Як виготовляється пластикова упаковка для продуктів харчування? Найпопулярніші технології

Пластикова упаковка широко використовується протягом десятиліть. Однак ті, що використовувалися кілька десятиліть тому, суттєво відрізнялися від тих, що використовуються сьогодні. Все завдяки розвитку технології виробництва упаковки. Як сьогодні виготовляють упаковку з пластмаси? Які технології використовує виробник пластикових відер і контейнерів з цього виду матеріалу? Перевірмо!

Як виготовляється пластикова упаковка для продуктів харчування

Метод лиття під тиском, тобто якість понад усе

Що стосується згаданих вище пластикових відер, то виробник зазвичай використовує метод лиття під тиском, також відомий як лиття пластмаси під тиском або формування під тиском. У чому полягає цей метод? Він використовує термопластичні властивості деяких пластмас. Поліпропілен ідеально підходить для лиття під тиском. При нагріванні він розчиняється. Потім розчинену масу викладають у форму. Ця форма визначає кінцевий вигляд виробу. Таким чином, виробник може створити як кругле або прямокутне відро, так і контейнер будь-якої іншої форми – залежно від того, які у нього є у розпорядженні. Після застигання маси, залишається її вийняти і виконати обробку.

Виробництво упаковки методом лиття під тиском є ​​досить дешевим і швидким, і при цьому гарантує, що продукція має дуже високі технічні та естетичні властивості. Рекламуючи пластикові відра, створені таким методом, виробник зазвичай звертається до покупців, які шукають рішення преміум-класу. Висока стійкість до механічних та хімічних факторів, стійкість до вологи і УФ-променів, а також гарний зовнішній вигляд і можливість вторинної переробки матеріалу – ось основні переваги упаковки, виготовленої у формах.

Термоформування, тобто великий обсяг і низька вартість

Технологія термоформування також передбачає формування форм упаковки, але в цьому випадку використовується як висока температура, так і високий тиск. При створенні пластикової упаковки таким методом, виробник використовує зовсім інше обладнання, ніж при литті під тиском. Матеріали теж різні. Отже, термоформування – це формування з фольги, тоді як для лиття під тиском використовується розчинений поліпропілен. Такий метод набагато швидший та дешевший. Таким чином, можна виготовити велику кількість упаковки за короткий час, при низьких витратах.

Що стосується властивостей упаковки, створеної за допомогою термоформування, то вони не такі вражаючі, як при литті під тиском. Тим не менш, ми все ще говоримо про міцну упаковку, яку важко пошкодити.

Пластикові відра – виробник з якісною пропозицією

Неможливо вказати, яку з перерахованих вище технологій краще вибрати. Це залежить від ваших потреб в обсязі упаковки та вашого бюджету на покупку. Однак немає жодних сумнівів у тому, що варто вибирати перевіреного виробника пластикових відер та іншої упаковки з пластмаси. Вибираючи пропозицію від відомого виробника з якісною пропозицією, ми можемо бути впевнені, що вміст упаковки буде надійно захищений. Крім того, хороший виробник – це гарантія високої естетичності упаковки, що, безсумнівно, важливо в даний час.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua