Як правильно обрати стоматологічний цемент?

Якість зубних протезів постійно вдосконалюються. Це вже не тільки металокераміка, а й вироби, створені на основі окису алюмінію, дисилікату літію, композиту чи цирконію. Та чим міцніше стають незнімні конструкції, тим більшу роль починає відігравати їх надійне та довготривале закріплення, особливо коли мова йде про активну реабілітацію ротової порожнини. Як правило, для цих потреб використовується цемент подвійного твердіння, він має безліч різновидів. Кожен них має свої особливості і є оптимальним фіксатором для конкретної клінічної ситуації.

цемент подвійного твердіння

Які бувають види фіксаторів?

Цементи для фіксації коронок можуть бути:

  • тимчасовими;
  • постійними.

Поки пацієнт очікує на виготовлення постійної коронки, чи потрібен час для загоєння ясен, стоматологи зазвичай встановлюють тимчасову коронку з цементом, який досить легко відклеїти. Зазвичай такі суміші виготовляють з порошку оксиду цинку.

В той самий час постійні фіксатори розраховані на багаторічне закріплення коронок та мостів. Тому вимоги до них дуже високі.

За якими властивостями слід обирати постійний стоматологічний цемент?

При виборі клею для постійної фіксації слід враховувати наступні властивості:

  • Сила зв’язування. Цементи на основі склоіономірів застосовувати для керамічних реставрацій не рекомендується, адже такі матеріали мають тенденцію вбирати вологу та розширюватися, що призводить до тріщин та переломів реставрації.
  • Міцність на стискання та вигин. Ці якості, зокрема, добре демонструє цемент подвійного твердіння бриз. У стоматології сьогодні він знайшов широке застосування.
  • Характер затвердіння (LC/SC-фази). Це особливо важливо для самопротравлюючих цементів. У багатьох виробників перша фаза – світлозатвердіння – проходить нормально, але друга фаза – самозатвердіння всередині коронки – не реалізується, конверсія не проходить до оптимальних значень, і зміцнення виходить неповноцінне.
  • Простота застосування.
  • Універсальність – здатність до полімеризації та досягнення максимальної міцності з різними адгезивами. Високі показники демонструє briz cement. Це самоадгезивний полімер подвійного твердіння: на першому етапі відбувається самополімерізація, а потім полімеризація під впливом світла.
  • Товщина шару має особливе значення для точної посадки непрямої реставрації. Це дуже важливо, оскільки багато коронок, сьогодні мають значну точність у приляганні.
  • Довговічність. З часом міцність бондингу має тенденцію знижуватись. Тому необхідно використовувати матеріал із найвищим ступенем конверсії.
  • Стабільність під час зберігання.

На ринку сьогодні є великий вибір стоматологічних цементів. У кожного є свої слабкі та сильні сторони. Враховуючи вищезазначені параметри, ви зможете підібрати ту суміш, яка найкраще буде відповідати вашим потребам.

Високоякісні стоматологічні матеріали та обладнання від перевірених виробників можна замовити на сайті компанії VDS Stomat.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua