Заняття спортом і прищі: чому виникають, як боротися

Самостійний вибір харчування, заняття спортом і прищі можуть існувати одночасно. Тренування, режим і раціон повинні підбиратися тренером. Він враховує особливості організму, поставлені цілі і вибір спортивної секції клієнта. Наставник рекомендує сертифікованих виробників і суміші, які не провокують побічних ефектів у вигляді шкірних висипань.

Занятия спортом и прыщи: почему возникают, как бороться

Чому прищі виникають у спортсменів?

При заняттях спортом без допоміжних засобів найчастіше прищі з’являються з-за поганого дотримання гігієнічних процедур або при перебудові функціонування організму. У бодібілдерів на масі ущільнення прищі на спині виникають через надмірне вживання протеиново-вуглеводних сумішей у комплексі з прийомом метану або ін’єкціями тестостерону. Самостійний підбір спортивного харчування може спровокувати появу акне від стероїдів. Підлітковий вік — додатковий фактор появи вугрів на обличчі. Прищі у спортсменів формуються з таких причин, як:

  • ігнорування гігієнічних процедур;
  • перенасичення організму надмірним вмістом протеїну та вуглеводів;
  • застосування стероїдів;
  • використання Бадів;
  • брудні спортивні приналежності і спорядження;
  • алергічна реакція на чужий піт.

Вживання шкідливої їжі, куріння та вживання алкогольних напоїв у період відвідування спортзалу погіршує стан шкіри та підвищує ймовірність розвитку прищів.

Як впливає протеїн на шкіру качків?

Занятия спортом и прыщи: почему возникают, как бороться
Норми споживання і марки спортпита тренер підбирає індивідуально.

Якщо людина до підбору спортивного харчування підходить відповідально, то прищі від протеїну не страшні. Важливо звернутися до професійного тренера, який, провівши ретельне опитування щодо бажаних результатів, про клінічній картині, алергічних реакціях і напрямку спорту, запропонує якісну марку і продукт. Слід уточнити норми вживання амінокислот і час, іноді прийом продукту важливий до тренування або після занять. Не виключені варіанти прийняття коктейлів під час перерв між підходами.

Правильний режим і раціон спортсмена допоможе організму засвоїти амінокислоти, не провокуючи побічної симптоматики. Надмірна кількість мікроелементів може сприяти збоїв функціонування шлунково-кишкового тракту і порушити метаболізм. Відхилення сприяють формуванню закупорки пір, надлишкової вироблення себума і, в підсумку, появі висипань (найбільш схильна спина). Прищі після курсу стероїдів у спортсмена-важкоатлета найчастіше розвиваються внаслідок ігнорування послекурсовой терапії.

Після прийому дешевих амінокислот, самостійного підбору з’являються прищі і розвиваються серйозні порушення, які лікують роками до повного відновлення обмінних процесів і виключення зовнішніх відхилень. Слід пам’ятати, що вживати підвищену кількість протеїну не можна при таких порушеннях, як:

При проблемах з нирками не рекомендується приймати великі порції протеїну.
  • патологічні процеси серцево-судинної системи;
  • захворювання нирок;
  • патології печінки;
  • гіперчутливість до молочних продуктів.

Як боротися з прищами?

Відразу потрібна консультація імунолога і дерматолога, щоб позбутися від прищів. Лікар проводить опитування і призначає дослідження. Результати допоможуть встановити причину, тому спочатку виключають причинний фактор. При гормональних збоях потрібні стероїдні ліки. Метаболічні порушення вимагають налагодження обмінних процесів. Лікувальний процес залежить від ступеня ураження та тяжкості перебігу патології. У бодібілдингу найчастіше проблема акне на курсі стероїдів або після — наслідок надмірних норм тестостерону. Позбавиться від відхилення допоможе зниження доз і збільшені фізичні навантаження при відвідуванні тренажерного залу.

При несильних пошкодженнях доктор пропонує спортсмену курс ультрафіолетової лампи та використання протизапальних зовнішніх мазей (іхтіолова або Вишневського). На цьому етапі також можуть рекомендуватися різні антибактеріальні гелі. Наступна ступінь ураження може вимагати навіть оперативного розкриття найбільших формувань. Після чого слід антисептик і пов’язка або пластирі, які регулярно змінюють. Іноді використовують бактерицидні і загоюють препарати.

Профілактика захворювань під час занять спортом

Обов’язковою умовою профілактики висипки є очищення шкіри.

Щоб позбутися від вугрової висипки на обличчі, спортсмену слід дотримуватися особливих правил. Важливо до і після тренування приймати душ, а дівчатам слід видаляти макіяж з обличчя перед заняттями. Рекомендується на лавках і тренажерах використовувати особистий рушник. Спортивне харчування потрібно підбирати строго з професійним тренером, звертаючи увагу на всі нюанси, що стосуються здоров’я, виду спорту, часу занять і постановленою мети. Додатково слід проконсультуватися з тренером про раціон і режим харчування. Бажано вживати достатню кількість води, що покращує метаболічні процеси.

Лікар підбирає ліки спортсмену для полегшення функціонування печінки, а також корисні будуть лактобактерії та ферментні добавки. На гормональному курсі слід відкоригувати раціон і знизити добове кількість вуглеводів. Слід звернути увагу, що прийом жиросжигающих коктейлів провокує надмірне виділення поту. Досвідчені тренери радять купувати спортивне харчування в перевірених місцях і тільки сертифікованих фірм.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua