Прищі на ліктях: причини, лікування, профілактика

Вугровий висип може мати різну локалізацію і виявлятися з різних причин. Часто фіксуються прищі на ліктях, службовці наслідком неправильного харчування, алергічної реакції, зараження грибками і вірусами. Якщо у людини з’явились пупиришки, то вони сильно сверблять, можуть хворіти, а шкірний покрив навколо набрякає і червоніє. Впоратися з проблемою на шкірі ліктів самостійно не завжди просто, тому потрібно звертатися до лікаря за допомогою.

Прыщи на локтях: причины, лечение, профилактика

Причини і додаткові симптоми

Алергічна реакція

У дітей і пацієнтів старше висип на ліктях здатна проявитися після вживання деяких лікарських засобів, на які виникає алергія. До поширеним подразників належать харчові продукти, домашній пил, рослини, що мають пилок. Часом дрібні прищі на внутрішній стороні ліктя проявляються при носінні одягу, виконаної з ненатуральних тканин. Подібні підшкірні висипання сильно сверблять і провокують почервоніння ушкодженого епідермісу. Дуже рідко алергічні прищі болять.

Хвороби, які проявляються при зараженні грибками

Білі прищики на згині ліктя або в інших областях, які проявляються через грибкового зараження, зустрічаються рідко, оскільки в цій ділянці шкірні покриви сильно сухі.

У медицині порушення, пов’язане з активністю грибками, відомо, як мікоз. За такої патології часто формуються гнійні або водянисті прищі. Частіше грибкове зараження відбувається на пальцях ноги або руки за сприятливої вологого середовища, рідше зустрічається на ліктьовому згині. Для мікозу характерні такі симптоми:

 • формування прищів невеликої величини, пофарбованих у червоний колір;
 • сильний свербіж;
 • освіта ерозійних ранок;
 • поява кірочок.

Можливі захворювання

Одне із захворювань з даним симптомом-псоріаз.

Червоні прищі на ліктях у дитини і дорослого часто є наслідком деяких хвороб, які послаблюють імунну систему і дають вірусам розмножуватися. Маленькі висипання проявляються при таких недугах:

 • Порушення аутоімунного характеру. До таких хвороб відноситься червоний вовчак, на тлі якої уражаються внутрішні органи, рухливі зчленування, судинні сплетення. Невеликі рожеві прищі часто зливаються в одне велике новоутворення на колінах, ліктях і інших частинах тіла.
 • Дерматит атопічної форми. При проблемі виникає спершу свербіж, а лише потім підхоплюються прищики, провокують лущення і огрубіння шкіри.
 • Хвороби інфекційної природи. Основними збудниками прищів служать стрептококи і стафілококи.
 • Системні патології. До таких хвороб відносять ревматичну хворобу і саркоїдоз хронічного перебігу, на тлі яких не рідкісні прищики на ліктях.
 • Цукровий діабет. Висипання є наслідком порушеного обмінного процесу в організмі.
 • Дисфункція підшлункової або щитовидки. Порушена функція залоз провокує погіршення стану шкіри з подальшим формуванням на них прищів в зоні ліктів.
 • Псоріаз. Дерматологічна хвороба супроводжується появою кірок, лущенням і почервонінням шкіри. Нерідко у хворого утворюються бляшки, які дуже сверблять.

Зараження гельмінтами

Причини прищів на колінах і ліктях можуть полягати в попаданні на епідерміс коростяного кліща. При патології пацієнта турбують патологічні висипання, які доставляють сильний свербіж, особливо ввечері і в нічні години. На місці прищиків незабаром формуються коростяні ходи. У рідкісних випадках новоутворення виявляються на ногах, животі або геніталіях.

Як одяг впливає на порушення?

Одяг потрібно вибирати за розміром .

Синтетичні матеріали або маленький розмір кофти здатний спровокувати роздратування шкірного покриву, внаслідок якого можливі прищі на ліктях. При виборі одягу з ненатуральної тканини ймовірно розвиток контактного дерматиту. Патологія викликає неможливі сверблячі відчуття, на тлі яких у пацієнта виникають проблеми зі сном, порушується звичний ритм життя.

Інші причини

Підшкірний прищ на колінах і в області ліктів часто є наслідком недостатнього дотримання гігієнічних правил або застосування низькоякісних косметичних засобів по догляду за шкірою.

Вплинути на прогресування порушення здатні й інші негативні фактори:

 • Кільцеподібна гранульома. Діагностується частіше в дитячому віці, але можливо розвиток патології у дорослих.
 • Укуси комах. Комарі, блохи і мошки можуть спровокувати прищі в районі ліктів.
 • Незбалансований раціон. При рясному кількості жирної, гострої та іншої шкідливої їжі можливі патологічні висипання, які не потрібно лікувати, а достатньо змінити раціон.
 • Гормональний дисбаланс. Вагітність, статеве дозрівання в підлітковому віці, прийом стероїдних препаратів може спровокувати зміна рівня гормонів, через які проявляються на ліктях прищі.
 • Вплив ультрафіолетових променів. Тривале перебування під відкритим сонцем негативно позначається на стані шкірного покриву, на якому здатні з’явитися прищики.

Що робити і як позбутися від проблеми?

Лікування ліками

Прыщи на локтях: причины, лечение, профилактика
Лікування буде залежати від причини появи .

Впоратися з прищами, що проявляються на ліктях, вдається за допомогою медикаментозної терапії. Категорично забороняється самостійно лікуватися препаратами, оскільки необережними діями можливо спровокувати ускладнення. Допомагають впоратися з проблемою креми, мазі і ліки внутрішнього використання. Найбільш відповідні медикаменти при прищах на ліктях представлені в таблиці.

Група Ліки
Препарати з протиалергічною дією «Діазолін»
«Супрастин»
«Фенистил»
Гормональні засоби «Джес»
«Діані-35»
«Ярина»
«Жанін»
«Ципротерон»
Ліки з антибактеріальним впливом «Тетрациклін»
«Доксициклін»
«Вильпрафен»
«Левоміцетин»
«Еритроміцин»
Протигельмінтні медикаменти «Вермокс»
«Мебендазол»
«Декарис»
«Метронідазол»
Фармсредства, очищають організм від токсинів «Лактофільтрум»
«Ентеросгель»
Активоване вугілля
«Поліфепан»
«Фільтрум-СТІ»

Позбутися від прищиків в області ліктів вдається за допомогою фізіопроцедур, таких як ультразвукова терапія, масажні процедури.

Народні засоби

Нетрадиційне лікування при прищах є допоміжною заходом при консервативній терапії. Допомагають впоратися з неприємними відчуттями на ліктях різні домашні мазі, відвари, настойки, підходящі для компресів і примочок. Обробляти уражену ділянку шкірного покриву можливо такими народними засобами:

 • сік алое;
 • календула;
 • алое віра;
 • екстракт люцерни;
 • суцвіття ромашки;
 • оливкова або лляне масло.

Профілактичні рекомендації

Попередити появу прищів на ліктях вдається за допомогою дотримання гігієнічних правил. Рекомендується щодня приймати душ, використовуючи якісні косметичні засоби. Основною мірою профілактики виступає корекція раціону, при якому в організм пацієнта має надходити достатня кількість вітамінів і мікроелементів. Здоровий спосіб життя та відмову від шкідливих звичок допомагає попередити появу прищів в області ліктів і на інших частинах тіла.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua