Прищі в інтимній зоні: як лікувати, причини, профілактика

При появі висипань на тілі не всі звертаються за консультацією до лікаря. Тим не менш прищі в інтимній зоні можуть бути ознаками запальних захворювань, інфекцій, зараження паразитами чи венеричних хвороб. Діагностику проводять гінекологи. Для лікування призначають атибактериальные і противірусні препарати. Іноді необхідно проведення операції з видалення прищів.

Прыщи в интимной зоне: как лечить, причины, профилактика

Види прищів

 • Білі прищі.
 • Червоні.
 • Водянисты.
 • Чорні.
 • Жирові.

З’являються прищі білого кольору на поверхні статевих губ і лобка. Їх легко сплутати з сальними залозами або волосяними фолікулами. Почервоніння можуть бути симптомами дерматиту, алергії або подразнення після гоління. Якщо вискочив прищ на інтимному місці, який супроводжується свербінням, то це алергічна реакція на зовнішній збудник — засіб гігієни, білизна. Освіти, викликані дерматитом, знаходяться в області паху. Порожнисті водянисті прищі найчастіше свідчать про серйозних інфекціях, тому цей випадок вимагає особливої уваги дерматолога. Чорний прищ відрізняється твердістю. Колір говорить про запальний процес. Горбики можна сплутати з бородавками або родимками. Останній тип, жирові прищики, характерні для юнаків під час статевого дозрівання. Це гнійні освіти, покриті шаром шкіри.

Причини появи

Не всі прищі в зоні бікіні потребують лікуванні.

Часто гнійник в паховій зоні не небезпечний для здоров’я людини. Причини появи: роздратування, брак гігієни або гормональний сплеск. Зовні схожий з сальними залозами, які в області лобка мають опуклу форму. Тому такі пупиришки часто плутають. Прищі можуть з’являтися з-за використання щільного одягу або неправильного харчування. Висипання свідчать про внутрішніх порушеннях в організмі. Прищі біля статевих губ, піхви, на голівці пеніса не з’являються самі по собі. Це ознаки інших захворювань.

Жирові кісти

З’являється з-за закупорки сальних залоз. Це гнійні освіти, які покриваються шарами епітелію. Під ними гній продовжує накопичуватися, твердне, але не виходить на поверхню шкіри. Такі горбки зазвичай не супроводжуються дискомфортними відчуттями. Але з часом жировики запалюються, з’являються спазми. Але видалення вимагає хірургічного втручання.

Венеричні захворювання

Існує ряд захворювань, які передаються статевим шляхом. Вони також потрапляють в тіло людини під час відвідин громадських басейнів, лазень або саун. З моменту зараження в інтимній зоні з’являються гнійники, які сверблять. Симптомами венеричних хвороб також вважається підвищена температура тіла, печіння, збільшення лімфовузлів.

Прищі від сифілісу

При додаткових симптомах можна припустити що є венеричне захворювання.

Небезпека цієї хвороби полягає в тому, що ознаки з’являються через кілька тижнів після зараження. На слизово оболонки розвиваються виразки і прищі. Висипання вражають статеві губи, область біля ануса. Спочатку вони виглядають як невеликі почервоніння Після висипання покривають інші частини тіла. Вони можуть мати вигляд гнійних прищів або водянистих. На перших 2-х етапах сифіліс може передаватися іншим людям. З’являються масивні освіти і виразки. До додаткових симптомів відносять відчуття втоми, біль у горлі і високу температуру.

Генітальний герпес

Це захворювання венеричного походження. Перші ознаки з’являються через тиждень після зараження. В інтимних місцях вискакують прищі, які зовні нагадують бульбашки. Висипання з’являються на губах. Прищик свербить, з’являється печіння. Гній з прищів виходить назовні, з’являється виразка, яка після затягується. Захворювання може ускладнюватися вагітністю, застудою або перевтомою.

Кіста бартолиновой залози

Джерелами захворювання стають палички, стафілокока, хламідій, гонокока. Вони викликають тромбоз бартолиновой залози, з-за якого рідина не може вільно виходити на поверхню шкіри. З-за цього вона накопичується під эпидермой і утворює збуджені горбки. Такий гнійний прищ на інтимному місці у жінок заважає вільно рухатися, супроводжується спазмами і сверблячкою. Статеві губи, на яких локалізуються запалення, набрякають і болять. Підвищується температура.

Контагіозний молюск

Передається при статевих зв’язках або близьких контактів тілом. Прищики мають конусоподібний вигляд з блискучою поверхнею. Захворювання безболісне. При натисканні на висипання з’являються виділення сирнистого характеру. Зараза розвивається у людей в період занепаду імунітету. Для його лікування необхідно пройти медикаментозний курс, інакше прищі не пропадуть самі.

Лобкові воші

Прыщи в интимной зоне: как лечить, причины, профилактика
Свербіж і висипання в комплексі можуть бути лобкові вшы.

Зараження паразитами відбувається через статевий зв’язок або без близьких контактів. Воші осідають у волосяних покривах інтимних місць, пахвових зон, в бороді у чоловіків, у бровах. Вони смокчуть кров, що викликає роздратування і свербіння в інтимній зоні. Це призводить до появи прищів. Щоб видалити паразитів з шкіри, треба або повністю зрізати волосся, або ретельно обробити їх дезінфікуючими засобами і промити.

Діагностика

Перевірку треба проходити у гінеколога. В першу чергу лікар візуально оцінює стан пацієнта. Обов’язково треба робити пальпацію утворень. Для діагностики жировиків на статевому члені або на кліторі призначають ультразвукове дослідження, щоб виявити злоякісність освіти. Крім цього, беруть мазки, зіскрібки або аналізи.

Обов’язково проводять:

 • загальний аналіз крові;
 • пробу сечі;
 • дослідження гормонального фону;
 • тести на алергічну реакцію.

Як лікувати висипання?

Терапія залежить від захворювання, яке діагностує лікар. Лікувати захворювання має гінеколог.

Коли скочив перший прищ, треба не бояться звертатися за консультацією до лікаря. Проти сифілісу призначають антибактеріальне лікування з використанням «Пинициллина» або «Макроліду». Генетичний герпес не проходить повністю і стає хронічним захворюванням. Його симптоми можна зменшити завдяки противірусних ліків, які приймають у період ремісії. Бартолініт видаляється з допомогою антибіотиків та хірургічних засобів. Є 2 методики позбавлення від цього запалення. Перший метод передбачає встановлення Word-катетера. Він кріпиться прямо на кісту на 5 тижнів. За цей час запалення проходить. Другий метод — марсупилизация. Це хірургічний спосіб, при якому кісту розрізають і виводять весь вміст з неї.

Для лікування жировиків потрібно попрацювати над підвищенням імунітету.

Жировики виводяться з допомогою операції з вирізання зі шкіри пацієнта. Лікування молюска полягає у зміцненні імунної системи організму. Чим раніше це відбудеться, тим швидше пройде захворювання. Терапія може тривати від 2-х до 24 місяців. Лікарі призначають «Оксалицин». Застосовують хірургічний метод видалення висипань:

 • висічення;
 • кріодеструкція;
 • електрокоагуляція.

Профілактика

Лікарі рекомендують ретельно стежити за інтимною гігієною. Необхідно використовувати тільки особисті мочалки, рушники та засоби для вмивання. Білизна краще замінити на речі з натуральних тканин, які не будуть дратувати шкіру. Краще поміняти пральний порошок, щоб він не викликав алергію. На період лікування краще утриматися від інтимних зв’язків або обмежитися одним статевим партнером.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua