На колінах з’явилися прищі: причини, профілактика

Існує явище, яке свідчить про необхідність серйозно досліджувати стан організму — це червоні прищі на колінах. Їх поява спричинено кількома факторами. Один з них пов’язаний з порушенням обміну речовин. Інший полягає в ураженні людини інфекцією. При загостренні хронічних захворювань і психічному перенапруженні також з’являються прищі і коліно свербить.

На коленях появились прыщи: причины, профилактика

Причини висипання

 • Засоби для прибирання вдома, медикаменти, предмети косметики. Вони використовуються в побутових, естетичних, медичних цілях. Ці речі здатні викликати на колінах як дрібні прищики, так і великі фурункули. При їх купівлі слід вивчити склад і строго слідувати інструкції по застосуванню речовини.
 • Шерсть домашніх тварин і пилок провокують свербіж в області суглобів тоді, коли організм схильний до алергії.
 • Укус комахи або присутність кліщів та інших паразитів, що мешкають під шкірою, викликають пупиришки на ногах (гомілках).
 • Ураження суглоба висипанням пов’язано з несприятливим психологічним (стрес) і фізичним (перевтома і авітаміноз) станом організму.
 • Порушення в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту провокують чешущиеся освіти.
 • Деякі інфекційні хвороби провокують стану, коли сверблять коліна. Варто в такій ситуації пройти обстеження на стафілокок, екзему або герпес.

Необхідно знати які захворювання викликають висип на тілі. Вони відрізняються за характером свого прояву та перебігу, для їх усунення застосовуються різні засоби. Загальним фактором є присутність прищів і дискомфорт, що викликається їх наявністю.

Види хвороб-провокаторів

Висип може бути симптомом кількох хвороб.

Атопічний дерматит характеризується дрібними сухими прищиками, розміщеними в складках шкіри, в області під колінами і на ліктьовому згині. Причинами виступає алергія або стрес. Висипання сверблять, мокріють, потім сохнуть. Потничка виступає у дитини. Характеризується появою не тільки на коліні, але і на шиї, грудях і животі. Мокнучий лишай (екзема) виступає хронічним порушенням, передається у спадок. Мікробна екзема з’являється саме на колінах у вигляді прищів з розтріскуванням і почервонінням шкіри. Поступово утворюються гнійники, висип стає синюшного, розливається на кілька см в діаметрі, пузириться і покривається лусками.

Кільцеподібна (анулярна) гранульома схожа на сайти під шкірою червоного, бузково відтінків. Частіше з’являється на шкірі вище колін, по мірі розвитку покриває голівку, сідниці, ноги ззаду. Якщо з’явилися прищі водяні на колінних суглобах, під пахвами, це вказує на ураження вітрянку, що передається повітряно-краплинним способом.

Як лікують прищі?

Якщо з’явилася висипка на колінах, потрібно відразу визначити причину, а потім приступати до лікування, бо це лише симптом, позбутися якого можливо після усунення провокатора. Визначитися з терапевтичною схемою допоможе лікар — терапевт, дерматолог, алерголог. Надати симптоматичне лікування допоможуть засоби народної медицини. Череда і материнка у вигляді відвару для пиття, ромашка для ванни служать засобом зняття свербіння, коли суглоби сверблять. Бажано від прищів на колінах застосовувати гелі на основі алое, антигістамінний лосьйон і оливкове масло. Наносити його потрібно на чисту і суху шкіру, обережно втираючи. Косметика, викликає алергію, виключається.

В залежності від захворювання призначаються такі комплекси:

 • Дієта важлива складова лікування.

  Дієта і гормональні препарати (у вигляді мазі) для усунення кільцеподібна гранульома.

 • Засоби проти паразитів, відпочинок на свіжому повітрі (на море і сонце) при лікуванні дерматиту.
 • Відвар деревію (для пиття), що використовується і як компрес, позбавляє від екземи.
 • Полівітамінний комплекс насичує організм необхідними речовинами при гіповітамінозі.

Способом лікування є комплекс продуктів, що сприяють відновленню здоров’я. Рекомендується вживати фрукти й овочі, злаки, печінка, жир риби (міститься в препараті Омега-3). Слід не забувати про цитрусових плодах. Вони забезпечують організм аскорбіновою кислотою (вітаміном С).

Профілактика

Правила, що дозволяють уникнути висипань, нескладні. Важливо очищати покрив милом і водою при поверненні додому. Бажано одягати чисту білизну, особливо той одяг, яка безпосередньо стикається з шкірою. Потрібно уникати джерел алергії і зараження, запобігати виникненню ран в області суглобів. Якщо ж садно з’явилася, слід негайно обробити її засобами дезінфекції. Важливо підтримувати здоров’я, захищаючи організм від психічного перенапруження і фізичного виснаження. Для цього рекомендується здійснювати прогулянки на свіжому повітрі й дотримуватися режиму праці, сну і відпочинку.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua