Чому з’являються прищі на шкірі: харчування, захворювання, дія гормонів

Точні причини появи вугрів і прищів можна встановити за допомогою діагностичних процедур. Найбільш поширений фактор — шкірні захворювання. Прищі на тілі можуть виступати головною патологією або в якості вторинної симптоматики. Крім патологічних причин, висипання на обличчі і тілі з’являються з-за неправильного харчування і недотримання правил особистої гігієни. Кожен окремий випадок діагностується індивідуально.

Почему появляются прыщи на коже: питание, заболевания, действие гормонов

При встановленні причини важливо звернути увагу на інтенсивність висипки і додаткові симптоми. Підвищена температура, біль та інші ознаки, що сигналізують про інфекційний характер процесу.

Види прищів

Характер і тривалість присутності на шкірі висипки визначається згідно етіології, прищики по всьому тілу або в конкретних місцях вискакують у дорослих і дітей. Класифікація залежить від типу утворень. Прищі і чорні крапки незапального характеру у людей не викликають небезпеки. До таких відносяться камедоны закритого і відкритого типу. Поява запальних прищів на шкірі сигналізують про більш складних процесах. Існує кілька видів таких висипань:

 • Папула. Болючий червоний горбок щільної консистенції розміром до 8 мм
 • Пустула. Гнійне новоутворення з колишньої виділяється верхівкою.
 • Везикула. Дрібна висипка, наповнена рідиною.
 • Вугрі (акне). Вікові гнійні прищі, найчастіше з’являються або стали локалізуватися на обличчі і шиї.
 • Вузли. Щільне хворобливе освіту без певного центру, з’являються в результаті розростання вугрів.
 • Кіста. Запущена форма вугрових висипань, являє собою щільну капсулу з гнійним вмістом.

Причини появи

Почему появляются прыщи на коже: питание, заболевания, действие гормоновПрищі, вугрі та чорні точки створюють косметичний дискомфорт, тому люди постійно шукають спосіб, як швидко їх вилікувати. У першу чергу варто визначити, з чим пов’язане виникнення. Причини появи прищів умовно діляться на зовнішні і внутрішні. До перших належать ушкодження шкірного покриву, недотримання правил догляду та інші фактори, які легко усунути. Більш складні проблеми виникають, якщо висип починає з’являтися з-за хвороб. Вугрі на обличчі мають спадковий характер, така форма важко піддається лікуванню. Перш ніж лікувати, необхідно з’ясувати точну причину, через яку вони вилізли. При цьому потрібно орієнтуватися на симптоматику.

Харчування і спосіб життя

Нездорова їжа, мало сну, відсутність фізичних навантажень впливають на загальний стан людини, і часто сліди відбиваються на стані шкіри. Неправильне харчування — найбільш поширена причина виникнення прищів. Швидка їжа провокує проблеми з травленням, в результаті порушується обмін речовин. Гостра, солодка і жирна їжа сприяє засмічення шкірних пор. Це викликає дрібні прищі і вугри на шкірі, які з’являються найчастіше на обличчі.

Реакція на неправильне харчування проявляється в індивідуальному порядку. Якщо нормалізувати режим, згодом висипання трохи зменшуються, а потім проходять самостійно. Прищі на обличчі і тілі у деяких людей вилазять із-за алергії на харчові продукти. У цьому випадку шкідливий елемент потрібно повністю викреслити з раціону. Спровокувати висип здатні цитрусові, морепродукти, кислі ягоди і багато іншого.

Захворювання

Почему появляются прыщи на коже: питание, заболевания, действие гормонов
Проблеми з шлунком, перше, на що має натолнуть при появі прищів.

Часто з’являються чорні прищі, вугрі та інші висипання на тлі вже існуючих процесів. В такому випадку потрібно спеціалізоване лікування. Якщо спостерігається одиничний прищик, і він не викликає хворобливих відчуттів, переживати не варто. Тривога виникає, якщо прищі вискочили і збільшуються. Висипання такого типу утворюються при наступних захворюваннях:

 • дисбактеріоз;
 • жовчнокам’яна хвороба;
 • авітаміноз;
 • нервові розлади;
 • гельмінтоз;
 • гіперкератоз.

В окрему групу причин виділяють шкірні патології. При багатьох хворобах інфекційного та вірусного характеру на поверхню шкіри вилазять прищі. Зазвичай їх багато, і багато з них заразні. До таких захворювань інфекційного типу відносять кір, вітрянку, коросту, краснуху. При цьому у пацієнта спостерігається ряд додаткових симптомів, на підставі яких призначається лікування прищів.

Дія гормонів

Часто з’являються вугрі та інші висипання на тлі зміни гормонального фону. У певний період життя у людини активізується вироблення активних речовин. В результаті на шкіру лізуть висипання, вони вважаються періодичними і зникають самостійно. Найбільш критичними періодами, коли гормони можуть провокувати висипання, вважаються такі:

 • період статевого дозрівання (у дівчат 13-16 років, у хлопчиків 14-18 років);
 • менструація;
 • вагітність;
 • клімакс.

Якщо прищі виходять частіше, їх кількість значно збільшилася, мова може йти про патологічному процесі. Викликати таку реакцію можуть захворювання ендокринного характеру. Вони більш характерні для жінок після 30 років. Найяскравішим прикладом, із-за якого може вилізти прищ, є полікістоз. Це гінекологічна хвороба, яку викликав гормональний збій. Поява прищів з гнійним вмістом характерно для реабілітаційного періоду після аборту.

Інші причини

Причин появи прищів багато, в тому числі емоційний стан людини.

Якщо пішли прищики незрозумілої етіології, варто детально оцінити свій спосіб життя. Сприяти появі висипань на тілі можуть різні фактори. Якщо прищ виходить повільно і не викликає тривожних симптомів, за ним варто спостерігати. Регулярно з’являється дрібна висипка в одному або декількох місцях на тілі без додаткових ознак свідчить про порушення в організмі. До можливих причин відносяться наступні фактори:

 • низький рівень імунного захисту;
 • неякісна косметика;
 • часті стресові потрясіння;
 • видавлювання вже існуючих прищів;
 • закупорка шкірних пір;
 • вплив спеки та холоду;
 • недотримання правил особистої гігієни;
 • шкідливі звички.

Діагностика та лікування

Якщо висипання турбують регулярно, варто звернутися до лікаря і з’ясувати причину. Не рекомендується нічого робити, поки не стало відомо конкретного діагнозу.

Спочатку лікар візуально оглядає пацієнта, визначає характер висипань. Перевірити інфекційну природу можна за допомогою лабораторних досліджень. При підозрі на вторинну форму висипань призначаються методи диференційної діагностики. Лікування прищів і чорних вугрів проводиться тільки після встановлення точного діагнозу.

У більшості випадків терапія проводиться в домашніх умовах. Для усунення запальних прищиків призначають місцеві кортикостероїдні засоби. Висипання інфекційного та вірусного характеру передбачають симптоматичне лікування, вважається обов’язковим застосування імуностимулюючих препаратів. Якщо висипка з’явилась як вторинної ознаки, призначаються методи усунення головної патології.

 

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua