Чим відрізняються вугри від прищів і як їх лікувати?

Запалення епідермісу, часто іменується терміном «акне», є хворобою сальних залоз і волосяних фолікул. Однак для його лікування або профілактики необхідно чітко розрізняти такі поняття, як «вугрі» і «прищі», тому що різниця між ними велика. Прояв і причини виникнення у них відрізняються один від одного, відповідно, і лікування буде різний.

Чем отличаются угри от прыщей и как их лечить?

Основні відмінності вугрів від прищів

Вугровий висип буває двох видів: жировики (маленькі білі горбики на дермі, часто непомітні візуально) і комедони (чорні точки на епітелії). Утворюються в результаті надмірної активності сальних залоз, що перешкоджає повному висновку шкірного сала на поверхню епітелію. Так як клітини шкірного покриву постійно оновлюються, із збільшенням числа відмерлих розвиваються пробки, блокують їх вихід назовні. Профілактика:

  • Використання косметики з водним складом. Вугрі є наслідком надлишку шкірного сала і косметика на жирній основі сприяє розвитку захворювання.
  • Регулярне очищення шкіри. Підвищене потовиділення також грає роль в утворенні чорних крапок.
  • Правильний вибір ліків. Побічні дії деяких ліків сприяють утворенню акне, в даній ситуації слід проконсультуватися з лікарем.

Прищі діляться на пустули (пухирець червоного кольору, що містить у собі гній) і папули (червоний краплиночку, всередині якого відсутня порожнину з гноєм). Утворюються із-за скупчення шкірного жиру, а також появи пробок, які заважають виведенню його надлишків. При попаданні в волосяний фолікул, бактерії сприяють запаленню. Профілактикою виникнення прищів є лікування вугрів.

Основна різниця між висипаннями видна неозброєним оком, але головна відмінність у тому, що вугри породжують прищі. Дещо відрізняється від прищів вузлова та кістозна форма акне — більш великі утворення папул і пустул відповідно, з’являються з-за відсутності своєчасного лікування. Вони більш болючі, ніж звичайні прищики і після їх затягування залишаються шрами і рубці.

Від чого виникають запалення?

Прийнято вважати, що від вугрової висипки страждають тільки підлітки.

Акне можуть бути результатом використання косметики низької якості, лосьйонів, що містять спирт, порушення гормонального фону або роботи ендокринної системи, зловживання жирною, борошняним і солодощами. Шкідливі звички, стрес, порушений обмін речовин, недотримання гігієни, а також авітаміноз можуть призвести до початку захворювання.

Відмінності в лікуванні

Медикаментозна терапія

Дл лікування вугрів і прищів використовуються різні медзасобу, представлені в таблиці:

Препарат Особливості Показання до застосування
Бензоїл пероксид Протидіє розмноженню бактерій Вугри
Азелаїнова кислота Приводить в норму процеси ороговіння
«Зинерит» Вбиває мікроби
Саліцилова кислота Видаляє сальні пробки і відмерлі клітини
Саліцилова мазь Має антибактеріальний ефект Прищі
Ретиноїди Надають лікувальний ефект
«Третиноїн» Розчиняє шкірне сало Всі види висипань
Сірчана мазь Загоює
«Алибура» Знімає запалення

Косметичні процедури

Процедури, які пропонують в косметологічних кабінетах, описані в таблиці:

Назва Опис Призначення
Мезотерапія Інакше кажучи, мікроін’єкції Тільки вугрі
Ультрафонофорез Введення препаратів ультразвуком
Озонотерапія Кисневе насичення шкіри
Іонофорез Введення ліків гальванічним струмом Всі вила запалень
Кріотерапія З рідким азотом проводиться масаж
Фототерапія Світлові спалахи прискорюють обмін речовин в епідермісі
Мікроструми Слабке дію імпульсами електроструму Всі види акне, а також шрами і рубці після загоєння важких форм

Народна медицина

Крім того, існує безліч рецептів для лікування шкірних запалень і в народній медицині. З лікарських трав роблять відвари, соки, лосьйони і настоянки. Вони допомагають нормалізувати роботу сальних залоз і зняти запалення. Найбільш корисними для цих цілей будуть подорожник, чистотіл, звіробій, хміль, гіркий полин, кропива, корінь кульбаби, березові бруньки та ін Однак на позитивний результат лікування в першу чергу впливає регулярність процедур.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua