Прищі з-за кісти яєчника: причини, як позбавитися

Проблема акне стосується не тільки підліткового віку. Прищі при кісті яєчника один з її симптомів поряд з такими, як порушення менструального циклу, дискомфорт, больові відчуття внизу живота, ожиріння і навіть безпліддя при відсутності лікування патології. Але косметичний дефект з усього цього не найстрашніше і, щоб уникнути всіх цих проблем, необхідно 2 рази на рік проходити обстеження у гінекологи, а при підозрі на наявність цього захворювання, і ультразвукову діагностику.

Прыщи из-за кисты яичника: причины, как избавиться

Причини прищів при кістах

СПКЯ — синдром полікістозу яєчників. Відомий також як с-м Штейна—Левенталя. Сопрвождается порушенням роботи:

  • жіночих статевих залоз;
  • підшлункової;
  • надниркової кори;
  • гіпоталамуса або гіпофіза.

При поликистозе яєчників прищі на обличчі виникають в результаті підвищення рівня андрогенів — чоловічих гормонів в крові, a також внаслідок дисфункції інших органів, як ускладнення основного захворювання. Це призводить до посилення секреції сальних залоз і поява висипань на спині, грудях і шкірі обличчя.

Локалізація

Причиною прояви висипань, які локалізуються на підборідді і шиї, може бути кіста яєчників.

Кісти яєчника можуть давати висипання на таких частинах тіла:

  • лоб;
  • шия;
  • підборіддя;
  • груди;
  • спина.

Як позбутися?

Щоб позбутися від прищів призначається комплексна терапія, мета якої — усунення основного недуги і місцеве лікування. Терапія СПКЯ підбирається індивідуально. Може бути медикаментозної або оперативної. Консервативна тактика заснована на прийомі двох – або монофазних оральних контрацептивів курсом в 2 або 3 менструальних циклу. Самі ж прищі усуваються антибактеріальними препаратами системної дії, наприклад, Амоксициліном», якщо до появи висипки приєдналася бактеріальна інфекції і процес перейшов на стадію рясних папуллезных висипань. Для локального дії показаний «Зинерит». Для підтримки організм призначається курс вітамінів К, С, В1, В6, В12, Е та А, гомеопатія.

Не менш дієві, на думку дерматологів, синтетичні ретиноїди, що застосовуються місцево. Це «Адапален», «Діфферін» і «Клинзит». Медики рекомендують при догляді за шкірою обличчя використовувати засобу, які будуть впливати на саму сальну залозу. Краще застосування аптечних гелів і мусів для вмивання вранці і ввечері, після чого на шкіру наносять одне з топічних засобів зі списку ретиноїдів. В окремих випадках також показані такі методи, як бальнеотерапія з мінеральною водою, ЛФК, голкорефлексотерапія та дієта.

Полікістоз яєчників і прищі необхідно лікувати комплексно, так як усунення однієї косметичної проблеми дасть ефект на короткий термін і акне з часом повернеться назад. Якщо консервативний шлях не дає результату, то переходять до оперативного та подальшої реабілітації після операції.

Фоликулярные та ендометріоїдні новоутворення схильні до рецидивів, поки не зникне менструальна функція тому при появі перших же симптомів, таких, як висип на обличчі необхідно негайно звернутися до акушера-гінеколога для призначення повторної терапії і усунення як косметичного дефекту, так і самого недуги.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua