Не тільки спека: 13 причин, через які ти часто потієш уві сні

Ніщо так не заважає нічному відпочинку, як інтенсивне потовиділення. Не дуже комфортно прокидатися наскрізь мокрою. А чи це нормально взагалі? Відповімо одразу — не завжди. І пояснимо, як відрізнити норму від можливих порушень.

Не тільки спека: 13 причин, через які ти часто потієш уві сні

Якщо ти помітила, що нічна пітливість супроводжує тебе протягом двох-трьох місяців, варто сходити до лікаря, який допоможе діагностувати проблему (якщо така є). Але перш ніж панікувати, познайомся з найбільш поширеними причинами та з тим, як їх можна усунути.

1 У твоїй кімнаті спекотно

Яка температура у твоїй спальні? Якщо вона перевищує 21 градус, то це вже спекотно. Для вирішення проблеми, окрім провітрювання, можна вибирати легкі, дихаючі, натуральні тканини для піжами.

Спека може завадити тобі нормально заснути. У процесі засинання температура твого тіла має впасти на один-два градуси нижче, а це неможливо в надто теплій кімнаті.

2 У тебе гіпергідроз (порушення потовиділення)

Важлива відмінність між гіпергідрозом та звичайним потовиділенням: гіпергідроз зазвичай вражає певні частини тіла, такі як долоні, ступні, пахви та голову. Також зазвичай просто пітливість не приносить сильного дискомфорту, а гіпергідроз доставляє.

Якщо ти вважаєш, що маєш гіпергідроз, поспілкуйся з дерматологом — він може призначити спеціальні дезодоранти або інші методи лікування, наприклад, ін'єкції ботоксу для блокування потових залоз.

3 Тобі сняться кошмари

Це, мабуть, найпростіше пояснення пітливості. Все, що викликає “симпатичний сплеск”, може призвести до пітливості. Якщо у тебе постійні, постійні кошмари, звернися до лікаря, щоб з'ясувати, що може бути причиною цього (часто їй стрес).

4 Ти переживаєш гормональні зміни

Не тільки спека: 13 причин, через які ти часто потієш уві сні

Однією з найпоширеніших причин нічної пітливості у жінок є коливання рівня естрогену.

Якщо ти вагітна або в тебе місячні, або менопауза, ці гормональні коливання можуть призвести до нічної пітливості. Менопауза, як правило, викликає найбільш стійке потовиділення, і якщо це дійсно впливає на якість твого життя або сну, про це варто поговорити з лікарем. Можливо, тобі потрібна гормональна терапія.

5 Ти стривожена

Твій стрес може піти за тобою в ліжко, і це може виявитися у надмірному потовиділенні. Це фізичний симптом занепокоєння. Пов'язані зі стресом гормони збільшують витрату енергії, і піт виділяється, щоб знизити температуру тіла.

Якщо ти відчуваєш занепокоєння чи напругу перед сном або відчуваєш прискорене серцебиття та дихання, ти можеш спробувати полегшити деякі з цих відчуттів стресу за допомогою медитації перед сном чи інших розслаблюючих технік.

6 Ти тренувалася перед сном

Коли займаєшся спортом перед сном, можеш збільшити швидкість свого метаболізму. Це, у свою чергу, може призвести до того, що ввечері тебе кине в жар.

Намагайся закінчити своє тренування приблизно за дві години до того, як плануєш лягти спати.

7 Ти приймаєш антидепресанти

Ті, хто приймає антидепресанти, можуть спостерігати сплеск нічної пітливості, оскільки певні класи ліків можуть спричиняти реакцію, пов'язану з рівнем адреналіну в крові та спричиняючи потовиділення.

Якщо ти потієш, але антидепресанти тобі потрібні, попроси у лікаря пошукати якийсь безпечніший аналог.

8 Твоє тіло бореться з інфекцією

Інфекції загалом пов'язані зі змінами температури, тому що вони супроводжуються лихоманкою, яка швидко минає, і це одна з найочевидніших причин пітливості. Можливо, варто пройти обстеження.

9 У тебе лімфома

Лімфома – рак лімфатичної тканини. Може супроводжуватися такими симптомами, як лихоманка, втрата ваги та нічна пітливість. Твоє тіло розпізнає лімфому як щось, з чим йому необхідно боротися і підвищує свою температуру, щоб спробувати це зробити.

Сильне потовиділення може виникати і вдень, тому звернися до лікаря, якщо відчуваєш якісь із симптомів.

10 У тебе гіпоглікемія

Гіпоглікемія виникає, коли рівень цукру в крові падає надто низько. Вона може викликати різні симптоми, включаючи сплутаність свідомості, запаморочення та в деяких випадках нічну пітливість. Коли рівень цукру в крові опускається нижче за певну позначку, твоє тіло буде використовувати гормони, такі як кортизол, щоб спробувати зберегти нормальний рівень глюкози в крові та функції органів, тим самим активуючи вегетативну нервову систему, яка відповідає за залози. Ця активація може викликати рясне потовиділення. Іноді у разі необхідно введення глюкози перорально чи внутрішньовенно.

11 У тебе гіпертиреоз

Не тільки спека: 13 причин, через які ти часто потієш уві сні

Люди з гіпертиреоз мають гіперактивну щитовидну залозу, яка виробляє більше гормонів щитовидної залози, ніж необхідно організму. Гормон щитовидної залози може впливати на те, як організм використовує енергію, і деякі його симптоми включають м'язову слабкість, перепади настрою та проблеми з переносимістю спеки.

Через це симптоми частіше виникають за постійним графіком, а не випадково, і зазвичай з'являються разом з іншими симптомами захворювання.

12 У тебе рідка пухлина в наднирнику

Феохромоцитоми – рідкісні, зазвичай доброякісні пухлини, які починаються у клітинах надниркових залоз. Симптомами, пов'язаними з цими пухлинами, є епізодичний головний біль, пітливість і тахікардія. Ці симптоми зазвичай викликані надмірним виділенням пухлиною гормонів, таких як адреналін та адреналін.

13 У тебе посттравматична сирингомієлія

Це рідкісне неврологічне захворювання, що виникає після спинномозкової травми. Ушкодження спинного мозку призводить до його неправильної роботи та неправильної стимуляції потових залоз. Посттравматична сирингомієлія може призвести до утворення кіст у спинному мозку та може вимагати хірургічного лікування.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua