Прищі на ніжці у дитини: причини, лікування, різновиди

У результаті впливу алергенів або інфекцій з’являються прищі на ногах у дитини. Після виявлення проблеми обов’язково треба звернутися до фахівця за точною діагностикою. Це дозволить виявити першопричину захворювання. Не можна займатися самолікуванням, щоб не погіршити ситуацію і не викликати ускладнення. Лікування прищів залежить від виду висипання і джерела його виникнення.

Прыщи на ножке у ребенка: причины, лечение, разновидности

Причини розвитку

До джерел появи висипу відносяться:

 • Алергія. Реакція спровокована паразитами, їжею та медикаментами. Супроводжується свербінням.
 • Інфекції. Для них характерні прояви симптомів ГРВІ: висока температура, нудота, запаморочення. Висипання зустрічаються не тільки на ніжках, але і на інших частинах тіла.
 • Порушення харчування. Якщо дитина зловживає солодощами або цитрусовими, то на його шкірі можуть виникати прищики.
 • Проблеми з судинною системою. Ураження судин характеризуються широкою областю поширення і підвищеною температурою.
 • Відсутність гігієни.

Виникнення висипу на ногах у дитини часто свідчить про внутрішніх порушеннях в організмі.

Коли причиною стає хвороба

 • Є декілька хвороб з однаковими симптомами одна з них -кір.

  Пітниця. Виникає з-за поганої гігієни, спеки або внаслідок носіння одягу з неякісних матеріалів. Проявляється у вигляді прозорої висипки на ногах і на п’яті у дитини.

 • Пелюшковий дерматит. Виникає перегрівання в одязі. Не сильно небезпечний для здоров’я дітей.
 • Інфекційні хвороби. Висипання відрізняються тим, що вони не супроводжуються виділенням крові і збільшенням лімфатичних вузлів. До інфекційних захворювань відносяться:
  • Везикулопустулез. Збудником є стафілокок, який вражає потові залози. З-за цього на тілі поширюються гнійнички.
  • Кір. Супроводжується високою температурою. По тілу поширюються маленькі прищики: на стопі їх кількість менша, ніж на інших частинах тіла. Таке захворювання вимагає термінового лікування, так як ускладнення небезпечні для життя.
  • Вітряна віспа. По тілу вискакують гнійні прищі у дітей, які сверблять і лопаються при прикасании. Малюка хвилює висока температура, блювота і шорсткі дрібні прищики.

Інші причини

Якщо дитина ходить босоніж по землі, то є ймовірність отримати укус від комах. Частою причиною появи висипу стають кліщі. Вони можуть локалізуватися на п’ятах у дитини або близько колін. У такому разі тверді прищі сверблять і приносять дискомфорт. Рекомендується терміново звертатися до лікаря, щоб у малюка до року не почалося запалення. У малюків можуть також діагностувати алергічну реакцію на побутову хімію, продукти харчування або зовнішнє середовище.

Різновиди

Можуть проявлятися такі види прищів, як:

 • пустули;
 • бульбашки;
 • міліуми;
 • папули;
 • вузлики.

Шорстка висип

Ще один вид хвороби з такими ж симптомами.

Такий вид характерний для скарлатини. У однорічної дитини піднімається температура, спостерігається почервоніння на слизовій рота і слабкість. Це інфекційне захворювання поширюється на руках і ногах у дитини. А також висип може розташовуватися на обличчі. Шорсткі висипання викликає алергія, яка прогресує атопічний дерматит. Такі пупиришки можуть свербіти.

Велика червона висипка

Проявляється у вигляді невеликих прищиків, які мають форму зірочок. З часом вони збільшуються в розмірах, з’являється великий твердий прищ. Це симптоми менінгокока — хвороби, яка заражає кров дитини. Таке вкрай небезпечне захворювання, яке вимагає термінового лікування. Якщо червоні прищики на ногах у дитини розвиваються тільки близько колін або гомілки, то це явна ознака знаходження кліща на шкірі.

Білі прищі

Дрібні прищики можуть виникати на ступнях у малюків. Їх поява говорить про алергічної реакції. Білі вугри з’являються внаслідок контактів з хімічними речовинами або при прийомі в їжу алергену. Така ж проблема виникає у новонародженого з зниженим рівнем імунітету. Лікарі рекомендують вживати більше вітамінів і корисних мікроелементів, щоб усунути такі висипання.

Дрібні червоні прищі

Прыщи на ножке у ребенка: причины, лечение, разновидностиНайбільш часто з’являються на шкірі у дитини в рік. Причиною служить найчастіше алергія на зовнішні фактори. Іншим можливим джерелом є пітниця. Якщо на тілі збільшилися лімфовузли, то це свідчить про розвиток краснухи. У разі коли у дитини підвищується температура і виникають маленькі прищики по всьому тілу, лікарі діагностують кір. Інші можливі причини, чому з’явилися дрібні прищики:

 • грибок;
 • псоріаз;
 • вовчак;
 • короста.

Діагностика та лікування

Оглядом дітей займається лікар-дерматолог або педіатр. Для виявлення причини проводять аналіз крові, досліджують слизову. Лікар уважно оглядає висипання: вивчає розташування і розмір прищів. Лікування призначається залежно від типу порушення:

 • Пітниця і дерматит — несерйозні хвороби. Щоб їх прибрати, треба просто ретельніше купати малюка.
 • Везикулопустулез. У такому випадку дитину ізолюють від контактів з іншими людьми, і лікують протизапальними препаратами. Самолікування строго протипоказано.

Рекомендується також позбутися від їжі в раціоні, яка могла викликати алергію. Дитину краще ізолювати, щоб інфекція не передалася іншим. Якщо пупиришки були викликані бактеріями, лікарі виписують антибіотики. Алергічні висипання лікуються за допомогою антигістамінних препаратів, а щоб зняти запалення і прибрати інфекцію призначають стрептоцидовую мазь.

 

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua