Який буває замок у сережках? Найпопулярніші моделі

Сережки — ювелірна прикраса, яка здатна по-новому розкрити звичні образи й створити яскраві акценти. Стилісти рекомендують додати до базової ювелірної скриньки мінімалістичні пусети, а великі сережки-конго стануть чудовим доповненням до вишуканої вечірньої сукні. Та не тільки дизайном відрізняються жіночі сережки. Важливу роль відіграє саме застібка, яка допомагає надійно зафіксувати прикрасу.

Який буває замок у сережках? Найпопулярніші моделі

Які типи застібок використовуються в сережках?

Саме сережки найлегше випадково загубити, адже власниці їх просто не видно. Деякі типи защіпок вважаються класичним варіантом, тоді як інші стають гармонійним продовженням дизайнерського задуму. Отож найпопулярнішими варіантами застібок на жіночих сережках вважають:

  • Англійський замок. Вічна класика, яка ніколи не вийде з моди. Такі сережки часто дарують новонародженим дівчаткам на хрестини. Представлена застібка складається з 2-х частин: надійно зафіксована дужка вставляється у вухо, після чого закріплюється за допомогою пружинного замка.
  • Пусети. Сережки-цвяшки використовують під час проколювання вух. Замок-цвяшок також складається з 2-х частин. Як і у попередній моделі, нерухому частину вставляють у вухо, після чого фіксують за допомогою знімного металевого механізму.
  • Італійський замок. Один з різновидів англійської класичної застібки. Єдина відмінність полягає в тому, що власниця таких сережок може самостійно регулювати силу, з якою защіпка кріпиться на вухах.
  • Замок-булавка. Такий механізм використовується в сережках-конго різного розміру. З однієї сторони прикраси розташовується нерухомий стрижень, а з іншої — відповідний отвір.
  • Французька застібка. Вважається найменш надійним механізмом. Сережка закріплюється за допомогою невеликого отвору, який знаходиться на протилежній стороні прикраси.
  • Застібка-петля. Такий тип прикрас нічим додатково не закріплюється. Сережки одягаються до відповідного місця на дужках, після чого вільно спадають до низу.

Ще один різновид сережок — кліпси. Їх можуть одягати навіть ті жінки, які не наважилися на проколювання вух. Спеціальна защіпка фіксується на мочці вуха. Втратити таку прикрасу також легко. Не менш важливо, що надмірна сила стискання може викликати дискомфорт і навіть подразнення.

Отже, обираючи сережки в ювелірній крамниці варто звертати увагу не лише на їх дизайн і наявність додаткової інкрустації, але й на тип защіпки.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua