Як вибрати рушник

Уявити свій побут без рушників доволі складно, адже така текстильна продукція забезпечує комфортність гігієнічних процедур. Вироби представлені на ринку у великому різноманітті, тому проблем із вибором не буде. Проте виникає запитання стосовно того, на які параметри звернути увагу при покупці.

Основні характеристики

Рушники представлені в найрізноманітніших варіантах. Вироби класифікують за такими параметрами, як:

  • призначення. Текстильна промисловість пропонує вироби для кухні та сауни, а також для різних частин тіла (наприклад, обличчя, рук та ніг);
  • вид пряжі. Волокна бувають декількох типів: короткі, довгі та середні;
  • матеріал. Можна придбати рушники з натуральних (бавовна, льон) та синтетичних (целюлози, штучного шовку) тканин;
  • висота ворсу. Довжина петель — від 3,5 до 8 мм;
  • спосіб нанесення малюнку. Вироби можуть бути гладко фарбованими, з вибитим жакардовим орнаментом чи з рельєфними узорами;
  • розміри. Рушнички для обличчя доволі компактні — 30х30 см, моделі для ніг та рук середні, а банні вироби великі.

Текстильна продукція буває найрізноманітніших кольорів. Можна купити рушники на сайті https://bedroom.ua/vanna-kuhnya/towels/.

Як вибрати рушник

Які матеріали використовуються

Найпопулярнішими рушниками вважаються бавовняні. Серед переваг виділяють високі гіпоалергенні та гігроскопічні властивості. Текстильна продукція дуже м’яка та довговічна.

Особливість махрових виробів полягає в тому, що у них довгі петлі. Для виготовлення полотна використовують бамбук, льон та бавовну. У складі можуть бути синтетичні волокна, які покращують зносостійкість, але знижують гігроскопічність.

Бамбукові рушники виготовляються з застосуванням унікальних технологій. Завдяки цьому текстильна продукція має антибактеріальні властивості.

Для кухні рекомендується придбати вироби з мікрофібри. Серед основних переваг виділяють зносостійкість та практичність.

Доволі популярна продукція з модалу. Матеріал виготовляється з целюлози, яка отримана з деревини евкаліпта. Такі рушники не бояться бактерій, не зсідаються після багаторазових циклів прання.

Ще один популярний матеріал — льон. Полотно міцне, проте дещо грубувате. Такі вироби можна використовувати доволі довгий час.

Як вибрати рушник

Особливості вибору

При виборі потрібно звернути увагу на деякі параметри. Враховують такі характеристики рушників:

  1. Гігроскопічність. Здатність поглинати воду — один із найважливіших показників. На гігроскопічність впливає вид пряжі, метод плетіння та обробки. Найвище значення мають бавовняні вироби.
  2. Щільність. Вимірюється в грамах на квадратний метр. Залежить від кількості волокон. Чим вище значення, тим більше вологи поглинається.
  3. Довжина ворсу. Вимірюється в міліметрах. Ця характеристика властива лише махровим рушникам. Зазвичай значення коливається в межах від 3,5 до 8,5 мм. Потрібно враховувати, що короткий ворс не надто добре поглинає воду, а от довгий доволі швидко зношується. Тому рекомендується вибирати варіанти, де довжина петель становить 5 мм.
  4. Рівень жорсткості. У банних та лицевих рушничків значення низьке. Такі види виробів підходять для людей, у яких ніжна та чуттєва шкіра. Для тіла можна вибрати варіанти, де рівень жорсткості високий, оскільки вони відрізняються легким масажним ефектом.

Зазвичай ці всі характеристики вказані в картці товару. Якщо складно підібрати оптимальний варіант, то з цим допоможуть консультанти.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua