Прищ на кліторі: причини, як позбутися проблеми

Висипання в області геніталій доставляють занепокоєння будь-якій жінці і потребують термінового лікування. Нерідко діагностується прищ на кліторі, який буває різного типу і величини. Пацієнтку може турбувати біль під час статевого контакту і в стані спокою, сильний свербіж, почервоніння та інші неприємні ознаки. Прибрати підшкірний прищик можна тільки після проведення обстеження та визначення причини, з-за якої він схопився.

Прыщ на клиторе: причины, как избавиться от проблемы

Чим пояснюється проблема?

Причини, не викликають тривоги

Прищ біля клітора не завжди становить небезпеку для організму жінки і легко піддається лікуванню при усуненні провокуючих факторів. На думку лікарів-гінекологів, основним джерелом проблеми в області статевих органів стає недостатнє дотримання гігієнічних правил або використання неякісних засобів для інтимної гігієни, внаслідок чого порушується рівень кислотності. Виділяють інші непатологические причини, що впливають на прищі в зоні клітора:

 • Необережне видалення волосяного покриву і дратівлива реакція після проведення процедури. При маніпуляції жінка часто робить невеликі ранки, внаслідок чого проявляється запалення і утворюються прищики.
 • Спадковий фактор. Висип на кліторі та інших ділянках шкірного покриву може фіксуватися при генетичній схильності.
 • Алергічна реакція на нижню білизну. При виборі цього елемента гардероба варто бути особливо уважною, оскільки неякісні матеріали чи неправильно вибраний розмір призводить до порушення надходження повітря до шкіри і утворення прищів.
 • Гормональний збій. З подібною проблемою часто стикаються жінки в положенні, годують мами або пацієнтки з клімаксом. Після проходження перехідного періоду проблема в зоні клітора вирішується сама собою.
 • Знижені захисні функції імунітету. Слабка робота імунної системи збільшує шанси появи різних захворювань, в тому числі висипань будь-якої локалізації, особливо поруч з геніталіями.
 • Переохолодження. Тривале перебування на холоді може призвести до того, що у пацієнтки утворюється прищик на кліторі.

Патологічні фактори

Якщо з’явилися прищі у жінки в області геніталій, то це може свідчити про інфекції, що передається статевим шляхом. До поширених захворювань відноситься сифіліс, генітальний герпес.

Новоутворення в області геніталій можуть бути викликані таким захворюванням, що вражає шкіру, як псоріаз.

Пацієнткам, у яких спостерігаються висипання на кліторі, варто з особливою увагою поставитися до власного здоров’я, оскільки іноді проблема свідчить про патологію. Виділяють такі небезпечні причини, за яких можуть виникнути прищі такої локалізації:

 • Пошкодження епідермісу. Поширеними джерелами порушення служать псоріаз та атопічний дерматит типу. Відхилення становлять небезпеку і відрізняються високим ступенем зараження.
 • Жирові кісти. Твердий білий прищ на кліторі є наслідком перекриття сальних залоз.
 • Хвороби інфекційної природи. Молочниця, короста та інші порушення призводять до множинних прищиків.
 • Порушена функція бартолиновой залози. Вона локалізується біля входу в піхві і нерідко запалюється, провокуючи прищі на кліторі.

Додаткові симптоми

Жінка, що зіткнулася з прищами в області клітора, не завжди вчасно помічає порушення. Довгий час висипання не доставляють занепокоєння і протікають без якої б то ні було симптоматики. По мірі збільшення прищика або приєднання інфекції пацієнтку можуть почати турбувати такі додаткові ознаки:

 • сверблячі відчуття;
 • больовий синдром, посилюється при пальпації ураженої ділянки;
 • паління;
 • почервоніння запаленої області;
 • біль і дискомфорт під час статевого контакту;
 • патологічні виділення з піхви;
 • підвищення температури тіла.

Як позбутися: дієві способи

У разі виявлення висипань на кліторі потрібно пройти огляд у фахівця, який призначить відповідне лікування.

Жінкам не варто терпіти прищі, що з’явилися на кліторі. При перших неприємних симптомах варто здатися дільничного гінеколога, який огляне уражену область і підбере необхідну терапію. Не рекомендується займатися самолікуванням, оскільки неправильно підібрані лікувальні заходи призводять до збільшення площі висипання та інших ускладнень. В таблиці вказані часто використовувані препарати у боротьбі з прищами на кліторі:

Група Ліки
Антибіотики «Тетрациклін»
«Оксацилін»
«Ампіцилін»
«Метациклин»
«Доксициклін»
Препарати з антисептичною дією «Хлоргексидин»
«Фурацилін»
Ліки, що стабілізують гормональний фон «Ярина»
«Джес»
«Ципротерон-Тева»
«Діані-35»
«Мидиана»

В домашніх умовах проти прищиків в зоні клітора можна скористатися соком алое або обробити пошкоджену поверхню перекисом водню.

Не менш важливо під час лікування і після нього посилити контроль за гігієною статевих органів, щоб прискорити процес одужання і не допустити розвитку рецидиву. Лікування підбирається індивідуально для кожної жінки і залежить від тяжкості, причини і типу висипу. Жінці варто приділяти особливу увагу щоденного раціону, вживаючи більше свіжих фруктів і овочів, наповнених вітамінами. Можна підмиватися відварами на основі ромашки, календули та інших лікувальних трав. Гінекологи попереджають: при терапевтичних заходах не варто намагатися видавити прищ в області клітора, оскільки таким чином не тільки не можна позбутися від проблеми, але і можна занести інфекцію.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua