Face Mapping – які хвороби можна визначити обличчям?

Face Mapping – які хвороби можна визначити обличчям?

Шкіра є найбільшим органом людського тіла, і логічно припустити, що її зовнішній вигляд залежить від того, як працює твій організм. Багато захворювань протікає абсолютно непомітно, їх виникнення можна відстежити лише за наявності висипів.

Діагностика стану організму на шкірі обличчя зараз неймовірно популярна. Це призвело до появи широкого спектру методик, покликаних допомогти зберегти шкіру обличчя чистою та здоровою якомога довше. Одна з них – картування.

Що таке Face Mapping і звідки взялася ця техніка

Face Mapping – які хвороби можна визначити обличчям?

Фото автора Thirdman: Pexels

Face Mapping – це техніка діагностики стану шкіри, заснована на стародавніх китайських знаннях, що виявляють залежність дерматологічних проблем та захворювань внутрішніх органів. Здатність бачити за маленьким прищиком або пігментною плямою серйозніші проблеми, допомагає в їх вирішенні.

Ця техніка бере свій початок у «Мієн Шіанг» – китайському картуванні особи, яке дослівно перекладається як «читання по обличчю» і існує вже протягом 3000 років. Воно розглядає особу як карту, кожна частина якої відображає стан різних внутрішніх органів.

Будь-який дисбаланс проявляється у вигляді прищів, почервоніння чи сухості. Розташування цих плям на особі, ймовірно, вказує на уражений орган. Китайське картування особи не має наукового підтвердження, воно засноване на багаторічних спостереженнях і вірі в те, що енергія «ци» може поширюватися всередині організму.

Дослідження, опубліковане в Journal of Acupuncture and Meridian Studies, показало, що картування особи збігається із змінами у серцево-судинній та нервовій системі. Але багато експертів вважають це антинауковою єрессю і пов'язують появу прищів виключно з локалізацією сальних залоз.

Що не заважає людям, далеким від медицини, освоювати нові методи самодіагностики. І так, іноді вони теж працюють. Якщо тобі цікаво провести експеримент над своїм організмом, то коротка інструкція.

Картування особи згідно з давньою китайською методикою

Фахівці з китайської медицини радять уважно придивитися до свого обличчя. Якщо ти бачиш проблеми (прищі, висипання, пігментні плями) в будь-якій зоні, варто задуматися про свій спосіб життя і звернутися до лікаря, який займається лікуванням захворювання.

 • Лоб.

Лоб тісно пов'язаний із травною системою. Такі стани, як синдром роздратованого кишечника, можуть виявлятися у вигляді висипань або дрібних зморшок. «Написані на лобі» деталі способу життя: погане харчування, нестача сну та підвищений рівень стресу.

 • Віскі.

На скронях відбивається стан нирок та сечового міхура. Інфекції або запалення у цих внутрішніх органах сигналізують про свою появу через прищі та висипання. Крім того, саме тут видно токсичні дії ліків, що приймаються, які не підходять твоєму організму.

 • Брови.

Прищі у міжбрівному просторі «говорять» про стан печінки. Печінка відповідає за детоксикацію, тому всі негативні емоції, стрес, неправильне харчування, отруєння та перевантаження накопичуються тут у вигляді прищів (чим серйозніше поразка органу, тим складніше їх позбутися).

 • Шкіра навколо очей.

Ця область пов'язана з усіма рідинами організму. Стрес, що спричинив великий викид кортизолу, порушує циркуляцію води та призводить до утворення набряклості. Всі ці проблеми виявляються у вигляді мішків чи синців під очима.

 • Ніс.

Face Mapping – які хвороби можна визначити обличчям?

Китайська схема перевірки хвороб по обличчю

Ніс можна умовно поділити на дві частини. Область зліва відповідає за лівий бік серця, а область праворуч відноситься до правої сторони. Захворювання серця проявляються у вигляді почервоніння або чорних точок, а жирність або висипання можуть бути ознакою проблем з артеріальним тиском або холестерином.

 • Щоки.

Щоки пов'язані зі шлунком, селезінкою та дихальною системою. Почервоніння (зрозуміло, якщо ти не зайшла з вулиці в теплу кімнату) можуть бути ознакою запалення шлунка, що почалося. Висипання – ознака алергії чи непрохідності носових пазух.

 • Руби та область навколо рота.

Прищі та тріщини у цій галузі сигналізують, що, у кращому разі, твій режим харчування тобі не підходить. А в гіршому потрібно негайно звернутися до лікаря за діагностикою внутрішніх стінок шлунка або товстої кишки. Існує небезпека утворення виразки.

 • Підборіддя.

Підборіддя пов'язане з гормонами та репродуктивною системою. Ти, напевно, помітила, що перед початком менструації тебе обсипає саме в цій галузі. Крім того, зона підборіддя чутлива до стресу.

Сучасне картування особи

Американська компанія Dermalogica, що спеціалізується на випуску засобів для догляду за шкірою обличчя та тіла, на основі стародавньої китайської техніки розробила власну методику картування особи, застосувавши до неї науковий підхід.

Обличчя зазвичай ділиться на зони і кожну область уважно вивчає навчений фахівець. Поєднання анкетування та візуального огляду дозволяє скласти більш повну картину стану шкіри, визначити, чому виникають такі проблеми, як розацеа та екзема, та підібрати догляд.

 • Зони 1 та 3: лоб.

Будь-які висипання тут вказують на потенційну проблему із сечовим міхуром або травною системою. Прищі це сигнал, що ти погано харчуєшся і споживаєш недостатньо води. Крім того, закриті комедони свідчать про те, що ти неправильно видаляєш макіяж, а твій крем не відповідає потребам шкіри та забиває пори.

 • Зона 2: між бровами.

Міжбрівний простір пов'язаний із печінкою. Прищі та підвищене виділення сала у цій зоні говорять про те, що тобі потрібно переглянути режим харчування. Обмежити вживання алкоголю та смаженої їжі, не осаджуйте вночі холодильник. Варто перевіритись на харчові алергії, особливо непереносимість лактози, та додати у своє меню більше овочів.

 • Зона 4 та 10: вуха.

У цій галузі можуть виявитися проблеми з нирками. Якщо ти часто відчуваєш, як твої вуха поколюють та нагріваються, обмежити споживання кофеїну, алкоголю чи солі. Є ще одне тривіальне пояснення: чи ти давно протирала екран телефону? Крім того, так може виявлятись алергія на прикраси.

 • Зона 5 та 9: щоки.

Ця область пов'язана із дихальною системою. Найчастіше від висипань на щоках страждають алергії, астматики та затяті курці. Проблеми проявляються у вигляді капілярів, гіперпігментації і закритих комедонів.

Бактерії – це одна з основних причин появи прищів, і дослідження показують, що насамперед слід звернути увагу на гігієну. Не торкайся віч-на-віч брудними руками, зверніться до стоматолога з приводу здоров'я зубів і регулярно обробляй спиртовмісним засобом екран телефону.

 • Зона 6 та 8: область навколо очей.

І знову, нирки. Темні кола навколо очей та набряклість можуть бути ознаками зневоднення або незбалансованого харчування. На роботу нирок можуть впливати хронічні захворювання, нестача води, алергії та стрес.

 • Зона 7: ніс.

У деяких людей ламкість капілярів на носі обумовлена спадковістю. Або любов'ю до видавлювання прищів (що робити категорично не можна). Для інших сильне почервоніння носа може бути ознакою високого тиску та захворювань серця.

 • Зона 12: центр підборіддя.

Висипання тут – це наслідок гінекологічних проблем та гормонального дисбалансу. Обов'язково здай кров на гормони. Крім того, ця зона відповідає за стан тонкого кишечника, тому якщо тебе несподівано обсипало прищами, а причин для цього немає, зверни увагу на своє харчування.

 • Зона 12А: область над верхньою губою.

Простір над губою пов'язаний із репродуктивною системою. Пігментація або надмірне зростання волосся тут вважається наслідком гормонального дисбалансу, що пояснюється наукою дуже просто: підвищена вироблення мелатоніну веде до гіперпігментації та прискореного зростання волосся.

 • Зона 11 та 13: область збоку від підборіддя.

Проблеми із зубами та порожниною рота неминуче призводять до появи висипань з боків від підборіддя. Ця область тісно пов'язана з яєчниками, зазвичай перед початком менструації прищі окупують цю зону. Вона часто піддається фізичному контакту і потребує належного догляду.

 • Зона 14: шия.

Коли ти відчуваєш стрес, надниркові залози реагують на нього потужним викидом адреналіну. Це може викликати почервоніння в ділянці шиї та грудей. Цю зону часто пропускають під час щоденних домашніх процедур, тому вона найсильніше страждає від роздратування та наслідків сонячних опіків.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua