Як користуватися хайлайтером для обличчя і навіщо він потрібен – покроковий план

Як користуватися хайлайтером для обличчя і навіщо він потрібен – покроковий план

Хайлайтер – засіб, який допоможе перетворити твоє личко за лічені секунди, за умови, що ти використовуєш його правильно. Давай розберемося, навіщо потрібний хайлайтер, як його вибрати і як правильно використовувати в макіяжі.

Навіщо потрібний хайлайтер

Як користуватися хайлайтером для обличчя і навіщо він потрібен – покроковий план

Фото J. Balla Photography on Unsplash

Хайлайтер – засіб з дрібними світловідбиваючими частинками, який додає шкірі сяйво. З його допомогою вдається дізнатися певні зони обличчя, додати легкого блиску.

Правильно підібраний хайлайтер здатний за кілька секунд позбавити тебе слідів втоми, зробити образ завершеним і ідеальним.

Що він може:

 • збільшити окремі зони особи;
 • приховати сліди втоми;
 • візуально скоригувати пропорції особи;
 • додати характеристикам виразності.

У невмілих руках хайлайтер може спотворити риси обличчя і додати не просто легкого сяйва, а яскравого блиску, що видно з космосу.

Як вибрати хайлайтер

По текстурі хайлайтери бувають рідкими та сухими. Який вибрати сказати складно, тому що це вже залежить від твоїх уподобань. Вважається, що із сухим засіб складніше переборщити і тушкується він легше.

Рідкий зручно брати із собою, нашаровувати та наносити без кисті. Тут уже вибирай сама, що тобі зручніше.

За інтенсивністю сяйва хайлайтери бувають різними. Відразу скажемо, що для щоденного макіяжу та розставляння легких відблисків вибирай засіб з мінімальними сяючими частинками. У вечірньому макіяжі можна дозволити собі більше і йде хайлайтер з великим шиммером.

Тепер про колір. Найчастіше можна зустріти хайлайтер трьох кольорів:

 • золотий;
 • рожевий;
 • срібний.

Як користуватися хайлайтером для обличчя і навіщо він потрібен – покроковий план

Все про Хайлайтера

Вибирати необхідно за своїм кольором. Якщо у тебе шкіра з теплим підтоном, тобі потрібний золотистий хайлайтер. Холодному підтону – рожевий, невизначеним – срібний. Насправді срібний хайлайтер має напівпрозору текстуру і вважається нейтральним, тобто його легко вписати в будь-який образ.

Наносити засіб в наявності можна трьома способами: пензлем, спонжем або пальцем. Рідкі текстури зручно розподіляти спонжем або руками, сухі – спеціальним скошеним пензлем. Суворих правил немає, роби так, як зручно саме тобі. Головне, щоб хайлайтер був добре розтушований, а не лежав на обличчі єдиною сяючою плямою.

Як використовувати хайлайтер

Зазвичай, хайлайтер використовують виділення виступаючих частин особи. Корекція характеристик за допомогою сяючих текстур називається стробінгом. Освоїти цю техніку дуже просто, зараз ти переконаєшся в цьому сама.

Куди потрібно наносити хайлайтер:

 • над вилицями;
 • на перенісся;
 • у центр чола;
 • у центр підборіддя;
 • під брову;
 • на «арку Купідона».

Це універсальна схема нанесення сяйки для макіяжу. Давай докладніше розберемося, як, куди й навіщо.

Нанесення над вилицями надає шкірі здорового сяючого вигляду. Для цього нанеси хайлайтер лінією трохи вище вилиць. Розтушуй у бік скронь та готово.

Нанесення під бровою робить погляд більш розкритим та відпочившим. Для цього нанеси хайлайтер по лінії від зовнішнього куточка ока до крапки в середині брови і ретельно розтушуй до скронь.

Нанесенням на перенісся і центр лоба допомагає візуально зробити ніс вже й витонченіше. Тут хайлайтер потрібно наносити по прямій лінії. Лінія повинна бути тоненькою, широка зробить носа ще ширшою. Якщо у тебе від природи короткий ніс, нанеси крапельку хайлайтера ще й на кінчик – це візуально зробить носик довшим і тоншим.

Корекція особи хайлайтером покроково

Тримайте докладну інструкцію про те, як використовувати хайлайтер у щоденному макіяжі.

 • Спочатку підготуй шкіру: умий, протрі тоніком і зволожи. За необхідності використовуй праймер для макіяжу.
 • Вирівняй тон обличчя улюбленим тональним засобом. Наносити хайлайтер на шкіру з помітними недоліками – це погана ідея, оскільки сяйво приверне увагу до всіх нерівностей тону та мікрорельєфу.
 • Нанеси хайлайтер у центр чола, розподіли по переніссі, ще крапельку – у центр підборіддя. Підсвічування цих зон візуально витягає обличчя і робить його стрункішим.
 • Ледве скошеними лініями нанеси сіяшку на вилиці і розтушуй.
 • Для зменшення носа розподіли трохи по спинці. Якщо носу не вистачає довжини – додай сяйва на кінчик. Якщо у тебе від природи носа довга, нанеси хайлайтер по спинці тільки до половини. На кінчик у цьому випадку наносити не варто, інакше це візуально витягне носа ще сильніше.
 • Щоб зробити губи виразнішими, крапельку засобу розподіли над верхньою губою.
 • Якщо необхідно додати губи об'єму, нанеси хайлайтер прямо в центр нижньої та верхньої губи.

Потренуйся кілька разів і побачиш, що для створення легкого природного макіяжу достатньо використовувати тільки хайлайтер і крапельку рум'ян на щілинах яблучок. При правильному використанні, хайлайтер здатний перетворити обличчя навіть якщо ти не робиш повний макіяж.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua