Ізопропіл пальмітат у косметиці та шкода від його застосування

Ізопропіл пальмітат у косметиці та шкода від його застосування

Isopropyl Palmitate (IPP, Isopropyl hexadecanote, ізопропіловий пальмітат) – стабілізатор та кондиціонер, що входить до складу багатьох косметичних засобів. По своїй суті – це нежирний ефір з прекрасними властивостями, що вбирають. Ти знайома з ним?

Характеристики

Ізопропіл пальмітат у косметиці та шкода від його застосування

Фото автора Anete Lusina: Pexels

За своєю суттю, це комбінація ізопропілового спирту та пальмітинової кислоти. Ізопропіл пальмітат в переважній більшості випадків – штучно-створений зволожувач, що легко розпорошується.

Він складається з жирних кислот, які включають вітамін А і антиоксидант. Саме це визначає його лояльність до дерми.

На вигляд – це, як ти розумієш, масло, воно без кольору і практично нічим не пахне, має низьку молекулярну масу і проміжну полярність.

Це означає, що у будь-якому доглядовому засобі частина позитивних і негативних електричних зарядів розділені або у молекулі, або її межами у зв'язаному стані.

Насправді саме цією властивістю обумовлюється здатність речовини стабілізувати косметичні засоби. Виходить ізопропіловий пальмітат шляхом переробки кокосової олії або є продуктом нафтохімії. Щиро кажучи, нічого від цього не змінюється.

Продукт розчинний в ацетоні, касторці, спирті, гептані та ізопропанолі. Але абсолютно стійкий до води, пропіленгліколю та гліцерину. Вже звідси можна припустити його складні стосунки з водою та зволожувачами.

Оскільки – це додатковий компонент косметичних засобів, вводити його для поліпшення властивостей основного продукту слід як масляна фаза в процесі емульгування. Солюбізірующіе властивості речовини, які дозволяють безперешкодно змішувати воду та олії, роблять його незамінним при створенні косметичних композицій.

Це сертифікований компонент, оскільки понад 85% у ньому – це речовини, визнані безпечними на території Штатів, ЄС та Китаю. Використовують ізопропіл пальмітат у складі засобів для догляду за обличчям та волоссям як розчинник, стабілізатор або розріджувач активно діючих агентів.

Речовина чудово переноситься шкірою як емолент та не забруднює навколишнє середовище, що сьогодні теж дуже важливо.

Ізопропіл пальмітат у косметиці та шкода від його застосування

ПАВи в шампунях

Властивості

Цей ефір підходить практично для будь-якого косметичного засобу. Він розподіляє плівку в оліях для ванн, забезпечує приємне нанесення на локони, працює у складі засобів для засмаги, використовується як розчинник і солюбізатор у парфумерних смолах, помадах, пудрах.

Проте головними властивостями речовини визнані:

 • потужна поглинаюча здатність, яка забезпечує безперешкодне проникнення косметичних продуктів у шкіру;
 • пом'якшувальні якості, які незамінні в композиціях для догляду за шкірою рус та стоп;
 • очищаюча і живильна здатність ізопропіл пальмітату як ПАР;
 • здатність утримувати аромати, що дозволяє використовувати речовину в парфумерії для створення парфумів, туалетної води, щоправда, концентрації не більше 4%;
 • зволоження дерми як доповнення до активно діючих речовин та за рахунок цього активація потенціалу синтезу власного ендоколагену шкіри. Підсумок – мінімізація перших ознак старіння, розгладжування дрібних зморшок;
 • гарантія роботи доглядових засобів у глибоких шарах дерми, оскільки ізопропіл пальмітат забезпечує проникнення продуктів на задану глибину та активацію фібробластів, що запускають ланцюжок вікових перетворень;
 • для волосся речовина грає роль антистатика, знімає статичну електрику, робить волосся слухняним. У цьому його легка текстура не обтяжує локони;
 • ізопропіловий пальмітат у складі кондиціонерів омолоджує пасма, оскільки стимулює синтез ендоколагену і у волосяній цибулині, і у стрижнях;
 • речовина здатна активізувати імунітет на клітинному рівні, чим забезпечує захист пасмами і мінімізує ламкість волосся, їх пошкодження при термообробці;
 • ізопропіловий пальмітат має багатовекторну дію і може один замінити серію додаткових інгредієнтів;
 • речовина делікатна за своєю дією, тому використовується і в косметиці для особливо чутливої дерми, і у догляді за областю очей. Його люблять виробники елітної косметики та органічної враховуючи можливість отримання засобу двома способами;
 • м'якість ізопропілового пальмітату забезпечує приємне нанесення на шкіру;
 • продукт гіпоалергенний, проте, при першому використанні рекомендують провести алерготест з урахуванням застосування та на чутливій дермі. Краплю засобу завдають на зап'ясті і через чверть години результат очевидний. Відсутність будь-якої реакції – дозвіл на використання, ну, а поява ознак непереносимості: почервоніння, висипання, свербіж – привід зміни вибраного косметичного догляду.

Крім того, не можна не підкреслити, що Isopropyl Palmitate або IPP – відмінний плівкоутворювач. Іншими словами, він захисник шкіри та її природної мантії від пошкоджень.

Звичайно, не можна ще раз не звернути увагу на здатність речовини пов'язувати незв'язне: воду та масло, тобто зберігати приємний та практичний ефект тривалого зберігання косметичного продукту.

До речі, Isopropyl Palmitate – від частини своєрідний депілятор, він робить шкіру пахв та ніг гладкою, оскільки працює як пластифікатор. З іншого боку, він надає волоссю блиску, має протизапальну дію. Вся справа у правильно обраній концентрації продукту.

Показання та протипоказання

Ми з тобою вже багато разів говорили, що жодних показань для застосування додаткових інгредієнтів бути просто не може. Вони інша роль: допомогти основним діючим компонентам.

Ізопропіловий пальмітат – додаткова складова, що покращує загальні властивості доглядових препаратів. Значить жодних рекомендацій щодо її використання. Вона застосовується за умовчанням.

Ізопропіл пальмітат у косметиці та шкода від його застосування

Giphy

Єдине, на що необхідно звертати увагу, це на те, щоб ізопропіловий пальмітат стояв наприкінці списку інгредієнтів у прописі на етикетці. Щоб він раптом не став активно діючою речовиною.

Його природних здібностей цього не вистачить. Тобто, він, маючи властивості зволожувача, не зволожить дерму. Розумієш? Він допоможе це зробити іншому компоненту, наприклад, гіалуронової кислоти або гліцерину.

Ну а протипоказання, на яке варто зверне увагу тільки одне – індивідуальна непереносимість. Багато говориться про здатність речовини закупорювати пори, але все це трапляється тільки тоді, коли засіб використовують на авось, не за призначенням.

Справа в тому, що ефір досить в'язкий, а це може призвести до того, що чутливі до високого рівня в'язкості типи дерми, починають, насправді закупорювати пори шкіри і сприяють появі вугрових висипань.

Але тут діє золоте правило: при першому використанні будь-якого косметичного засобу необхідно точно знати тип власної дерми та її особливості. Визначити все це можливо на консультації у лікаря косметолога або навіть дерматокосметолога, якщо проблемна шкіра апріорі.

Де використовують

Ізопропіл пальмітат – універсальний і практично нешкідливий, тому використовується майже у всіх кремах та лосьйонах як пом'якшувач та стабілізатор шкіри. Речовина коригує роботу сальних залоз, тому в невеликих дозах мінімізує вироблення себуму (шкірного сала). Використання IPP для жирної шкіри є виправданим.

Інша справа, що бажання швидко впоратися з проблемою, штовхає пацієнтів на використання невиправдано завищеної концентрації речовини, що загрожує комедогенним ефектом.

У декоративній косметиці: туші, олівці, тонери – ізопропіл пальмітат працює як загусник. Легкість текстури – його заслуга. Він чудово ладнає з ліпідами і негайно кидається на допомогу при будь-якому пошкодженні природної мантії, будь то гіперінсоляція, травма, перепади температур, фонова радіація.

Речовина застосовується у складі кремів та емульсій для особи, лосьйонів, гідрофільного масла. Що стосується волосся, що тут IPP включають в муси та мило, гелі та засоби для гоління, укладання для волосся та дезодорантів, у тому числі – антиперспірантів.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua