Користь занять пілатесу для фігури та організму жінок

Користь занять пілатесу для фігури та організму жінок

Пілатес вважається одним із найестетичніших способів привести своє тіло у форму. Коли ти чуєш це слово, в голові малюється картина, де стрункі дівчата у різнобарвних спортивних костюмах під енергійну музику показують з екранів ТБ, як за допомогою кількох вправ стати однією з них.

Але насправді це не більше, ніж маркетинговий хід. Пілатес підходить усім, незалежно від статі, віку, зростання, природних талантів чи поточного рівня фізичної підготовки. Існує понад 600 вправ та їх варіацій, кожен знайде щось собі, незалежно від цього, наскільки активний спосіб життя він веде.

Що таке пілатес, і чи допомагає він схуднути

Користь занять пілатесу для фігури та організму жінок

Фото автора Monstera: Pexels

Пілатес – це комплекс вправ для всього тіла, призначений для підвищення повсякденної мобільності та покращення якості життя. Незважаючи на те, що акцент робиться на вправи для корпусу, зробити сильним і міцним саме його не кінцева мета.

Важливо навчитися їм правильно володіти, щоб зняти зайве навантаження з ніг та рук. Створені на початку 20 століття вправи Джозефом Пілатесом розвивають координацію і вчать правильно дихати, щоб пропрацювати всі м'язи, навіть ті, які ти не задієш весь час. Пілатес вирівнює загальну структуру тіла.

Те, що на перший погляд здається простим, може бути настільки ж складним, наскільки ефективним, якщо ти все зробиш правильно. Пілатес – це вправи з невеликими навантаженнями, які працюють за рахунок використання сили балансу.

Незважаючи на те, що успішність схуднення більше залежить від якості та кількості їжі, ніж від фізичних вправ, регулярні заняття пілатесом допомагають виправити поставу. Твоя постать виглядає стрункою і підтягнутою, тому що ти перестаєш сутулитися. Крім того, пілатес знижує рівень кортизолу, що заважає схуднути.

ТОП-19 переваг пілатесу

 • Пілатес збільшує міцність тіла.

Пілатес відомий тим, що під час вправ акцент робиться на корпус. Вважається, що, якщо зміцнити його м'язи, можна зняти біль у спині, позбутися нетримання калових мас, зняти дискомфорт при сечовипусканні і навіть усунути дисфункцію статевих органів.

 • Пілатес покращує поставу.

Твої батьки були абсолютно праві, коли вимагали, щоб ти перестала сутулитися. Постава має значення для фігури. Погодься, що дуже прикро, коли гарна доглянута дівчина йде, опустивши очі в землю і згорбивши спину? Пілатес допомагає перерозподілити навантаження у м'язах та привести тіло до балансу.

 • Пілатес знімає біль у спині.

Вправи націлені на скорочення та розслаблення глибших м'язів живота та тазового дна. Саме ці м'язи нарівні з хребтом утримують твоє тіло у вертикальному положенні. Від того, як вони розвинені, залежить комфорт твоєї спини.

 • Пілатес допомагає уникнути травмування.

Користь занять пілатесу для фігури та організму жінок

7 причин чому потрібно займатися пілатесом

Пілатес врівноважує м'язи, щоб вони не були ні зайво млявими та слабкими, ні напруженими та жорсткими. Перекіс у будь-яку сторону — ризик, що будь-яке падіння чи удар можуть закінчитися травмою. Пілатес спрямований на розвиток динамічної сили та стабілізації суглобів під час руху.

 • Пілатес підвищує кількість енергії.

Зосередженість на диханні стабілізує кардіореспіраторну систему. Це стимулює приплив кисню та прискорює кровообіг. Пілатес, на відміну від тренажерних залів з важкими вагами, не виснажує, а навпаки, знімає втому і викликає приплив працездатності.

 • Пілатес допомагає звернути увагу до потреб свого тіла.

Пілатес – це практика, спрямована на взаємодію тіла та розуму. Вона допомагає збільшувати свідомість. Ти розумієш, що все, що робиш для твого тіла, тобі повертається. Здатність глянути всередину себе змушує тебе задуматися про важливість твоїх емоцій та вчинків щодо себе.

 • Пілатес знижує рівень стресу.

Коли ти робиш вправи, тобі доводиться повністю зосередитись на процесі. Негативні думки перестають тебе непокоїти. Крім того, під час фізичної активності виробляється дофамін, що знижує рівень кортизолу.

 • Пілатес зменшує біль під час менструації.

Дисменорея, а простіше кажучи, болючі місячні — проблема, знайома багатьом жінкам. Кілька днів на місяць ти лежиш під ковдрою в полі ембріона, не в змозі поворухнутися від болю. Але пілатес може тобі допомогти, і наука довела, що це справді робочий спосіб.

 • Пілатес підвищує гнучкість та рухливість суглобів.

Гнучкість – це здатність м'язів до пасивного розтягування. Рухливість – діапазон рухів суглобів. Розвиток цих якостей підвищує твою мобільність. Тобі стає легше виконувати безліч дій, і ти починаєш менше втомлюватися від сидячої роботи.

 • Пілатес покращує координацію.

Координація потрібна у повсякденному житті. Особливо зараз, взимку, коли будь-яка прогулянка засніженим містом перетворюється на захоплюючий квест. Пілатес допомагає розвинути почуття рівноваги та покращує ходу. Ти починаєш намагатися рухатися гарно.

 • Пілатес зміцнює імунітет.

Численні дослідження показують, що пілатес допомагає покращити роботу імунної системи, особливо у людей похилого віку. Здебільшого це відбувається через прискорення кровообігу. Налагоджується відтік лімфи.

 • Пілатес покращує когнітивні функції мозку.

Експерти нагадують, що якщо ти не хочеш раніше часу впасти в маразм (або в принципі не хочеш), важливо не лише читати книги, а й займатися спортом. Було оцінено кілька маркерів, таких як розвиток нових нейронів, Пілатес збільшення кількості нейромедіаторів і довговічність нейронів, відповідальних за навчання та пам'ять.

 • Пілатес покращує мотивацію.

Вчені з'ясували, що разом із зростанням пізнавальних здібностей пілатес ефективний підвищення мотивації студентів. Вони починають рухатися до мети, тому що самі цього хочуть, а не побоюючись тиску збоку.

 • Пілатес покращує інтимне життя.

Пілатес розвиває силу та витривалість. Ти і твій партнер зможете випробувати купу нових поз, на які раніше дивилися з побоюванням. Вправи підвищують чутливість органів малого тазу і близькість приноситиме тобі більше задоволення.

 • Пілатес впливає спортивні успіхи.

Незалежно від того, чи є професійним спортсменом, чи обмежуєшся побіжками вранці на вихідних, пілатес може покращити твої результати. Вже через місяць регулярних занять ти побачиш, що з легкістю пробігаєш відстань у 2 рази більша за звичний.

 • Пілатес зміцнює кістки.

Нинішній спосіб життя більшості жінок, що складається з нескінченного сидіння то в машині, то на роботі, то вдома на дивані негативно позначається, зокрема, і на кістковій системі. Пілатес знижує ризик виникнення остеопорозу та остеоартриту.

 • Пілатес піднімає настрої.

Бачачи свої спортивні успіхи, ти починаєш більше цінувати та поважати себе. Подяка до свого тіла знижує тривожність. Вчені впевнені, що регулярні заняття пілатесом можуть позбавити багатьох симптомів депресії.

 • Пілатес покращує якість сну.

Дослідження показали, що завдяки пілатесу людина починає швидше засипати і легше прокидатися. Це особливо помітно у людей віком до 40 років. Жінки після пологів міцніше спатимуть, якщо додадуть у свій щоденний розпорядок пару вправ.

 • Пілатес розвиває уяву.

Багато жінок не люблять спорт, бо бояться, що незабаром їм стане нудно, і вони закинуть тренування. У пілатес багато вправ для різних рівнів фізичної підготовки. Ти можеш їх виконувати з різноманітним інвентарем, що унеможливлює одноманітність.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua