Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

Підтяжка обличчя нитками або нитковий ліфтинг – це досить легкий та швидкий спосіб омолодження обличчя без оперативного втручання. За допомогою такого методу можна зробити шкіру більш пружною, позбутися зморшок і обвислих ділянок, і в результаті виглядати набагато молодшою. Ефект від ниткового ліфтингу можна порівняти з ефектом від пластичної хірургії, але ця процедура набагато безпечніша і забезпечує коротший реабілітаційний період. Давайте розберемося з особливостями ниткового ліфтингу і коли його варто робити.

Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

Що є нитками для підтяжки

Нитки для підтяжки діляться на ті, що розсмоктуються і не розсмоктуються. Перші складаються із шовного матеріалу під назвою е-капролак та L-лактиду. Завдяки полімолочній кислоті в тканинах обличчя посилюється виробництво колагену, що має додатковий ефект. Але це буде помітно не відразу, адже пік дії досягається за 2-4 місяці. Незважаючи на те, що нитка повністю розсмоктується, перебудова тканин триває та ефект зберігається близько 2 років.

Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

Нитки, що не розсмоктуються, виготовляються з поліпропілену. Це синтетичний шовний матеріал, який здатний викликати алергію. Такі нитки міцно фіксуються у м'яких тканинах. Також підтяжку роблять за допомогою ниток із золота та платини. Зверніть увагу! Залежно від структури нитки можуть бути гладкими або насічками. Гладкі нитки підходять для підтяжки вилиць, підборіддя, щік. Особливість ниток із насічками полягає в тому, що вони надійно фіксуються у тканинах. Вони діляться на спіральні, конусні та «пружинки».

Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

Особливості підтяжки обличчя нитками

Будь-яка людина з побоюванням ставиться до втручань у свій організм. Тому щоб вам було спокійніше, ми хочемо зупинитися на послідовності процедури ниткового ліфтингу. Зазвичай взаємодія пацієнта з косметологом включає такі етапи:

 1. Консультації. Лікар проводить опитування та огляд пацієнта, а також цікавиться його побажаннями щодо підтяжки особи. Окрім того, оцінюється і загальний стан здоров'я.
 2. Рекомендація. Косметолог обов'язково розповідає про існуючі варіанти ниток, та їх відмінності, щоб пацієнт міг вибрати.
 3. Процедура. Ліфтинг однієї зони зазвичай триває не більше години. Для цього особа очищується та знеболюється місцевими анестетиками. Далі лікар наносить розмітку на шкіру обличчя, після чого вводить нитки у необхідних напрямках. Місця, де були виконані проколи, обробляються антисептиком і заклеюються пластирями.
 4. Реабілітація. Реабілітаційний період займає близько 1-2 тижнів, але протягом місяця потрібно дотримуватись рекомендацій, про які буде сказано дещо пізніше.

Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

Щодо ускладнень після процедури, то вони виникають дуже рідко. Як правило, це невеликі гематоми, набряки та втягування шкіри, які зникають безслідно максимум через 3-4 тижні.

Період реабілітації

Відразу після виконання ниткового ліфтингу настає період реабілітації. І від того, чи пацієнт дотримуватиметься порад лікаря, залежить успіх усієї процедури та профілактика ускладнень. Перерахуємо ці поради:

 1. У день процедури та протягом декількох днів після її виконання потрібно робити холодні компреси на дію.
 2. Дві доби не можна наносити на обличчя макіяж.
 3. Через три дні дозволяється зняти наклейки, і можна починати вмиватися обережними рухами.
 4. Два тижні потрібно спати на спині, не займатися спортом та уникати різких рухів головою.
 5. Протягом місяця після підтяжки не перебувати під променями сонця і не відвідувати лазню чи сауну.
 6. Масаж обличчя можна робити лише за два місяці після процедури.

Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

Крім того, пацієнт повинен відвідувати косметолога з метою оцінки ефективності ліфтингу. Планові огляди повинні бути призначені через один, два та чотири тижні, а також через три, шість та дванадцять місяців. Важливо! Такі обмеження пов'язані з тим, що ниткам потрібно дати час інтегруватися в шкіру, на що може піти близько 40 днів. Тому в цей період часу не можна допускати зміщення шкіри та активних рухів.

Показання, протипоказання та переваги методу

Як і будь-яка інша процедура, підтяжка обличчя нитками має свої свідчення та протипоказання. Щоб їх з'ясувати, лікар проводить розмову із пацієнтом. Отже, зробити нитковий ліфтинг можна, якщо:

 • у вас з'явилося друге підборіддя або обвисла шкіра на шиї;
 • виникли вікові зміни – обвисла шкіра повік, з'явилися зморшки чи явні носогубні складки;
 • ви хочете зробити більш виразними вилиці або сформувати чіткий овал обличчя;
 • ви бачите асиметрію свого обличчя та хочете її скоригувати.

Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

До протипоказань належать такі стани:

 • наявність онкологічних хвороб;
 • тяжкі алергічні реакції в анамнезі;
 • аутоімунні патології;
 • порушення процесу згортання крові;
 • захворювання шкіри на місці дії.

Також не бажано робити нитковий ліфтинг вагітним жінкам і тим, які годують грудьми в момент звернення. Краще зачекати на природне завершення цього періоду і тільки потім зробити підтяжку.

Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

Головні переваги ниткового ліфтингу:

 1. Натуральність. У процесі корекції борються лише з віковими змінами та недоліками шкіри, при цьому людина залишається схожою сама на себе, лише трохи молодша.
 2. Без розрізів шкіри та шрамів. Для введення ниток використовуються лише невеликі проколи шкіри, але вони виконуються в зоні росту волосся.
 3. Відсутність серйозної підготовки та велика швидкість процедури. Так як ліфтинг не є операцією, людині не потрібно складати аналізи, а також робити наркоз. Знеболення використовується місцеве, а процедура триває не більше години.
 4. Короткий період реабілітації. Оскільки процедура малоінвазивна, то й реабілітація після неї дуже швидка.

Для багатьох людей перевагою є й те, що вартість цієї процедури зазвичай набагато менша, ніж, наприклад, ціна пластичної операції.

Що таке нитковий ліфтинг: особливості процедури

Зверніть увагу! Багато людей бояться, що нитки порвуться у тканинах обличчя. Але мімічні м'язи не здатні забезпечити таку напругу, щоб розірвати нитку. Підтяжка обличчя нитками – це сучасна та дуже ефективна методика, завдяки якій можна позбутися природних змін шкіри обличчя, що настають із віком. Зробивши таку процедуру, ви не помітите результату в перший день. Він накопичуватиметься, і з кожним місяцем ви все чіткіше бачитимете, на що витратили гроші. У цьому питанні головне знайти хорошого спеціаліста, з яким ви будете на одній хвилі!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua