Біла бородавка: методи лікування, причини появи

Серед всіх відомих бородавок найбільш поширеною є біла бородавка ― накожное новоутворення доброякісного характеру, яке викликає вірус папіломи людини. Є безпечним явищем, якщо не травмується і якщо людина сама собі не зашкодить самолікуванням. При цьому потрібні періодичні консультації лікаря і спеціальне лікування.

Белая бородавка: методы лечения, причины появления
Біла бородавка — результат зараження ВПЛ, що виявляється твердим наростом на тілі людини.

Що це таке?

Вірус папіломи провокує появу на тілі бородавок. Найпоширенішими вважаються білі бородавки. Це ороговілий наріст на шкірі, що йде вглиб тканин, білого або жовтуватого кольору. З’являються такі утворення на обличчі, на пальцях, на тильній стороні кисті. На дотик вони щільні, тверді. Зверху наросту можуть бути помітні вузлики сірого кольору. Бородавки на ногах більш небезпечні, ніж на руках, якщо вони виникають на підошві, так як під час ходьби нарости заподіюють біль і постійно травмуються.

Білі бородавки часто з’являються у підлітків і називаються юнацькими. Вони не становлять небезпеки, але вимагають лікування. В іншому випадку з часом біля бородавки з’являються плями білого кольору, поступово темніють до коричневого. Якщо ігнорувати проблему, то утворилися плями можуть покрити все обличчя. В силу вікових змін білі бородавки нерідко з’являються у літніх людей. Якщо бородавка з’явилася під нігтем або в області гоління, її необхідно видалити, так як вона буде доставляти значний дискомфорт.

Причини появи білих бородавок

Поява бородавок не має ніякого відношення до жаб і жаб. Єдина причина їх виникнення ― вірус папіломи.

Поява білої бородавки на тілі викликано потраплянням в організм вірусу.

Міф про те, що бородавки на руках з’являються з-за контакту з жабами, відомий всім. Але це не так. Рогові утворення на шкірі виникають із-за вірусу папіломи, що активізується за певних умов. Заразитися цим вірусом можна при безпосередньому контакті з зараженим людиною або через побутові предмети, якими користувався хворий. Вірус, потрапивши в організм, виявляє себе не одразу, а лише при наявності сприятливих умов, якими є:

 • вікові зміни організму;
 • зниження імунітету;
 • психічні травми, стреси;
 • часті простудні захворювання;
 • захворювання вух, носа, горла;
 • жирна шкіра;
 • неврастенічний синдром.

Методи лікування

Білі бородавки при відсутності травм здатні зникати самостійно протягом 2-х років. Але навіть якщо лікування не потрібно, слід періодично консультуватися з лікарем, щоб своєчасно попередити загострення ситуації або переродження освіти в злоякісну пухлину. Якщо бородавка побіліла або стала іншого кольору, її розмір збільшився, лікар призначить необхідне лікування.

Консервативна терапія

Якщо бородавка з-за свого розташування постійно травмується, наприклад, якщо вона розташувалася на пальці руки, від неї потрібно позбутися. Лікар-дерматолог після огляду призначить відповідне засіб, що пригнічує вірус виводить накожное освіта. До таких ліків відносяться:

Консервативна терапія білої бородавки включає прийом противірусних препаратів і обробку ділянки спеціальними мазями.
 • «Ферезол» ― препарат з високим вмістом кислот, під впливом яких нашкірна пухлина руйнується.
 • «5-Фторурацил» ― ефективна протипухлинна мазь, що дозволяє швидко позбутися від бородавок.
 • Ретиноєва кислота. Застосовується при множинних утвореннях на обличчі.
 • Саліцилова і трихлоруксусная кислота.

Крім безпосереднього впливу на пухлину, необхідно чинити тиск на сам вірус. Для цього призначають імунотерапію ― проводиться курс ін’єкцій спеціальних препаратів, що зміцнюють імунітет, відновлюють захисні функції організму і пригнічують дію вірусу. Консервативна терапія не гарантує повного позбавлення від цієї неприємної недуги і вважається менш ефективною, ніж хірургічне видалення пухлин.

Хірургічне видалення

Для повного видалення білої бородавки застосовують наступні методи:

 • Заморожування. Використовується рідкий азот, хлоретан і т. д. Під час процедури руйнується внутрішня частина пухлини, вона біліє, а через годину на ній виникає пухирець, який через тиждень висохне. Повністю новоутворення зникне через 2-3 тижні.
 • Зрізання. Застосовується спеціальне обладнання, що зовні нагадує металеву петлю. По ній пускають високочастотний струм, за допомогою якого освіту буквально зрізається. Зважаючи на специфіку методу виникнення кровотечі виключено. Потрібно місцева анестезія.
 • Видалення лазером. Після застосування цього методу на шкірі не залишається шрамів.
 • Традиційне висічення. Застосовується при наявності великих утворень. Під місцевою анестезією пухлина вирізається, а на місце розрізу накладаються шви.

Спроби самостійного видалення бородавки призводять до небезпечних ускладнень.

Засоби народної медицини

Серед численних рецептів народної медицини найбільш ефективним і популярним є застосування чистотілу. Необхідно наносити сік цієї рослини на пухлину кілька разів на день до повного її зникнення. При відсутності живого рослини можна скористатися готовим ліками на основі чистотілу, яке продається в аптеці. Крім цього, для боротьби з білими шкіряними наростами застосовують сік ріпчастої цибулі і напівволохатого молочаю, який ефективно зупиняє ріст пухлини.

Методи профілактики

Уникнути зростання білої бородавки можна шляхом зміцнення імунітету, гігієни та безпечного сексу.

Щоб уникнути повторного виникнення білих нашкірних пухлин слід:

 • уникати контактів з людьми, у яких на тілі є бородавки;
 • уникати нервового перенапруження, стреси;
 • стежить за станом шкіри;
 • уникати переохолодження, застудних захворювань.

Так як виникнення пухлин ― прояв вірусу, потрібно зміцнювати імунітет, щоб організм міг боротися з хворобою. Для цього слід відмовитися від шкідливих звичок, збалансовано харчуватися, дотримуватися режиму праці та відпочинку. У холодну пору року особливо важливо додавання в раціон свіжі фрукти або спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: