Бородавка почорніла: лікування, що робити, причини

Звичайні бородавки, навіть висячі нікого не дивують. Коли бородавка почорніла, настає страх. Потемніння ще не говорить про серйозні порушення організму, але сигналізує про їх появу. Основні причини зміни кольору: травмування, занесення інфекції, реакція на лікування та знищення папіломи імунітетом. Підошовні почорнілі папіломи дуже болючі і можуть ускладнювати пересування. При будь-яких змінах наросту (виникнення болю, свербежу, почервоніння, підвищення температури) потрібно терміново звернутися до лікаря. Чорні вузли можуть перерости у злоякісну пухлину.

Бородавка почернела: лечение, что делать, причины
Будь-які видозміни бородавок, так само як і їх поява, не повинно залишатися без належної уваги.

Причини потемніння

Процес, коли бородавка чорніє, проходить без будь-яких відчуттів і буває непомітним людиною. Але сама наявність такого вузлика на тілі викликає страх у і спонукає звернутися до лікаря. Нарости від вірусу папіломи чорного кольору виникають із-за:

  • генеалогічного фактора;
  • зміни гормонального фону;
  • у період виношування дитини;
  • травми;
  • порушення нервової системи з-за стресів, депресій, шоку;
  • тривалого прийому гормонів.

Бородавка з чорними крапками або однорідного темного тону сигналізує про наявність онкології. Для безпеки такого процесу потрібно вчасно звернутися до дерматолога за консультацією та діагностикою. Найбільш частими причинами, чому бородавка стала чорною є:

Бородавка почернела: лечение, что делать, причины
З можливих причин почорніння бородавки можуть бути травми, інфекції, побічні реакції на лікування інших хвороб.
Причина почорніння Опис
Механічне ушкодження (травма) Найпоширеніша причина. Зони ризику — місця з високою травматичністю (на руках, голові, попереку, ступні, на пальці, під пахвою). У таких випадках темніє повністю або неоднорідне, плямами. Чорніє через «запікання» крові всередині.
Інфекція Реакція на інвазію. Запалюється, свербить, супроводжується підвищенням температури тіла. Терапія проходить із застосуванням антибіотиків, імуностимулюючих і жарознижуючих препаратів.
Реакція на терапію Відмирання коренів при ефективній терапії. Нічого з таким вузлом робити не потрібно. З часом він сам відпаде. Якщо папілома не відвалюється — лікування було невірним.
Почорніння у процесі зникнення Чорна бородавка стає причиною самозцілення організму з допомогою імунітету. Спочатку вона потемніла, потім затверділа і згодом відпала.

Почорніння папілом буває пов’язано з віковими характеристиками. У літньому віці зміни кольору наросту — непоодинокий випадок.

Бородавка почернела: лечение, что делать, причины
Бородавка, у якої з’являються нові «включення», може свідчити про прогрес захворювання.

Бородавка з чорною крапкою всередині

Бородавка — доброякісне утворення, що з’являється від папіломавірусу у людини. Найчастіше проходять безсимптомно і викликають тільки зовнішній дискомфорт. Чорні крапки на бородавки можуть бути як поодинокими, так і множинними. Розташовуються в тканинах на глибину 4-6 мм. З’явилися внаслідок закупорки капілярів наросту, які мають розгалужену систему і живлять папілому, збільшуючи і поширюючи її (при цьому відчувається свербіж). Підошовна бородавка, на якій чорні плями, говорить про попадання в неї бруду або інфекції під шкіру. У такому випадку потрібно звернутися до лікаря за призначенням терапії та переліком лікарських препаратів. Існує ймовірність, що така бородавка буде розмножуватися по іншим ділянкам.

Бородавка з чорними коренями

Єдина темна пляма здатне свідчити про переростання в більш важку форму. Бородавки з чорними стрижнями-корінням спочатку мають тілесний колір, з часом корінь, наповнений кровоносними судинами, темніє. Якщо ж чорний стрижень залишився від відпалого папіломи — недуга не зник, можливий рецидив. Найчастіше корінь чорніє, відмираючи, кров у ньому засихає, створює тромби і перестає плекати освіта. Така ситуація здатна нашкодити організму. Своєчасний похід до дерматолога убезпечить від негативних наслідків наявності тромбів.

Що робити, якщо бородавка потемніла?

При кровотечі на почорнілому клунку насамперед потрібно провести дезінфекцію перекисом водню і зупинити кров. Використовувати йод або зеленку не можна, щоб не змінити колір освіти і не ускладнити проведення діагностики згодом. На зону накладається бактерицидний пластир, щоб уникнути потрапляння шкідливих мікроорганізмів. Далі обов’язковим етапом є похід до лікаря. У лікарні проводиться діагностика, беруться необхідні аналізи. Далі встановлюється методика лікування. Можливо видалення папіломи шляхом вирізання, заморожування або припікання. Якщо проводиться хірургічна операція, вирізаний матеріал віддається на гістологічний аналіз. Самостійне усунення проблеми здатне сильно зашкодити здоров’ю.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua