Бородавки на голові під волоссям: як видалити, лікування, види

У деяких людей з’являються бородавки на голові під волоссям, що обумовлено зараженням вірусом папіломи людини. Передається він при побутовому або сексуальному контакті і проявляється, коли у людини знижується імунітет. Нарости на волосяній частині голови являють собою певну загрозу. Часто виявляють їх не відразу, вони починають розростатися і згодом травмуються при розчісуванні волосся.

Бородавки на голове под волосами: как удалить, лечение, виды
Бородавки на голові під волоссям можуть бути тривалий час непомітними, а іноді — аж до травмування даного новоутворення.

Види бородавок на голові під волоссям

Бородавки на волосистій частині голови можуть бути наступних видів:

Назва Опис
Прості Невеликі сухі освіти з ороговілої поверхнею. Не перевищують розмір в 7 міліметрів. Спочатку бородавка має білий або чорний колір, потім може набувати червоний, синій або сірий відтінок. Іноді поруч з наростом виростають і додаткові.
Плоскі Нарости з гладкою поверхнею і чіткими кордонами. Іноді піднімаються над шкірою, мають розмір не більше 5-ти міліметрів. Переважно тілесного кольору, але можуть ставати і коричневими. Форма утворень кругла, але при розростанні стає неправильна.
Кондиломи Новоутворення, які розташовуються на ніжці і мають м’яку поверхню. Можуть бути тілесні, червоні та рожеві. Коли не проводиться необхідне лікування, наріст розростається і заподіює власникові больові відчуття.
Кератоми Виникають виключно у людей похилого віку. Розмір їх іноді перевищує 3 сантиметри. Поверхня нещільна, а колір варіюється від світлого до досить темного.

Прості і плоскі бородавки, а також кератоми, іноді трансформуються з злоякісних у доброякісні. Виключно кератоми не перероджуються і не провокують ракові пухлини.

Бородавки на голове под волосами: как удалить, лечение, виды
Зростання бородавки на голові під волоссям супроводжується зміною кольору, структури цього новоутворення.

Зовнішній вид бородавки під волоссям?

Візуально нарости в області голови під волоссям різні між собою не тільки в залежності від виду, але і від давності виникнення на шкірних покривах:

 1. На початку появи бородавки під волоссям мають бежевим колір. По мірі розвитку можуть змінювати його на коричневий, червоний, сірий, жовтий та інші.
 2. Розмір найчастіше не більше 1-го сантиметра, але коли на шкірі утворюються множинні нарости, вони зростаються і перетворюються в великі бородавки.
 3. Зверху нарости тверді ороговілі. При розпарювання верхній шар легко зчищається.
 4. Кератоми досягають масштабних розмірів. Бувають як білі, так і темно-коричневі.

Особливості наростів під волоссям

Бородавка на голові у волоссі має такі особливості:

 1. Освіта, схожий на головку шпильки.
 2. Легко піддаються травмування. Лікарі рекомендують прибрати такі нарости з допомогою різних методів, щоб уникнути розвитку ускладнень.
 3. Якщо утворюються бородавки на голові, то з часом вони можуть перейти і на особу, торкнувшись ніс, щоки, вуха, а іноді і мову.
Бородавки на голове под волосами: как удалить, лечение, виды
Бородавки на голові під волоссям виростають при гіпергідрозі, гіперсекреції сальних залоз, інфікування, нервовому перенапруженні, застосуванні деяких ліків, проблеми з ШКТ.

Причини виникнення наростів під волоссям

Новоутворення на голові формується завдяки наступним факторам:

 1. Надмірна пітливість голови. Утворення поту сприяє швидкому проникненню вірусу папіломи людини і прискорює його подальший розвиток.
 2. Наявність бактерій. Спостерігається, коли людина не стежить за гігієною і рідко миє волосся.
 3. Посилене виділення сальних залоз.
 4. Хвороби ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Такі патології відображаються на загальній роботі організму і сприяють погіршення імунітету.
 5. Хвороби інфекційного характеру.
 6. Часті нервові перенапруження. Психоемоційний стан безпосередньо пов’язане з іншими системами організму, зокрема, з імунною.
 7. Наявність шкідливих звичок і нездорового способу життя.
 8. Вживання сильнодіючих лікарських засобів. Наприклад, певні види антибіотиків згубно позначаються на імунній системі.

Симптоматика і ознаки

Бородавки на шкірі голови виникають у вигляді одиночних висипань, які нерідко згодом підкріплюються появою дочірніх наростів. Поверхня таких утворень груба і ороговіла, а колір може змінюватися. З’являються вони в голові з-за інфікування вірусом папіломи людини. Перший час людина може не помічати бородавку і звернути на неї увагу тільки після того, як вона буде пошкоджена гребінцем або ж ножицями під час стрижки. У таких ситуаціях доктора рекомендують обробити травмований наріст антисептиком, а потім відправитися в медустанову. Там лікар проведе діагностику, встановить причини розвитку новоутворень і призначить лікування, після чого піде видалення бородавок на голові.

Бородавки на голове под волосами: как удалить, лечение, виды
Головна загроза бородавки на голові під волоссям — ймовірність розвитку онкологічних захворювань шкіри.

Є небезпека?

Поява на голові бородавки у більшості випадків має позитивний прогноз. У виняткових ситуаціях нарости викликають передраковий стан. Але, незважаючи на це, лікарі сходяться на думці, що позбутися від бородавок, які зачіпають шкірні покриви голови, важливо при будь-якому їх вигляді. Для початку вдаються до лікування медикаментами, а після позбавляються від наросту методом, який обрав лікар. Пацієнтам важливо запам’ятати, що повністю вилікувати ВПЛ неможливо, тому після усунення бородавок на голові під волоссям, вони з’являються знову, коли організм та імунітет будуть ослаблені.

Діагностичні процедури

Спочатку медпрацівник проводить візуальний огляд бородавки, яка вразила шкірний покрив голови. Але одного огляду недостатньо, оскільки з його допомогою неможливо встановити штам вірусу, який спровокував виникнення новоутворень під волоссям. Від типу вірусу папіломи людини залежить курс лікування. Точний діагноз роблять після ПЛР дослідження, яке показує не тільки штам, але і те, первинне це інфікування, або ж загострення хронічної форми.

Лікування бородавок на голові

Медикаментозне

Щоб позбавитися від бородавки на голові, спочатку потрібно пройти курс противірусної та імуностимулюючої терапії. Відмінно зарекомендувало себе лікарський засіб «Віферон», що покращує імунітет. Потім доктор призначає видалення наростів. Вибір методу залежить від розміру новоутворення і протипоказань до конкретної процедури.

Як видалити?

Доктор видаляє бородавки одним з наступних способів:

Назва Опис
Лазерна терапія Наріст на шкірі голови видаляється з допомогою променя лазера, під впливом якого уражені тканини випаровуються. Після процедури на шкірі утворюється скоринка, яку заборонено здирати. Вона відпаде самостійно через тиждень. Застосовується лазерна терапія для позбавлення від маленьких бородавок на голові під волоссям. Процедура безболісна, після неї не залишається шрамів на місці колишнього новоутворення.
Кріодеструкція Бородавка під волоссям заморожується холодним рідким азотом. Якщо наріст маленький, досить однієї процедури. Але коли коріння його глибоко в шари епідермісу, буде потрібно додатковий сеанс, який проводять через 2 тижні. Оскільки маніпуляція безболісна, пацієнту не потрібно робити анестезію.
Електрокоагуляція Позбавлення від наросту на голові під волоссям відбувається під впливом електричного струму. У ході процедури виключені кровотечі і потрапляння в ранку інфекцію. З допомогою маніпуляції видаляється і мала, і велика бородавка.
Радіохвильове видалення На наріст впливають спеціальним апаратом Сургитрон». Після маніпуляції на шкірі утворюється струп, який зникає через кілька днів. Під ним росте здорова шкіра рожевого кольору, яка приймає звичний відтінок після загоєння.
Бородавки на голове под волосами: как удалить, лечение, виды
Бородавки на голові під волоссям у дітей можуть сходити самі через деякий час і не повинні викликати сильну тривогу у батьків.

Терапія новоутворень під волоссям у дітей

Медпрацівники сходяться на думці, що при виникненні бородавок у дітей важливо не вдаватися до лікування і почекати деякий час. Це найбільш актуально, якщо наріст утворився у дитини підліткового віку, оскільки розвиток таких новоутворень часто обумовлена порушеннями в гормональному фоні. Коли гормони прийдуть в норму, новоутворення на голові під волоссям зникне самостійно.

Якщо ж новоутворення виникло у маленької дитини, лікар призначає лікарські засоби, що підвищують імунітет. Припустимо лікувати наріст з допомогою аптечних мазей місцевого використання. Важливо відзначити, що займатися самостійним лікуванням дитини заборонено. Виключно доктор може призначити правильну терапію і лікарські препарати, які підійдуть кожному конкретному випадку.

Народна медицина

З овочів і трав можна виготовити засоби від бородавок в домашніх умовах.

Лікарі вважають, що використання рецептів народної медицини недоцільно і не дасть необхідного ефекту. Звертатися за допомогою до народної медицини припустиме тільки після консультації з лікарем. Рецепти народних цілителів можуть застосовуватися в комплексі з іншими методиками терапії бородавок під волоссям. Розглянемо популярні засоби:

 1. Картопля. Потрібно взяти пагони молодого картоплі і заповнити ними половину літрової банки. Половину заповнюють чистотілом і пагонами туї. Потім вміст банки заливають спиртом і отставляется в темне прохолодне місце на 2 тижні. По закінченні часу отриманою настоянкою мажуть бородавку на голові 3 рази на добу.
 2. Яблучний оцет. 200 грам оцту змішують з 50 г солі, ретельно перемішують. Суміш накладають на наріст на голові і фіксують за допомогою лейкопластиру. Вдаються до маніпуляцій, новоутворення поки не відпаде.
 3. Чистотіл. З стебла рослини добувають сік, який наносять на бородавку під волоссям. Використовується рослина 3 рази на добу, до тих пір, поки наріст не стане чорним. По закінченні певного часу він відвалиться.
 4. Оцтова кислота. Рідину набирають у піпетку, за допомогою якої на бородавку капають одну краплю. Важливо дотримувати акуратність і не допускати попадання оцтової кислоти на здорові ділянки шкіри, оскільки є ризик опіку. Вдаються до маніпуляцій, новоутворення поки не засохне.
 5. Капуста. З листя капусти добувають сік, яким змазують бородавки. Цей спосіб терапії займає тривалий час, але вважається найбільш безпечним.
 6. Полин. З висушеного рослини готують розчин, яким змащують бородавку, поки вона не відвалиться.
Бородавки на голове под волосами: как удалить, лечение, виды
Здоровий спосіб життя, гігієна і уважність до свого тіла — найкраща міра припинення росту бородавок на голові.

Профілактика

Оскільки повністю побороти вірус папіломи людини неможливо, нарости на голові під волоссям іноді виникають повторно. Щоб уникнути рецидиву, лікарі рекомендують дотримуватися здорового способу життя, побільше бувати на свіжому повітрі і змінити харчування. У раціон додати більше свіжих фруктів і овочів, а також їжі, багатої вітамінами і мінералами. Корисні компоненти дозволять підвищити імунітет, який протистоїть подальшої активації ВПЛ. Надходити в організм вітаміни можуть і в таблетованій формі. Медпрацівники рекомендують вживати комплекси у весняний та осінній період. Якщо ж бородавка знову з’явилася, важливо негайно звернутися в медичний заклад.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: