Бородавки на шиї: як видалити, лікування, причини

Виникнути бородавки на шиї можуть у будь-якої людини. Виникнення таких наростів обумовлено тим, що в організм потрапляє вірус, який можна підхопити практично скрізь. Переважно бородавки безпечні, однак, в області шиї часто здираються і травмуються, тому лікарі рекомендують позбуватися від подібних утворень.

Бородавки на шее: как удалить, лечение, причины
Наявність бородавок на шиї — неприємне явище, спровоковане вірусним зараженням.

Різновиди бородавок на шиї

Бородавки в зоні шиї являють собою новоутворення доброякісної природи, розташовані на шкірних покривах. Бувають такі нарости плоскими і на ніжці. Переважно мають бежевий колір, але іноді — рожевий або коричневий відтінок. Виникають на шкірі як в одиничному числі, так і в множині. Нарости на шиї класифікуються таким чином:

Вид Опис
Висячі Такі новоутворення розташовуються на ніжці, через яку насичуються кров’ю. Спочатку нерухомі і жовтого відтінку. З часом подовжуються і стають рухомими.
Плоскі (юнацькі) Мають округлу і овальну форму і піднімають над шкірним покривом не більше ніж на 2 міліметри. Мають різний відтінок, від бежевого до блакитного. Іноді виникають у підлітків в період статевого дозрівання.
Себорейні (старечі) Утворюються переважно у людей похилого віку і продовжують зростання, досягаючи великих розмірів в 3 сантиметри. Переважно мають темний відтінок, іноді навіть чорний.

Причини появи

Ростуть нарости на шиї з-за інфікування вірусом папіломи людини, який проникає в організм через дрібні травми на шкірних покривах. ВПЛ впливає на тканини епідермісу, викликаючи зміни в них. Передаються бородавки як побутовим шляхом, так і при статевому контакті від людини, яка вже має на тілі новоутворення. Виявити, коли саме відбулося інфікування, неможливо. Згідно зі статистикою, носії вірусу — більше 90% жителів усього світу. Інфекція найчастіше тривалий період часу себе не проявляє, поки для цього немає прецедентів. Провокують виникнення бородавок в зоні шиї такі причини:

Бородавки на шее: как удалить, лечение, причины
Тривале перебування під палючому сонці, проблеми зі здоров’ям і зараження ВПЛ провокують зростання бородавок на шиї.
 • порушення функціонування імунної системи;
 • загострення захворювань хронічної форми;
 • часті перевтоми;
 • збої в гормональному фоні;
 • тривале перебування під ультрафіолетовим випромінюванням;
 • нехтування правилами гігієни.

Крім цього, якщо на шиї з’явилися нарости, це може свідчити і про носіння предметів гардероба, які постійно стикаються з шкірними покривами і натирають їх. Наприклад, вовняні шарфи іноді сприяють утворенню бородавок. Маленькі тріщини, що з’явилися внаслідок натирання одягом, відкривають шлях для проникнення вірусу папіломи людини.

Хто перебуває в групі ризику?

Дрібні бородавки на шиї переважно виникають у наступних груп людей:

 • вагітні та жінки, що годують груддю;
 • пацієнти, які тривалий час приймають протимікробні лікарські засоби;
 • жінки, що використовують оральні протизаплідні засоби;
 • люди з захворюваннями запального характеру;
 • громадяни, які зловживають алкоголем і курінням;
 • люди, що мають багато сексуальних партнерів.
Бородавки на шее: как удалить, лечение, причины
Бородавки на шиї не подають дискомфорту у міру зростання: досягаючи розміру до 10 мм вони можуть змінювати колір і м’які на дотик.

Ознаки бородавок на шиї

На ранньому етапі розвитку вірусу папіломи людини з’являються маленькі бородавки на шиї. Переважно утворюються вони в одиничному екземплярі і мають відтінок шкіри, тому їх практично неможливо помітити. Найчастіше шкірний покрив покривають освіти на ніжках — висячі бородавки. Вони м’які та рухливі, розмір їх рідко більше 1-го сантиметра. Бувають випадки, коли росте багато наростів, згодом чого вони зростаються і утворюють велику зону ураження. У процесі росту висячі бородавки на шиї нерідко змінюють відтінок від бежевого до рожевого. Іноді спостерігаються коричневі і чорні нарости.

Є небезпека?

Лікарі сходяться на думці, що основна небезпека, яку несуть в собі нарости на ділянці шиї — трансформація з доброякісного в злоякісне новоутворення. Деякі генотипи вірусу папіломи людини мають онкогенне природу, сприяючи розвитку ракових пухлин. Інші ж штами ВПЛ іноді набувають онкогенні властивості з віком людини. Пошкодження бородавок на шиї може спровокувати їх інфікування, після чого почнеться запальний процес і нагноєння. Саме це часто сприяє переродженню здорового наросту в онкологічний. Тому, якщо утворення на шиї часто травмується одягом або прикрасами, важливо звернутися до медпрацівникові, який встановить причину появи наросту і призначить необхідне лікування, в ході якого проводиться видалення новоутворення.

Лікування бородавок на шиї

Консервативна терапія

Важливо відзначити, що займатися самолікуванням і самостійно видаляти бородавки в області шиї не слід. Обумовлено це тим, що ВПЛ не виводиться до кінця з організму, тому великий ризик повторного виникнення наростів. Крім цього, повністю видалити новоутворення в області шиї в домашніх умовах не вийде. Переважно люди роблять тільки гірше, здираючи наріст. Це може спричинити за собою інфікування і подальше переродження освіти.

Бородавки на шее: как удалить, лечение, причины
Для лікування бородавок на шиї потрібно звернутися до лікаря, який призначить потрібні препарати від ВПЛ.

При візиті до лікаря спочатку проводиться візуальний огляд бородавки в зоні шиї. У разі необхідності лікар призначає додаткові обстеження. Якщо наріст має доброякісну природу, то приступають до призначення курсу терапії, яка на початкових етапах включає в себе прийом вітамінних і мінеральних комплексів, імуностимулюючих препаратів і використання спеціальних аптечних мазей і кремів.

Крім вживання лікарських засобів, важливо дотримуватися і здоровий спосіб життя, більше рухатися і бувати на свіжому повітрі. Лікарі рекомендують також дотримуватися правильне збалансоване харчування, яке буде багате вітамінами. Корисні речовини продуктів дозволять зміцнити імунітет, який протистоїть вірусів.

Як видалити бородавку на шиї?

Після призначення лікарських препаратів бородавку на шиї потрібно прибрати. Видаляють нарости наступними методами:

Назва Опис
Лазерна терапія В процесі проведення маніпуляції на наріст впливають променем лазера. Процедура безболісна. Не залишає після себе шрамів, тому вдаються до неї навіть для позбавлення від бородавок у дитини.
Електрокоагуляція Видаляється новоутворення за допомогою електричного струму. Іноді на місці усунутого наросту з’являються ледь помітні шрами. Застосовується для видалення великих бородавок, так і маленьких.
Кріодеструкція Вплив на утворення відбувається за допомогою холодного рідкого азоту, яким заморожують бородавку. У ході процедури пацієнт не відчуває болю, а після неї не залишається шрамів на шкірі, тому можна видалити наріст на шиї спереду.
Хірургічне втручання Хірург проводить операцію з допомогою скальпеля, роблячи надріз і иссекая бородавку. Використовується, коли новоутворення великих розмірів. Вдаються до цієї процедури нечасто, оскільки на шкірі залишаються помітні шрами і рубці, а ранка гоїться тривалий період.

Народна медицина

Лікування народними засобами недостатньо ефективно і вдаватися до нього дозволено тільки після консультації з лікуючим лікарем. Використовувати народні рецепти допускається в комплексі з іншими методами терапії. Народні цілителі рекомендують вивести бородавку на шиї з допомогою соку чистотілу. На наріст наносять сік безпосередньо зі стебла рослини. Вдаються до такої процедури протягом 2-3-х тижнів. Варто обережно поставитися до цього способу, оскільки чистотіл — отруйна рослина і може обпалити здорові ділянки шкірних покривів.

Крім цього, використовується і цибулю з часником. З овочів робиться кашка, яку накладають на бородавку на шиї і закріплюють пов’язкою або лейкопластиром. Переважно залишають компрес на ніч, а вранці змивають теплою водою. Проводять маніпуляції 2-е тижні. Використовується також оцтова кислота, яку важливо акуратно наносити на бородавку на шиї. Оскільки вона має прижигающим властивістю, можуть залишитися шрами.

Профілактика

Щоб уникнути появи наростів в області шиї, лікарі рекомендують дотримуватися наступні основні принципи:

 1. Вести активний і здоровий спосіб життя. Займатися спортом, їсти правильну й корисну їжу.
 2. Приймати вітамінні та мінеральні комплекси, особливо навесні і восени.
 3. Не допускати пошкодження шкірних покривів в області шиї. Якщо ж це сталося, важливо травмовану зону знезаразити і накласти пов’язку, просочену антисептиком, щоб не допустити інфікування ранки.
 4. Ретельно дотримуватися особисту гігієну.

Від інфікування вірусом папіломи людини не застрахований жоден людини, тому дотримуватися цих правил дуже важливо. При появі бородавок на шиї не слід намагатися вилікувати та виправити їх самостійно. Єдиним вірним рішенням стане звернення до фахівця, який підбере потрібний лікування та спосіб позбавлення від наросту, який підійде конкретному пацієнту.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: