Бородавки у дітей: причини, лікування, видалення

Багато хто страждає від такої проблеми, як папіломи. Але найгірше, коли виникають бородавки у дітей. Це говорить про те, що дитина є носієм вірусу папіломи людини і його організм нездатний належним чином з ним боротися. Велика кількість таких утворень викликає у дитини почуття страху або призводить до того, що з ним не будуть дружити. Кожен люблячий батько розуміє наскільки це страшно. Що робити, якщо з’явилися папіломи, і потрібно видаляти бородавки?

Бородавки у детей: причины, лечение, удаление
Бородавки у дітей — сигнал про те, що у дитини ослаблений імунітет яких є порушення в роботі внутрішніх органів.

Причини бородавок у дітей

Бородавки не виникають при сильному імунітеті.

Велика бородавка у дитини виглядає негарно. Вона виникає внаслідок зараження вірусом папіломи людини. Це трапляється через фізичний контакт з хворою людиною при умові, що на тілі є подряпини або тріщини. Крім того, вірус передається через речі: не можна користуватися чужою одягом, взуттям, засобами особистої гігієни. Є шанс заразитися в спортзалі або басейні, якщо не звертати уваги на правила поведінки. Заразити своє чадо могла і мати під час пологів. Причина також залежить від місця, на якому виникла папілома.

Бородавка на обличчі

Бородавка на обличчі — неприємний і неестетичний вигляд освіти. Частіше вона виникає в районі очей або на столітті. Колір варіюється від тілесного до фіолетового. Папіломи іноді зливаються. Здатна стати наслідком використання чужого рушники, мочалки або декоративної косметики. У дівчаток вона виникає частіше, ніж у хлопчиків. Не варто виводити папілому на обличчі народними засобами тому, що це залишить шрам або рубець. Дитяча шкіра і без того дуже чутлива, а на обличчі й поготів.

На руках і пальцях

Бородавки на пальці руки у дитини виникає часто. Вивести можна в домашніх умовах. Причиною виникнення на руці служить переохолодження в зимовий період, тривалі ігри у воді в літній період, садна і подряпини, а також недотримання гігієнічних норм. Уникнути небажаних папілом можливо, якщо мити руки з милом після прогулянки або проїзду в громадському транспорті. Бородавки на пальцях рук іноді буває кілька. Колір варіюється від тілесного до фіолетового. Причина виникнення на долоньці полягає в тому числі в рукостисканні з носієм вірусу. Бородавки на руках у дітей, тим більше на пальчиках, можуть розростатися і заподіювати деякі незручності тому, що вони виглядають негарно, особливо на великому пальці.

Бородавки у детей: причины, лечение, удаление
Бородавки на ногах у дітей батьки можуть сплутати з мозолями, але це явище вірусної природи.

Нарости на ногах

Бородавки на ногах у дітей зустрічаються часто. Це єдиний випадок, коли папілома викликає фізичний дискомфорт при носінні вузької взуття. Найчастіше вони виникають на стопі або на пальці ноги. Нагадують мозолі. Щоб точно переконатися, що це бородавка, потрібно дати ніжці розмокнути. Мозоль на ніжках розм’якне, а папілома залишиться твердою, а в глибині будуть помітні темні точки. Виникають папіломи, якщо ходити босоніж в громадському місці або змінюватися взуттям з носієм вірусу. Якщо дитина відчуває болючі відчуття, вірусне прояв потрібно видаляти.

Нарости на попі

Бородавки на попі у дітей зустрічаються дуже рідко. Це хвороба дорослих. Але дитина також може мати такі проблеми. Іноді папіломи виникають у жінки під час вагітності. Щоб уникнути зараження вірусом папіломи дитини потрібно ще перед пологами видалити всі кондиломи на тілі матері. Якщо це не зробити, то дитина точно буде його володарем. Зараження могло статися побутовим шляхом. Таке захворювання проявляється якщо не дотримувати гігієнічні норми: довго не приймати душ, а у дитини до року — довгий носіння одного і того ж підгузника. Колір змінюється від тілесного до фіолетового.

Види і симптоми

Найчастіше бородавки виникають у дітей у віці 5 років, а також підлітків. Вони стають допитливими і, на їх думку, самостійними.

Більшість типів бородавок не викликають фізичного дискомфорту у дитини.

Папілома не супроводжується ніякими симптомами, крім своєї наявності. Але якщо її зачіпати, вона починає свербіти, кровоточити і хворіти. Розрізняють види бородавок не тільки за місцем їх розташування, але і за особливостями будови. У дітей виділяють 4 основні форми:

 1. Звичайна. Локалізується на руках і пальцях, колінах і ліктях. Зовні схожа на капелюшок гриба. Має округлу форму. Може розростатися, при цьому утворювати колонії або зростатися між собою. Якщо видалити найбільшу, то й інші самі по собі зникнуть.
 2. Підошовна. Розташовується на нозі. Дуже тверда. При ходьбі викликає біль і іноді кровоточить. Їй притаманний сірий колір.
 3. Плоска. З’являється у підлітка і є наслідком статевого дозрівання. Найчастіше у хлопчиків. Може з’являтися на будь-якому місці на тілі, а також мати різноманітні відтінки.
 4. Филиформная. Бородавка локалізується на обличчі: біля очей, рота і носа. Іноді на шиї. Виглядає дуже неприємно. Зовні схожа на маленький огірок. З’єднується зі шкірою тонкою ніжкою.

Несуть небезпеку бородавки?

Бородавка — це доброякісне новоутворення і не несе ніякої небезпеки. Після правильного видалення залишається тільки шрам або рубець. Але, якщо її неграмотно видалити, відрізати або постійно зачіпати, так, щоб вона кровоточила, то наріст може перейти в розділ злоякісних новоутворень. Причиною раку шкіри рідко стає папілома (< 2%). Знати про небезпеку такого роду повинен кожен носій вірусу. Крім цього, вона свідчить про порушення роботи імунної системи, а також служить індикатором інших небезпечних для здоров’я захворювань. Саме тому потрібно звертатися до фахівців, у разі, якщо папілома не проходить самостійно.

Діагностика

Бородавки у детей: причины, лечение, удаление
Для підтвердження наявності ВПЛ у дитини необхідно пройти обстеження і здати аналізи за призначенням дерматолога.

Перед початком лікування необхідно поставити точний діагноз. Для якісного лікування, необхідно визначити, який це вид штампа. А також зрозуміти до якого виду відноситься новоутворення. Це може бути:

 • контагіозний молюск;
 • плоский червоний лишай;
 • бородавчастий туберкульоз;
 • інше доброякісне або злоякісне новоутворення.

Правильний діагноз може поставити тільки кваліфікований фахівець. Він допоможе назавжди позбутися небажаного новоутворення.

Лікування бородавок

Засоби від бородавки бувають різноманітними. Лікарі дають рік папіломі, щоб вона пройшла сама. Потім починається терапія. Лікування бородавок у дітей здійснюється 3 методами:

 • ліки від бородавок (таблетки і мазь проти наростів можна придбати в аптеці);
 • з допомогою спеціаліста (видалення скальпелем, лазером або рідким азотом);
 • народне засіб.

Фармакологічні засоби та препарати

Медикаментозне видалення папіломи призначає тільки лікар. Звертатися потрібно до дерматолога. Найчастіше дітям призначаються препарати «Суперчистотел» і «Ферезол». Це найпоширеніше засіб від бородавок для дітей. Мазі слід наносити правильно: тільки на уражену ділянку шкіри. Здоровий шкірний покрив навколо папіломи потрібно попередньо змастити жирним кремом, вазеліном або олією. Це допоможе зберегти її цілісність. Так можна вилікувати її на долоньках. Курс лікування не дасть результату без споживання ліків, що стимулюють роботу імунітету. Обов’язково виписуються противірусні препарати, а також крем від бородавок.

Бородавки у детей: причины, лечение, удаление
Професійне видалення бородавок дозволить швидко, безболісно й ефективно усунути джерело загрози здоров’я малюка.

Видалення фахівцями

Видалення бородавок у дітей фахівцями досить дороге лікування, але воно дасть можливість прибрати бородавки швидко і без шрамів або рубців. До того ж, бувають випадки, коли подібну проблему не можна вирішити без допомоги фахівців. Незважаючи на те що цей метод не дає гарантії на подальше здоров’я шкіри, він є найдієвішим серед усіх можливих.

Хірургічне

Хірургічне видалення папіломи можливо, якщо вони не дуже глибокі. У такому випадку хірург з допомогою скальпеля акуратно видалити бородавку дитині і, при необхідності, ніжку освіти. Таким чином видаляють папіломи на будь-якій частині тіла. Досвідчений фахівець робить це без наслідків. Важливо, щоб процедура проходила в стерильних умовах. Інакше це спричинить появу не однієї папіломи.

Лікування бородавки необов’язково. У більшості випадків вона пройде сама до року, як тільки імунна система прийде в порядок.

Лікувати лазером освіта

Видалення лазером — це інноваційний спосіб. Не всі приватні клініки (що говорити про державних лікарнях) мають подібну апаратуру і, що важливо, фахівця, що вміє на ній працювати. Видалення лазером не залишає жодних слідів. Воно швидке і безболісне. Якщо папілом багато і вони великі, то лікування відбувається в 2 сеансу. Цей спосіб передбачає зниження ризику появи нового бородавки до нуля.

Рідкий азот

Видалення рідким азотом — популярний метод. Для видалення використовуються фізичні властивості цього хімічного елемента. Азот охолоджується до рідкого стану, після чого під тиском наноситься на уражену ділянку. Температура тіла швидко призводить азот у звичне газоподібний стан. За допомогою цього методу можна припекти не тільки бородавки, але і коректувати шрами і вивести татуювання. Видалення проходить в 1-3 сеанси, в залежності від ситуації. Поява нової папіломи мінімально, за умови, що людина п’є імуностимулюючі препарати.

Рекомендації з лікування

Деякі види папілом вимагають уточнень по їх лікуванню, а також призначення додаткової терапії. Саме для цього роблять повну діагностику і з’ясовують штам вірусу папіломи людини. Без цієї терапії хвороба здатна знову повернутися з більшою силою, навіть за умови, що пацієнт виконує всі гігієнічні норми.

Рекомендації з лікування окремих типів бородавок
Вид бородавки Рекомендації з видалення
Звичайні на руках Рідкий азот, фотохіміотерапія.
Плоскі на руках Саліцилова, молочна і бензойна кислоти, прийом сірки, магнію, вітаміну А.
Підошовні Припікання оцтом, кюретаж.

Народні засоби

Бородавки у детей: причины, лечение, удаление
Спірним є лікування дитячих бородавок народними засобами, хоча шкода від прийому таблеток так само є.

Ліки від бородавок у дітей часом викликає ускладнення. Деякі батьки використовують лікування народними засобами при випалюванні бородавки на пальчику руки або пальці ноги, на животі, на ліктях, на ступні. Найчастіше вони використовують харчові продукти. Найпоширеніший метод — це виведення бородавок за допомогою оцту. При цьому використовують будь-який його вид, але для лікування дітей краще підходить яблучний оцет. Це пов’язано з тим, що шкіра дитини дуже тонка і легко піддається хімічних опіків. Ще одним популярним методом є виведення папіломи за допомогою чистотілу. Варто зауважити, що оцет більш ефективний. Іноді оцет використовують у поєднанні з цибулею, часником, борошном та іншими добавками.

Всі народні засоби не гарантують 100-відсотковий результат. До того ж, курс лікування досить тривалий. Його вважають ефективним в той момент, коли папілома темніє і зменшується. Якщо людина під час терапії відчуває неприємні відчуття, що це нормально. Це говорить про те, що лікування працює.

Профілактика захворювання

Профілактика захворювання керується двома основними правилами: дотримання правил гігієни і підтримання імунітету.

Щоб не допустити появи бородавок, треба стежити, щоб дитина не тісно контактував з бородавкою іншої людини, не користувався його засобами особистої гігієни. Необхідно, щоб при відвідуванні басейну у дитини був свій рушник і тапочки. До того ж, імунітет дитини повинен бути сильним. Дитина не повинна відчувати стрес або тривогу, оскільки це знижує імунітет.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua