Бородавки в паху у чоловіків і жінок: видалення, лікування

Поразка папіломавірусом статевих органів або, іншими словами, — поява бородавок, — бар’єр до здорового статевого життя. Бородавки в паху, іменовані також кондиломами, являють собою гостроверхі нарости в паховій області. Появи таких доброякісних пухлин створює незручності — як у повсякденному, так і в інтимному житті. Хворі потребують лікування від бородавок, оскільки існує ризик поширення вірусу папіломи.

Бородавки в паху у мужчин и женщин: удаление, лечение
Бородавки в паху — привід звернутися до лікаря, оскільки це може бути проявом венеричних захворювань.

Опис і різновиди

В області паху бородавки мають різноманітну форму — від одиничних явищ до множинних наростів. В основному розрізняють кондиломи, папіломи і самі бородавки, що відрізняються як розмірами, видом, так і шляхом передачі. Кондиломи — загостреної форми і пронизані судинами кровоносної системи, а папіломи мають грибообразной вигляд. Папіломи передаються в побуті, а кондиломи — статевим шляхом. Бородавки ж мають шорстку поверхню, чорний або темний колір і найчастіше невеликий розмір. У жінок, крім перерахованих різновидів, можливо розвиток інтраепітеліальної неоплазії — передракового стану шийки матки.

Бородавки в паху у чоловіків мають декілька основних видів:

 1. Гострокінцеві кондиломи, що виникають в паху у чоловіків 18-30 років. Це нарости невеликого розміру — пару міліметрів світло-сірого відтінку, але при прогресуванні хвороби забарвлюються в більш яскравий колір. Відростки виникають через три місяці після інфікування.
 2. Бородавки-плями мають інший відтінок на відміну від здорових тканин; не вимагають негайних хірургічних втручань.
 3. Для акорохорд притаманна витягнута форма і сіро-жовтий колір, іноді збільшуються до кількох міліметрів, звисають на тонкій ніжці, мають ніжну і рівну структуру. В основному акорохорды вражають лобок і характерні для старших або літніх чоловіків з млявими і сухими шкірними покривами.
 4. Бородавки-папули підносяться над шкірними покривами і бувають як блідого, так і червоного відтінків.

Причини і механізм інфікування

Інфікування відбувається під час статевого акту (наприклад, орально-анального контакту) або в побуті, при наявності невеликих травм, тріщин, ран на геніталіях. Папілома вірус викликає не тільки доброякісні пухлини, але і злоякісні як у чоловіків, так і в паху у жінок. До них відносяться рак статевого чоловічого органа, рак шийки матки. Прогресувати вірус може почати через тиждень, навіть місяць після зараження, або проявитися при ослабленому імунітеті. Бородавки в паховій області часто не виявляються на ранніх етапах хвороби, оскільки не викликають дискомфорту або ж не мають яких-небудь виразних клінічних ознак.

Крім того, в групі ризику перебувають вагітні та жінки, що годують груддю. Немовлята можуть заразитися під час пологів, внаслідок чого страждає слизова оболонка рота, гортані, стравоходу. У зв’язку з тривалим вживанням контрацептивів, можливі гормональні порушення, що сприяє потраплянню і активізації вірусу папіломи.

Загрозу зараження вірусом найбільш часто піддаються пацієнти, які відчувають нервове напруження, стреси, мають нестачу вітамінів в організмі, а, відповідно, поганий імунітет проти вірусів. Також появі сприяють інфекції статевих органів — герпес, молочниця, трихомоніаз та інші. Тому відсутність засобів контрацепції або ж використання чужих предметів гігієни, особливо у громадських місцях, несе загрозу потрапляння інфекції. Бородавки в паху можуть бути викликані механічними пошкодженнями шкірних покривів, наприклад, після гоління.

Бородавки в паху у мужчин и женщин: удаление, лечение
Наявність бородавки в паху може викликати біль, свербіж, кровотеча, сморід.

Клінічні прояви бородавок в паху у чоловіків і жінок

На голівці члена, під крайньою плоттю, на мошонці або в області паху — місця, де в більшості випадків кондиломи концентруються у чоловіків. У людей похилого віку бородавки набувають плоску або нитеобразную форму, а також жовтуватий відтінок. Бородавки можуть бути як в паху у жінок, так і на шийці матки, статевих губах, кліторі, біля входу в піхву або на стінках піхви, всередині сечовипускального каналу. Основними клінічними ознаками є:

 • кров після сексу;
 • поява на шкірі або слизовій оболонці одиничних або множинних наростів, плям від блідих до червоних відтінків;
 • невеликі кровоточиві тріщини;
 • почервоніння шкірних покривів;
 • ороговіння наростів;
 • збільшення кількості пігментних плям;
 • з’явилася наростаюча біль;
 • неприємний запах від великих папілом;
 • печіння в піхву.

Необхідно відразу ж звернутися до лікаря, якщо в паховій області з’явилася біль або інші перераховані вище ознаки. Розпізнавання і виявлення хвороби проводить кваліфікований гінеколог (уролог) або хірург, але безпосереднє лікування — дерматовенеролог. Способи виявлення хвороби включають періодичний огляд у гінеколога, аноскопию, уретроскопию та інші процедури. Також для перевірки наявності вірусу папіломи в організмі призначають цитологічні та гістологічні обстеження.

Бородавки в паху у мужчин и женщин: удаление, лечение
Медикаментозна терапія пахових бородавок спрямована на ліквідацію першопричини хвороби — вірусу папіломи людини.

Способи лікування

Медикаментозна терапія

При лікуванні множинних наростів, що подібні суцвіттю, в основному видаляють головну бородавку. При кровотечі або ранах на місці папіломи потрібно продезинфікувати 3% розчином перекису водню, наклеїти пластир. Для видалення бородавок медикаментозними засобами використовують «Солкодерм», «Веррукацид», «Ферезол», що випускаються у формі прижигающей рідини, тому побічним ефектом може бути печіння в області паху. Застосовувати «Солкодерм» від бородавок можна як в домашніх умовах, використовуючи скляний шпатель і уникаючи попадання на шкірні покриви, так і в амбулаторних. Цілющі властивості препарату обумовлені поєднанням молочної, оцтової та щавлевої кислот. Наприклад, трехуксусная кислота наноситься спеціальним аплікатором безпосередньо на уражені ділянки, але можливо поява рубців.

У разі наявності вірусу в організмі активно використовують і медикаментозну терапію. Пацієнту призначають імуномодулюючі засоби, противірусні препарати. Оскільки організм ослаблений, перелік включають вітаміни. Для противірусної терапії при гострих бородавки на статевих органах призначають, наприклад, «Изопринозин». Для протидії розмноженню вірусу використовують протигрибкову мазь «Подофилокс». Як імуномодулятор рекомендують «Ивиквимод». Не можна займатися самолікуванням: доктор підбере препарат, який найбільш підходить вашому організму і не викликає алергічних реакцій, будь-яких інших побічних дій.

Деструктивні способи

Серед деструктивних методів видалення бородавок в паху виділяють:

Швидко вирішити проблему з бородавками в паху може хірург.
 1. Хірургічний метод — найбільш відомий спосіб видалення папілом, але ефективність досягається тільки при одиничних наростах, оскільки в інших випадках залишаються множинні рубці, а під час процедури пацієнт відчуває біль.
 2. Кріотерапія використовує рідкий азот, який сприяє відмирання тканин зсередини. Особливість криється в технології заморожування бородавки, яка через 10 днів відпадає.
 3. Лазеротерапія викликає відмирання тканин папіломи, яка поступово висихає, покривається непроникною кіркою і з часом зникає без наслідків.
 4. Термокоагуляція — процедура, де використовується спеціальний електроніж з високочастотним випромінюванням. Як і у попередніх методів, дія обумовлена зневодненням тканин, поступовим відмиранням. Цей спосіб вкрай болючий, можливі пошкодження.
 5. Радіохвильова терапія не залишає рубців від бородавок або опіків в області паху, виключено повторне поява бородавок, а процедура полягає в поступовому зрізання наросту з допомогою високочастотних радіохвиль.

Народні засоби для видалення бородавок в паху

З овочів і трав можна виготовляти мазі для обробки пахових бородавок.

Якщо з’явилися нарости в паховій області, в народній медицині для випалювання використовують сік чистотілу, калини, часнику, каланхое, картоплі або кульбаби. Важливо пам’ятати, що народні методи від бородавок використовуються тільки як допоміжний засіб до медикаментозної терапії. Розглянемо детальніше використання даних коштів.

 1. Часникова мазь. Для приготування часникової мазі знадобиться крем для рук і дрібно рубаний часник. Інгредієнти змішують в пропорції 1: 2. Суміш використовується для компресів, рекомендовано прикладати на два-три години. Такий спосіб ефективний лише на первинних етапах захворювання.
 2. Картопля. Застосування картоплі передбачає, що протягом 3-4 тижнів уражені ділянки протирають картопляним соком.
 3. Чистотіл. Використовують також для видалення бородавок сік чистотілу або ж препарат «Суперчистотел». Чистотіл іноді залишає негативні наслідки — фляки на шкірі, а також видаляє лише верхню кірку папілом. Чутливість шкіри вимагає дбайливого нанесення, щоб запобігти можливі опіки.

Профілактика

Профілактика появи бородавок передбачає дотримання загальних правил гігієни, особливо інтимної. Не рекомендується часта зміна партнерів, а при статевому акті необхідно використовувати презерватив, якщо існує загроза зараження папіломавірусом. Джерелом зараження можуть бути громадські місця, тому після візиту обов’язково мийте руки з милом.Під час вагітності з метою уникнути зараження дитини, необхідно пройти обстеження у лікаря, щоб прийняти відповідні заходи. При наявності бородавки в області паху суворо забороняються самовільні втручання: не можна видалять, здирати та інше.

Бородавки в паху у мужчин и женщин: удаление, лечение
Гігієна, безпечний секс, здоровий спосіб життя — найкраще перешкоджають зараження паховими бородавками.

Не варто забувати про самостійних періодичних оглядах, щоб вчасно виявити проблему. Ідеально підібрана нижня білизна благотворно впливає на сон, зменшує тертя і перешкоджає появі бородавок і додаткового травмування вже існуючих наростів. Крім того, важливо вести правильний спосіб життя і дотримуватися здоровий раціон. Обов’язково дозувати фізичні навантаження, не зловживати алкоголем, курінням тощо. Необхідно забезпечити повноцінний сон і відпочинок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: