Як позбутися від бородавок на пальцях?

Бородавка на пальці – це вузлик на шкірі, що утворився під впливом вірусу папіломи людини. Такі нарости можуть виростати на різних ділянках тіла, але найбільше їх появи схильні до руки і зокрема пальці. Оскільки пальці часто схильні до травматизму і забруднення, саме на них найчастіше утворюються папіломи.

Як позбутися від бородавок на пальцях?

Вони, як правило, безболісні і нічим не заважають своєму власникові, але навколонігтьові бородавки можуть доставляти дискомфорт через близькість до нігтьової пластини. Незважаючи на нешкідливість цих наростів, їх потрібно видаляти. Папіломи можуть розростатися, запалюватися, крім того, вони заразні. Тому багато людей замислюються про те, як видалити бородавку на пальці.

Причини появи

Першопричина появи цих неестетичних утворень на шкірі – зараження вірусом папіломи людини. Воно може відбутися або при безпосередньому контакті з носієм, або у вологих громадських приміщеннях. Інкубаційний період у вірусу продовжується від двох місяців до півроку. Після закінчення цього терміну запустити механізм росту папіломи може що завгодно:

 • Дисфункція імунітету може призвести до появи бородавок на пальцях рук. Людина може не висипатися, не дотримуватися режиму харчування або погано харчуватися, – все це послаблює організм і дозволяє клітинам вірусу розмножуватися.
 • На травмованих ділянках шкіри пізніше з’являються папіломи. Після манікюру та педикюру у зараженої людини можуть вирости навколонігтьові бородавки. Пальці рук дітей, постійно травмуються при активних вуличних іграх, часто бувають усипані вузликами папілом.
 • Схильність до надмірної пітливості може привести до утворення бородавок на пальцях ніг і рук, оскільки клітини вірусу активно розмножуються у вологому середовищі.
 • Також причиною виникнення бородавок на пальцях ніг може стати носіння тісного взуття.
 • Гормональні зміни часто провокують зростання папілом у підлітків і жінок, які виношують дітей.

З огляду на те, що бородавки на пальцях рук і ніг постійно натираються і травмуються, вам потрібно задуматися про їх видалення. Регулярні пошкодження цих шкірних утворень можуть привести до розростання папілом. Перш ніж кількість наростів збільшиться, вам потрібно потурбуватися про те, як від них позбутися.

Лікування

Поява новоутворень на пальцях сигналізує про що відбулися імунних і гормональних збоях в організмі. У активних дітей вони можуть виростати на руках через травмування або недотримання норм гігієни. Через те, що мають папіломи люди є рознощиками ВПЛ, а також через ризик розростання, їх носію потрібно вирішити, як вивести бородавку на пальці.

Шкірні нарости іноді можуть зникати самостійно без сліду, але це трапляється дуже рідко. Як правило, лікування їх проходить в кілька етапів. Найчастіше виведення бородавки на пальці може зайняти досить тривалий період часу, а якщо її коріння знаходяться глибоко в дермі – то можливо повторне її появу.

Народні методи

Ми можете використовувати народні методи для лікування цих шкірних утворень. Багато поколінь намагалося різні способи припікання і обробки папілом і тепер у нас в арсеналі є маса варіантів, як прибрати бородавку з пальця.

 • Можна обробляти папілом часником – натирати часточкою, прикладати кашку або капати сік. Припалюючу властивості цього овоча допоможуть вам позбавитися від неприємного наросту.
 • Сік чистотілу – традиційний засіб для припікання бородавок на пальцях. Їм потрібно акуратно обробляти вузлик на шкірі тричі на день.
 • Припікати папіломи можна також оцтовою кислотою, соком цибулі і йодом.

Важливо розуміти, що такі способи можуть тільки прибрати сам наріст на шкірі, але першопричину – ВПЛ – з клітин такі припікання не будеш згромаджений.

Тому після того, як ви позбулися бородавки на пальці, озаботьтесь підвищенням опірності організму, щоб вона не з’явилася знову.

Аптечні засоби

Аптечні засоби, що допомагають видалити бородавки на пальцях рук, діляться на кілька груп.

 • Припалюючу розчини (ферезол, веррукацід) наносяться на папіломи точково і дозволяють за одну обробку вбити клітини наросту. Через два тижні вузлик відвалюється.
 • Мазі і гелі з вмістом інтерферону (віферон, Іміквімод, панавір) не тільки видаляють небажаний наріст, а й борються з ВПЛ в тканинах під ним. Застосування цих засобів допоможе вам уникнути повторного виникнення вузликів на шкірі. Таким же дією володіє і оксолінова мазь. Результат її роботи вам доведеться досить довго чекати, але вона нешкідлива і дозволена для застосування дітям. Мазі вельми зручні при використанні, ви можете навіть нанести їх на навколонігтьові бородавки і заклеїти пластиром.
 • Ви можете зробити заморозку вузликів на шкірі в домашніх умовах за допомогою кріофарми. Це засіб безпечно і надійно.
 • Дуже зручний у використанні пластир Саліпод, в своєму складі має саліцилову кислоту. Бородавки на шкірі від її впливу розм’якшуються, і верхній шар стирається за допомогою пемзи. Але пластир допоможе видалити тільки зовнішню частину папіломи, її корінь і сам вірус так і залишаться.
 • Прийом таблеток, що борються з вірусом, допоможе вам зміцнити імунітет і назавжди позбутися від неестетичних наростів на шкірі. Изопринозин містить інтерферон, який підсилює захисні функції всього організму. При використанні цього препарату ви зможете видалити незручно розташовані навколонігтьові бородавки, до яких інші засоби не здатні дістатися.


Кабінет дерматолога

Найрозумнішим варіантом того, як позбутися від бородавки на пальці, стане відвідування кабінету дерматолога. Спеціаліст оцінить характер наросту і його природу і підбере найоптимальніший спосіб лікування. Доктор може видалити вашу папілом за допомогою лазера або скальпеля. Найчастіше виведення вузликів з шкіри в нашій країні проводиться із застосуванням рідкого азоту. Щоб прибрати навколонігтьові бородавки без пошкодження нігтьової пластини, лікар може використовувати струм високої частоти.

Крім того, фахівець буде контролювати, чи правильно проходить процес личен, чи не залишилося в дермі залишків його коренів, здатних згодом розвинутися в нове утворення на шкірі. Лікар простежить за тим, як буде гоїтися ранка, що залишилася після видалення папіломи і порекомендує, якими засобами потрібно її обробляти і як за нею доглядати, щоб не допустити повторного зараження.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: