Позбавляємося від бородавок на руках

Поява бородавок на руках досить сильно затьмарює наше життя. Неприємні нарости значно погіршують зовнішній вигляд пальців, часто доставляють відчутний дискомфорт і призводять до виникнення комплексів. Автомобілі, що зіткнулися з цією проблемою люди починають шукати оптимальний і дієвий спосіб, як позбутися від неестетично бородавки на руках.

Позбавляємося від бородавок на руках

Діагностика новоутворень

Перш ніж йти в аптеку за медикаментами, здатними в домашніх умовах позбавити вас від бородавки на долоні або руці, або застосовувати народні методи, вам все ж варто зазирнути до дерматолога.

А справа в тому, що деякі утворення на шкірі, схожі за зовнішнім виглядом з бородавками, можуть мати злоякісну природу, і непрофесійні дії на них можуть завдати вам непоправної шкоди.

Тільки фахівець може визначити, який характер наростів на ваших руках і рекомендувати необхідну терапію.

Дерматолог огляне утворення на вашій шкірі, і якщо воно не болісно, ​​а на його поверхні немає шкірного малюнка, але помітні чорні забилися капіляри – значить це дійсно бородавка.

Причини появи

Причиною появи бородавок на руках є зараження через ранку на шкірі певним типом вірусу папіломи людини (ВПЛ). Верхні кінцівки, і зокрема пальці, – це найбільш травмуються ділянки тіла, ось чому на них частіше, ніж на інших місцях, з’являються шкірні нарости. Вірус може потрапити в ранку при контакті з носієм або ж через заражені побутові предмети.

Зростання бородавки на долоні і пальцях відбувається не відразу після зараження, ви можете носити вірус в собі протягом декількох місяців, але ваш імунітет буде стримувати ріст клітин. Але як тільки імунна система дасть збій – в місці зараження з’являється неприємний наріст. Таким чином, якщо у вас раптом утворилися бородавки на руках, причини їх зростання – слабкі захисні сили організму і зараженням вірусом папіломи людини.

Способи видалення

Ці утворення на шкірі можуть зникнути самі по собі, коли налагодиться робота імунної системи, але також вони можуть і неконтрольовано розростатися і збільшуватися в розмірах. Якщо ви ненароком травмуєте бородавку на долоні або пальці, це може привести до збільшення інфікування і появи нових наростів на інших ділянках тіла. До того ж, маючи такі вузлики, ви є рознощиком ВПЛ і заражаєте своїх близьких. Саме тому неестетичні доброякісні утворення слід видаляти.

Якщо бородавка на долоні або пальці почала змінювати колір або навколо неї стали з’являтися нові утворення, вам слід її видалити. Також слід позбавлятися від наростів на шкірі, постійно піддаються тертю, травмування і тиску.

Народні засоби

Народна медицина накопичила безліч рецептів, як позбутися від бородавок на руках. У нас вдома є маса продуктів, які здатні припекти неестетичний наріст не гірше аптечних хімічних засобів. При використанні таких складів в домашніх умовах важливо захистити здорові ділянки шкіри від опіків. Для цього перед тим, як вивести бородавку на руці, в лейкопластирі потрібно вирізати отвір за розміром новоутворення і закрити їм дерму.

Перед використанням припікальних засобів рекомендується попередньо розмочити руки в содовому розчині, а потім акуратно терти вузлик пемзою, видаляючи омертвілі шари шкіри. Щодня проробляючи таку процедуру, ви зможете значно прискорити процес, так як позбутися від бородавок на руках швидко не вийде.

 • З давніх-давен шкірні нарости припікали часниковою кашкою, яку прикладають на папілом. Іноді її змішують в пропорції 1: 4 з оцтом, додають для пом’якшення 1 ч.л. розтопленого жиру. Таку кашку потрібно тримати на вузлику всю ніч.
 • Можна щодня протирати бородавку на руці часниково-оцтовим настоєм. Для його приготування 4 зубчики дрібно натирають, заливають 100 мл. яблучного оцту і витримують півмісяця в темному місці.
 • Бородавка на долоні припікає і за допомогою лука. Для цього розрізану головку потрібно залити оцтовою есенцією, через дві години докласти овоч до наросту і прибинтувати на ніч.
 • З оцтової есенції і борошна можна зробити кашку, яку слід наносити на наріст на ніч.
 • Мабуть, найвідоміше народний засіб від бородавок – чистотіл. Сік цієї рослини ефективно припікає нарости. Оскільки використовувати можна тільки свіжий продукт і обробляти утворення на шкірі потрібно протягом декількох днів, поки воно не зникне, питання про позбавлення від вузлика на шкірі вам доведеться відкласти на літо.

Засоби з аптеки

Сучасний ринок медикаментів пропонує багато засобів, які допомагають позбутися від утворень на шкірі.

Перед тим, як видалити бородавки на руках за допомогою хімічних препаратів, уважно прочитайте інструкцію і забезпечте здорові ділянки шкіри від ймовірних опіків.

 • Суперчістотел, веррукацід, солкодерм і Гальманін – це досить сильні хімічні препарати, які спалюють бородавку на руці, а некротизованих тканина з часом відпадає. При використанні таких коштів важливо дотримуватися заходів безпеки, щоб не зачепити здорову коду навколо вузлика.
 • Видалення наростів за допомогою саліцилової кислоти розтягнеться на досить тривалий період, мазь слід щодня наносити на поверхню папілом. Процес такого лікування займає від однієї до трьох тижнів.
 • Кріопрепарати (Вартнер кріо, кріофарма) впливають на наріст низькими температурами. Бородавка заморожується і некротизируется.

Важливо не тільки позбутися від самого наросту, але також і від його кореня, який може знаходиться глибоко в шарах дерми. Якщо в шкірі залишиться шматочок утворення, він знову почне зростати. Саме тому важливо довіряти видалення вузлика фахівця.Лікування у дерматолога

Дерматолог не тільки підбере оптимальний спосіб того, як видалити бородавки на руці, але і призначить вам додаткову терапію, спрямовану на лікування від вірусу папіломи людини і підтримку імунітету. Противірусне лікування дуже важливо, оскільки усунення наросту не вирішить проблеми, якщо у вашому організмі залишився ВПЛ. Будь-епізод збою роботи імунної системи спричинить за собою появу нових утворень на шкірі. Дерматолог проконсультує вас і не тільки видалить вузлик з коренем, але і скаже, як вилікувати бородавки на руках, щоб вони більше не з’являлися.

В даний час в клініках вам можуть запропонувати кілька варіантів видалення:

 • лазерне видалення;
 • заморожування за допомогою рідкого азоту;
 • електрокоагуляція, при якій наріст зрізається пошарово з поверхні шкіри;
 • при глибоко сидить бородавки на долоні або множинних наростах вам можуть запропонувати хірургічне видалення під місцевим наркозом.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: