Корінь бородавки: як позбутися, будова освіти

Прийнявши рішення позбавитися від папіломи, варто врахувати один момент: вона буде рецидивувати на колишньому місці до тих пір, поки не зникне корінь бородавки. Це утворення має вірусну природу — їм можуть заразитися рідні та близькі. Також бородавка приносить дискомфорт. Тому люди часто замислюються, як її вивести. Не рекомендується займатися самолікуванням і намагатися висмикнути наріст самостійно. Це ускладнить лікування і призведе до загнивання. Завдяки сучасним технологіям її можна вилікувати назавжди, незалежно від місця і глибини освіти.

Корень бородавки: как избавиться, строение образования
Корінець бородавки — «стрижень» новоутворення, який заглиблюється в тіло, «живить» її.

Будова бородавки

Людина бачить на тілі невеликий шорсткий наріст і навіть не замислюється, що це лише мала частина новоутворення. Підстава бородавки — коріння перебувають у глибокому шарі дерми і поповнюють наріст усіма необхідними елементами для повноцінного функціонування. Об’єднуючись з кровотоком, вони розростаються і збільшуються. Спочатку корінь бородавки виглядає білим, але з віком він темніє і стає практично чорним. Зачатки вірусу папіломи досить щільні, бо їх видно у верхньому шарі утворення у вигляді невеликих темних крапок. Вони створюють вигляд забитих кровоносних судин. Витягнути бородавку разом з коренем неможливо. Основа залишиться в шкірі, і з часом новоутворення з’явиться знову. Крім цього на тілі залишиться шрам. Знищення кореня дає можливість не тільки видалити бородавку, обрізавши підхід кисню і поживних речовин, але і запобігає її рецидив.

Якщо коріння бородавки почорніли

Корінь видно лише при пошкодженні бородавки. Таке можливо після хірургічного видалення папіломи, або якщо випадково вирвати освіта. На місці залишається рана, в якій можна розгледіти основу — коріння бородавки. Вони стирчать з-під шкіри і схожі на дуже дрібні нитки. Іноді вони бувають темними, в результаті чого людина починає переживати. Чорні корінці вказують на те, що:

Корень бородавки: как избавиться, строение образования
Чорний корінь бородавки може говорити про одужання, травмування або навіть розвитку онкології.
 • Пацієнту призначено правильне лікування, завдяки якому інфекція вимирає. Пропадає епіцентр накопичення клітин вірусу папіломи людини.
 • Корінь освіти відмирає внаслідок захисної реакції організму. Під впливом імунітету папілома вмирає разом з коренем. Це свідчить про регенерацію організму. Важливо не впливати на процес вимирання клітин.
 • Стався гормональний збій в організмі людини. Часто бородавка з коренем стає чорною під час вагітності.
 • Новоутворення пошкодилося і його нижня частина заповнилася кров’ю. Це можливо у разі ураження дрібних судин кровоносної системи. З’являється ризик попадання інфекції в рану, що може призвести до запального процесу. Тоді бородавка буде свербіти і кровоточити. Якщо пацієнт спостерігає подібні симптоми, йому варто звернутися до лікаря.
 • Виникає метаморфозу клітин. Почорніння клітин може вказувати на виникнення онкології.

При спостереженні чорного кореня варто звернутися до лікаря. Без кваліфікованого огляду пацієнт не зможе визначити справжню причину почорніння. І незалежно від того, білий або чорний корінь, залишається факт його присутності. Це свідчить про те, що через час знову зросте папілома. Краще здати аналізи та пройти необхідні обстеження з метою правильного визначення лікування.

Як позбутися від бородавки?

Якщо бородавка не турбує пацієнта, то він не поспішає її видаляти. У певних випадках пацієнти звертаються до дерматолога за консультацією, що відбувається в таких випадках:

 • папілома велика;
 • приносить косметичний дискомфорт;
 • болить при обмацуванні;
 • наріст почав активне зростання;
 • бородавка змінила колір;
 • новоутворення кровоточить.
Позбавлення від бородавки можна зробити різними способами, але найефективніший — механічне видалення.

Існують різні методи лікування папіломи. Відповідний вибирають в залежності від типу і місця її утворення Фахівці радять комбінувати декілька способів одночасно для залишкового знищення вірусу папіломи. Розрізняють різні техніки, що зведені в таблиці:

Вид Підвид Техніка/препарат
Деструктивне Фізичні методи Хірургічне втручання
Електрокоагуляція
Видалення за допомогою лазера
Кріодеструкція
Хімічні речовини Трихлоруксусная або азотна кислота
Кондилин або ферезол
Солкодерм
Цитотоксичні препарати «Подофиллотоксин»
«Подофиллин»
Імунне Імуностимулюючі препарати «Інтерферон»
«Пірогенал»

Видалити корінь професійно

Коли мова йде про видалення бородавки, дерматолог пропонує пацієнту вибір: заморозити за допомогою рідкого азоту, випалити під впливом електричного струму, вирізати радіохвильовим випромінюванням, випарити з допомогою вуглекислого лазера, або вирізати скальпелем під час хірургічної операції.

Електрокоагуляція

Видалення проходить під високою температурою електричного струму: бородавку припікають і видаляють. Операція триває 10 хвилин. Місце висічення береться скоринкою, а потім заживає, не залишаючи рубців. Перед процедурою шкіру знеболюють, тому що метод небезпечний для сусідніх здорових клітин і хворобливий. Рана заживає довго і за неї потрібно ретельно доглядати, обробляти антисептиком.

Кріодеструкція

Це видалення під впливом рідкого азоту. При миттєвому заморожування бородавка руйнується, зупиняється ріст клітин. Процедура триває 2 хвилини. Після операції утворюється кірочка, яка через 2 тижні відпадає і залишає шрам. Метод вважається безпечним, оскільки виключає пошкодження сусідніх тканин, кровотечі і примикання бактерій вірусу.

Лазерне видалення

Видалення проводиться за допомогою вуглекислого лазера: відбувається пошарове висушування бородавки. Наявність в апараті системи охолодження забезпечує безболісність процедури. Результат залежить від тривалості та глибини проникнення лазера. Кровоносні судини запаиваюся, запобігаючи кровотеча, а шрам зникає через пару місяців. Метод використовують для викорінення бородавки на руках і обличчі: в області століття, на шиї, на пальці.

Видалення радіохвильовим методом

Видалення полягає у використанні радіохвиль без контакту з шкірою. При впливі радионожа папілома руйнується і зникає, а на її місці залишається скоринка. Після видалення утворюється рубець, який через 2 місяці стає непомітний. Цей метод хворобливий, однак виключає кровотечі і занесення інфекції. Їм видаляють бородавку на стопі, яка належить до найскладнішим.

Хірургічне висічення

Корень бородавки: как избавиться, строение образования
Хірургічне висічення бородавки доречно при новоутворенні великого розміру, але має ряд недоліків, хоча відрізняється ціновою доступністю.

Видалення великих новоутворень проводять хірургічним шляхом під місцевим наркозом за допомогою скальпеля. Після операції залишається рубець. Недолік методу — можливість повторного занесення вірусу папіломи людини. Цей метод вважається небезпечним і застарілим, тому користуються ним рідко.

Позбутися від бородавки в домашніх умовах

Часто пацієнти вирішують вивести бородавку самостійно. Такий варіант більш комфортний і менш витратний. Це допускається, але підходити до процесу потрібно відповідально. Варто враховувати, що бородавка з корінням видаляється довго і проблематично. Для цього купується спеціальне ліки в аптеці, або за народним методам приготувати його самому. Який би препарат пацієнт не вибрав, бажано перед застосуванням проконсультуватися з лікарем. Це допоможе уникнути непередбачених ситуацій. Медичні препарати висушують новоутворення, і прибрати його стає легше. Цей список включає:

 • Препарати, які призводять до відмирання тканин внаслідок заморожування: «Криофарма», «Вартнер кріо».
 • Препарати, до складу яких входять кислоти. Вони припікають папілому до самого кореня, однак від них залишаються опіки: «СуперЧистотел», «Антипапиллом».
 • Препарати, які підвищують імунітет і сприяють пригнічення вірусу: мазь «Віферон», «Панавир», «Оксолінова мазь».
 • Антибактеріальний засіб, випалююче нарости «Ферозол».
 • Медичні пластирі від папілом, розчиняють їх.

В процесі лікування поверхню бородавки покривається чорними крапками — це її коріння. Але потрібно дочекатися, поки корінь відпаде самостійно. Це гарантія, що папілома не виросте знову. Після видалення наросту в домашніх умовах на його місці залишається поглиблення. Перший час за ним спостерігають, щоб переконатися у відсутності коренів. Тому при дезинфицировании не бажано вживання йоду або зеленки. Використовують прозорі розчини типу «Мірамістин».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: