Перекис від бородавки і папіломи: лікування, протипоказання

Прихильники нетрадиційного лікування вважають, що лікування папілом перекисом водню — найбільш ефективний і дієвий метод боротьби з цими доброякісними новоутвореннями. Крім цього, лікарський засіб добре зарекомендувало себе і видалення бородавок. Однак, щоб отримати позитивні результати від використання пероксиду при виведенні шкірних наростів, потрібно дотримуватися кількох умов і враховувати, що терапія буде тривалою і потрібно чимало терпіння і наполегливості.

Перекись от бородавки и папилломы: лечение, противопоказания
Перекис водню — доступний і дієвий засіб для лікувальної обробки папілом.

Загальні відомості

Хімічний антисептик — перекис водню (Hydrogen Peroxide, пероксид водню, Н2О2) являє собою рідину, яка не має кольору і володіє невимушеним легким запахом з кислинкою. Застосовується для знезараження ранок, подряпин і інших пошкоджень шкірного покриву різного походження. Широко використовується в медицині для обробки шкіри завдяки своїм діям, які описані в таблиці.

Фармакологічна дія Опис
Дезінфікуючий Очищає пошкодження епідермісу завдяки великій кількості піни з бульбашок кисню
Антимікробну Надає згубний вплив на розмноження і ріст патогенних бактерій
Гемостатичний Зупиняє кровотеча з дрібних сосудиков рани
Антисептичну Проявляє окислювальну реакцію, під дією якої розщеплюються частинки гною і знищуються забруднюючі частинки

Дії медпрепарату використовують для видалення таких косметичних дефектів епідермісу, як папіломи і бородавки. Це доброякісні новоутворення, розмір яких коливається від 10 до 20 мм, можуть локалізуватися на різних ділянках тіла, але найчастіше вони з’являються на руках, стопах, обличчі, спині і шиї. Викликає їх папіломавірус людини, який є у 75% населення планети, але знаходиться в неактивному стані. Активувати ВПЛ можуть різні фактори: прийом медикаментів, переохолодження або стрес.

Але чому рекомендується використовувати перекис водню для виведення папілом і бородавок? Доак і будь-антисептичний розчин, перекис впливає на хвороботворні мікроорганізми, які оселилися в клітинах дерми. Тому контактуючи з шкірними наростами, Н2О2 розпадається на Про і Н20 і руйнує структури доброякісного новоутворення.

У чому перевага перед іншими лікувальними засобами?

Нетрадиційні лікарі вибирають перекис водню від бородавок і папілом неспроста. Серед безлічі засобів для видалення шкірних наростів, пероксид водню виділяється наступними перевагами:

 • має низьку вартість, яка по кишені кожному, хто бажав вивести бородавку;
 • може використовуватися в дитячому віці, так як виключає можливість нанесення серйозної шкоди здоров’ю;
 • безпечний для вагітних і годуючих матерів;
 • не викликає побічних ефектів і хворобливих відчуттів при обробці ним пошкоджених шкірних покривів;
 • виявляє високу ефективність у лікуванні;
 • може застосовувати зовнішньо і всередину.
Перекись от бородавки и папилломы: лечение, противопоказания
Академік Неумивакин розробив методику позбавлення від бородавок з вживанням перекису перорально.

Терапія за Неумывакину

Видалення папілом і бородавок за методом академіка В. П. Неумивакіна передбачає пероральне вживання пероксиду водню за певним алгоритмом. На думку доктора медичних наук Івана Павловича, пероксид підвищує захисні сили організму і сприяє розрідженню кров’яний рідини. Неумивакин пропонує проти папілом і інших шкірних новоутворень пити перекис водню наступним чином:

Період Рецептура Дозування
День

1-й

Розбавити крапельку перекису водню 1/4-ї склянки очищеної води Приймати тричі на добу в процесі трапези
2-й день Розвести 2 крапельки пероксиду в 50 мл води Порцію розділити на 3 прийоми на добу і вживати під час їжі
3-й день Змішати 3 к. Н2О2 з 50-ю мл кип’яченої теплої водички Пити з ранку, в обід і ввечері, розділивши добову порцію на рівні частини
4-10-й день Кількість крапельок щодня збільшується на одну, при цьому об’єм води залишається незмінним Порівну розділивши денну дозу, вживати на сніданок, обід і вечеря

Тим, хто вибрав метод Неумывакину для видалення папілом і бородавок слід враховувати один нюанс. Теория професора не отримала офіційного визнання в традиційній медицині і дипломовані лікарі категорично не рекомендують вживати перорально пероксид. Тому перед початком курсу цим засобом, потрібно проконсультуватися з профільним медиком з питання підбору медпрепаратів для підвищення імунної системи і доцільність застосування перекису для позбавлення від небажаних наростів на епідермісі.

Перекись от бородавки и папилломы: лечение, противопоказания
На основі перекису водню виготовляють розчин для обробки і компресів від бородавок.

Зовнішнє використання перекису при бородавках і папіломах

Щоб позбутися від шкірних наростів за допомогою пероксиду водню, потрібно кожен день по кілька разів наносити по 1-й каплі розчину на верхівку бородавки або папіломи. Можна змочувати перекисом ватку і протирати їй доброякісне утворення і вже через 7-14 діб від наросту не залишиться ні сліду. Прихильники нетрадиційного лікування пропонують робити компрессики з пероксиду, змочуючи в ньому відрізок марлі і прикладаючи його до проблемних ділянок шкіри. Компрес фіксують лейкопластирем і повторюють процедуру кожні 2-2,5 години. Через 3-4 дні папілома сама відвалиться.

Ефективний у боротьбі з шкірними наростами рецепт з перекису водню в поєднанні з дубовою корою. Для його приготування знадобиться:

 1. залити 100 мл закипілої води кору дуба;
 2. залишити настоюватися на 24 години;
 3. воду злити, а отриману масу змішати зі столовою ложкою перекису водню;
 4. компоненти ретельно перемішати і викласти в скляний посуд;
 5. залишити на зберігання в холодильнику;
 6. прикладати до наросту тричі на добу, накриваючи зверху плівкою;
 7. потримати 30 хвилин, після чого змити теплим молочком;
 8. тривалість курсу становить 3 тижні або менше, якщо утворення зникнуть з шкіри раніше.

Протипоказання та побічні ефекти лікування

Перекись от бородавки и папилломы: лечение, противопоказания
Не можна обробляти папіломи перекисом водню на слизових, а так само приймати перорально при наявності патології нирок.

Незважаючи на високу ефективність і максимальну безпеку пероксиду водню, використовувати його для знищення бородавок і папілом можна не всім. Забороняється обробляти шкірні нарости цим антисептичним розчином, якщо вони виявлені на слизових оболонках ротової порожнини, носових пазух і статевих органів. Протипоказано використовувати перекис водню для усунення косметичного дефекту шкіри при індивідуальній переносимості цього засобу, Hydrogen Peroxide може завдати шкоди, якщо вживати його всередину при патології нирок, печінки і хворобах щитовидної залози. Слід відмовитися від методу за Неумывакину в період вагітності та при годуванні груддю.

Зазвичай описується ліки при зовнішньому використанні переноситься хворими добре і не викликає серйозних побічних ефектів. Однак були зафіксовані випадки, коли при обробці шкіри перекисом з’являлися висипання та свербіж. Це досить рідкісні побічні явища і належать вони найчастіше до особам з індивідуальною непереносимістю препарату. При внутрішньому прийомі антисептика негативні дії спостерігаються частіше і проявляються вони у вигляді тяжкості в шлунку, частого рідкого стільця, подташніванія і схожими з застудою симптомами — кашлем і нежиттю.

Спостерігаючи побічну симптоматику при використанні пероксиду водню в боротьбі з шкірними наростами, слід знизити дозу або припинити подальше лікування. Потрібно скасування антисептичного розчину при його неефективності, тобто якщо після закінчення певного терміну папілома або бородавка залишилися на місці або куди гірше, почали розростатися і збільшуватися в розмірах. У такому випадку потрібно беззастережне звернення до медиків.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: