Що буде якщо пошкодити бородавку: що робити, наслідки

Бородавки, папіломи та інші утворення на тілі людини приносять чимало незручностей. На питання про те, чи можна зрізати бородавки самостійно, відповідь однозначна — ні. Механічне пошкодження шкіри призведе до проникнення інфекції, а в гіршому випадку збільшить кількість неприємних шкірних утворень. Якщо ж бородавка заважає при виконанні звичайних рухах, краще звернути до лікарні, де її видалять з дотриманням необхідних заходів безпеки.

Что будет если повредить бородавку: что делать, последствия
Про травму бородавок ходить безліч повір’їв, але деякі запобіжні заходи потрібно знати.

Можна здирати або зрізати бородавки?

Доставляється подібними утвореннями дискомфорт змушує людей самостійно їх усунути за допомогою підручних засобів — відрізати ножицями, перев’язати нитками, зірвати нігтем. Зазначені методи призводять лише до погіршення ситуації. Насамперед потрібно знати, що такі доброякісні утворення мають коріння і здатність до розмноження. Здираючи верхній шар освіти, існує велика ймовірність пошкодити проходять в ній капілярні судини. Кровотеча не буде сильним, але, потрапляючи на здорову шкіру, спровокує поширення вірусу і поява нових бородавок.

Причина виникнення таких доброякісних утворень — вірус папіломи людини (ВПЛ). Потрапляючи в кров, він призводить до розростання епітелію на ураженій ділянці, утворюючи корінь і кровоносні судини для харчування. Бородавка не розташовується тільки на поверхні шкіри, це лише верхня її частина. Тому самостійне механічне видалення не призведе ні до чого, крім як до ускладнень.

Можливі наслідки

Якщо у людини присутні такі доброякісні утворення, йому слід уважно стежити за їх розміром, кількістю і не видаляти їх самостійно. Вона може бути пошкоджена і випадково, але негативних ефектів це не скасовує. Зрізання бородавки ножицями або випадкове пошкодження в ході звичайної фізичної активності призводить до ряду негативних ускладнень. Серед поширених ускладнень наступні:

 • Кровотечу та утворення шраму. Якщо самостійно віддерти освіту, то з-за пошкодження кровоносних судин в ній можлива кровотеча. Іноді воно досить рясне для такого невеликого ушкодження, а після рубцювання рани залишиться неприємний шрам.
 • Збільшення кількості бородавок на тілі. Через міститься вірусу в крові, при її попаданні на шкіру ймовірно збільшення уражених ділянок.
 • Занесення інфекції на уражену ділянку. Розвиток запального процесу погіршить ситуацію.

Якщо здерти бородавку самостійно без необхідної стерилізації — підвищується ризик зараження. Беручи до уваги можливі ускладнення, для усунення небажаних наростів краще вдатися до професійної допомоги лікарів. Медицина досягла успіхів в області боротьби з небажаними утвореннями і наростами на шкірі. Існує кілька способів безболісного і малокровного видалення, максимально знижують вірогідність розвитку повторних утворень на шкірі. Ці методи доступні і недорогі, але ефективні і безпечні.

Що робити при травмуванні?

Якщо ж бородавка була якимось чином пошкоджена, необхідно провести ряд превентивних заходів. Комплекс спрямований на зниження ризику поширення хвороби на інші здорові ділянки шкіри, зниження ймовірності ураження інфекцією. Комплекс необхідних дій укладає у собі обробку рани і її ізолювання. Рекомендовані дії при пошкодженні наступні:

При травмуванні бородавки обробіть ділянку спиртом і накласти пластир.
 1. Промити місце дезинфікуючим засобом. Допустимо використання медичного спирту або перекису водню. Додати змочений зазначеними засобами ватний тампон або бинт до місця зриву і почекати зупинки кровотечі.
 2. Якщо є хворобливі відчуття, дозволяється скористатися місцевим анестетиком або болезаспокійливу.
 3. Місце відриву бородавки закрити пластиром і найближчим часом звернутися в лікарню. Лікар, провівши обстеження, дасть рекомендації щодо подальших дій.

Пошкодивши бородавку, людина ризикує погіршити розвиток хвороби ВПЛ. Вона здатна уражати шкіру з високою швидкістю, захоплюючи ділянка за ділянкою. Подальше повне виведення вірусу з організму можливо, але це вимагає значної кількості часу і зусиль. Уважність до своєї шкіри і виконання комплексу при пошкодженні дає можливість швидкого усунення хвороби, зменшуючи кількість неестетично виглядають шрамів і рубців.

Як запобігти випадкове пошкодження бородавок?

Самостійно видаляти бородавки не можна, а запобігти випадкове пошкодження утворень можливо. Для цього необхідно стежити і виконувати деякі з рекомендацій, які сприятимуть зниженню ризику. Їх небагато і вони не вимагають особливих умов і засобів. Загальний список рекомендованих заходів наступний:

Обережність у повсякденному житті і гігієна дозволять уникнути випадкового травмування бородавок.
 • коротко стригти нігті;
 • по можливості носити вільний, не відверту білизну;
 • не використовувати грубі мочалки;
 • після душу користуватися м’якими рушниками, промокати шкіру акуратно, не терти різко і грубо;
 • особливо заважають освіти слід видаляти в медичних установах.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна полегшити співіснування з бородавками. Самостійно зрізати бородавку або видаляти її будь-яким іншим методом не можна ні за яких обставин. Якщо відірвалася вона випадково і при цьому зашкодила кровоносні судини, слід негайно провести ряд заходів по обробці ураженого місця, а потім показати лікарю. Кращим методом запобігання пошкоджень є їх своєчасне видалення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua