Видалення бородавок рідким азотом: наслідки, лікування

Що має на увазі під собою видалення бородавок азотом? Рідкий азот — рідина з дуже низькою температурою, за допомогою якої проводять лікування бородавок. Один з поширених методів, що довів свою ефективність і безпеку. Користуючись цим методом, проводиться припікання бородавок майже всіх видів. Вигідно відрізняється своєю помірною ціною. Метод узятий на озброєння всіма клініками, що займаються видаленням цих новоутворень.

Удаление бородавок жидким азотом: последствия, лечение
Видалення бородавок рідким азотом — ефективна і оперативна міра боротьби з новоутвореннями шкіри.

Показання до видалення

При появі дивного новоутворення людина, що стежить за здоров’ям своєї шкіри, звернеться до лікаря, щоб проконсультуватися. Він визначить, чи варто позбавлятися від наросту, і чи можна в цьому випадку застосувати рідкий азот. Розглянувши папілому і місце її дислокації, лікар вирішить як її вивести. Показаннями до видалення рідким азотом стають такі випадки:

 • змінився колір, форма і розмір бородавки;
 • новоутворення зростає на місці, де часто травмується і заважає, на нього здійснюється тиск;
 • бородавка запалилася і почав виділятися гній і сукровиця, з’явився неприємний запах;
 • папілома погано виглядає і знаходиться там, де вона видно іншим людям;
 • відбувається неконтрольоване і швидке розмноження;
 • виникнення підошовних бородавок доставляє біль при ходьбі.

Протипоказання

Припікання азотом новоутворень — безпечний метод позбавлення від шкірних наростів, які заважають повноцінно функціонувати людському організму. Як і будь-яка інша амбулаторна процедура кріодеструкція бородавок має протипоказання. Дотримуючись їх, можна безпечно видаляти бородавки навіть дітям, які досягли 4-річного віку. Протипоказання до проведення:

Удаление бородавок жидким азотом: последствия, лечение
Не проводять видалення бородавок рідким азотом вагітним, алергікам, гіпертонікам, при загостренні хронічних хвороб або травм шкіри.
 • алергія на холод, рідкий азот і схильність до ангиоспазмам;
 • вагітність;
 • гіпертонія;
 • епілепсія;
 • загострення хронічного захворювання;
 • пошкодження біля папіломи, висип і роздратована шкіра.

Як проходить процедура?

Видалення рідким азотом проводять в спеціалізованій клініці. Лікар проводить первинний огляд, і визначає відповідний інструмент для проведення видалення бородавок рідким азотом. Сама операція проводиться шляхом обробки холодом бородавки і подальшої її заморожування. Метод, який використовують заморожування, більш щадний, ніж хірургічне висічення.

Інструмент Метод впливу
Дерев’яна паличка 30 см довжиною з м’якеньким пензликом Аплікатор змочується в рідкому азоті і прикладається до маленьких бородавок на 25-40 секунд.
Криогенний апарат з різними насадками Виведення підошовних бородавок відбувається за рахунок глибокого впливу азоту на тканини.
Заморожувальна спрей При невеликих поверхневих наростах проводиться обробка нечутливою на шкірі.
Дерев’яна паличка з резервуаром для азоту на кінчику При натисканні з резервуара випливає порція засобу, припікають новоутворення середніх і великих розмірів
Дерев’яна лопатка з широким ватним тампоном Проводиться масаж плоских бородавок.

Послідовність проведених дій

Перед початком операції лікар повинен обробити місце навколо папіломи дезинфікуючим розчином, щоб уникнути проникнення бактерій і мікробів. Знімають косметику, якщо процедура проходить на обличчі. Наступним етапом наносять размягчающий гель, щоб заморозка була ефективнішою. Далі колють анестезію, тому що проводити лікування рідким азотом без неї боляче. Анестезію оплачують окремо.

Від виду і розміру освіти залежить інструмент, з допомогою якого проводиться процедура.

Лікар, що проводить процедуру, буде обробляти рідиною саму бородавку і кілька міліметрів шкіри біля неї, щоб краще заморозити корінь. Тіло новоутворення стає щільним і набуває білий колір, а в ньому руйнуються заморожені клітини і капіляри. Після процедури наносять пом’якшувальний засіб для зняття почервонінь і набряків на шкірі.

Удаление бородавок жидким азотом: последствия, лечение
Після кріодеструкції бородавок можна піддавати ділянку механічному або хімічному впливу, забезпечивши природне сходження водяночек.

Післяопераційний період

Відразу після того як папілому заморозили шкіра навколо неї червоніє і набрякає. Почервоніння не проходить тривалий час, іноді більше тижня. Бородавка після припікання азотом свербить і пече. Цілком нормально якщо у хворого на перший або другий день утворився міхур з рідиною. Не можна чесати і проколювати його, через тиждень він пройде і розсмокчеться сам. Після того як зникли бульбашки, на їх місці з’явиться товста кірка. Її важливо не здирати і не мочити, поки не відпаде.

Кріомасаж плоских бородавок

У разі коли утворень багато і вони плоскі, проводять припікання бородавок рідким азотом допомогою кріомассажа. Перед процедурою пацієнти проходять обстеження і проби на алергію. Процедуру проводять за допомогою дерев’яної лопатки з широким ватним тампоном, яку занурюють у розчин. Круговими, обертальними рухами лікар проходиться по всій території, щоб випалити новоутворення все відразу, а після використовує спеціальні ліки, щоб закріпити результат. Метод використовують проти плоских, юнацьких бородавок. Якщо оброблені таким чином бородавки спершу біліють, і потім різко набувають темний відтінок, значить, операція пройшла правильно. Коли шкіра після цього заходу гоїться, вона дуже лущиться. Потім, потемнілі кірочки відпадають, і лущення припиняється, а на місці колишньої папули залишається червонувата шкірка.

Криозаморозка підошовних бородавок

Криозаморозка дозволяє безболісно позбутися від підошовних бородавок.

Цей вид наросту тривалий час не турбує хворого, тому до лікарів на видалення підошовної бородавки рідким азотом приходять пацієнти з запущеними наростами, коли виникають хворобливі відчуття. Частіше, в такому стані бородавка вже проросла глибоко всередину стопи, і має стержень і великі розміри. Припікати підошовні бородавки азотом дуже боляче, тому процедура проходить під місцевим наркозом, і при великих розмірах, проводиться 2-3 рази через кожні 5 днів, коли сходить набряк. Пацієнта виписують лікарняну відпустку, тому що період реабілітації декілька довше, ніж в інших випадках, і може тривати до 3 тижнів. Якщо уражену ділянку великою або бородавки наполегливо не видаляються, азотне лікування триває до 5 місяців, а реабілітація займає до року. Після того як з’явився пухир його не можна мочити і роздавлювати, слід обачно наступати на ногу або утримаються від ходьби зовсім.

Догляд після видалення бородавок рідким азотом

Догляд після видалення бородавки простий. Він полягає в обережному поводженні з пухирем і протиранні місця навколо нього саліциловим спиртом по кілька разів в день. Після того як пухир відпадає з’явилася темну кірку не можна здирати і травмувати. Якщо бородавка перебувала на обличчі і шиї, не можна застосовувати на цьому ділянці шкіри косметичні засоби і робити будь-які маски, до повного загоєння ранки.

Після того як кірка відвалиться і залишиться лише червона шкірка можна починати доглядати за місцем видалення бородавки азотом.

Не можна довго піддавати його прямим сонячним променям інакше там з’явиться темне пігментна пляма. Перед виходом з вдома обробляють це місце сонцезахисним кремом з високим коефіцієнтом захисту. Не можна в районі колишньої папули користуватися барвними речовинами для шкіри, такими як автозагар і пудра, і піддавати шкіру дії їдких речовин.

Удаление бородавок жидким азотом: последствия, лечение
Серед недоліків кріозаморозки підошовних бородавок слід зазначити ймовірність опіків і необхідність повторення процедури.

Переваги і недоліки

Переваги Недоліки
Точність, вдається заглушити тільки наріст і не зачепити розташовані поруч тканини. Неточність розрахунків глибини впливу азоту і ймовірність припекти здорові тканини.
Безкровність і мінімальне втручання в організм. Неточність розрахунків лікаря і недостатнє вплив на наріст, що призводить до повторення процедури.
Відсутні шрами, і вірус не розноситься по шкірі. Довгий період реабілітації після проведення терапії, особливо при підошовних утвореннях .
Сеанс процедури займає мало часу і не вимагає підготовки. Неможливість відправити вміст пухлини на аналіз за наявності ракових утворень.
Низькі ціни на лікування. Можливі помилки лікаря можуть призвести до шрамів і великим опіків.
Швидкий результат. Необхідність знеболювати місце проведення процедури.
Можливо лікування дітей старше 4-х років.

Ускладнення і наслідки лікування

Випалювання рідким азотом при неправильному проведенні операції або при безграмотному догляді після неї може мати негативні наслідки. Коли видаляється велика бородавка, важливо правильно вибрати досвідченого лікаря і хорошу клініку. Пацієнти, які довірили своє тіло невмілого лікаря, скаржаться на великі абсцеси, що розвинулися після впливу не тільки на наріст, але й на велику ділянку здорової шкіри. Без розрахунку глибини новоутворення випалювати не можна, так можна торкнутися живі, здорові тканини і розвивається некроз. При неправильному догляді після операції з’являється рубець або запальний процес.

Удаление бородавок жидким азотом: последствия, лечение
Після кріодеструкції бородавок можна піддавати ділянки надмірного УФ-опромінення, механічних травм, операцій косметичними засобами.

Попередження ускладнень

Перед тим як проводиться кріотерапія, пацієнт проходить ряд аналізів проб на злоякісний характер новоутворення. Після того як процедуру кріомассажа проведена і бородавка почорніла не можна користуватися косметикою і виходити на сонце, щоб запобігти зміні кольору у плямочки і новоутворення пігментної плями. Потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, і обробляти пухир і корочку після нього. Після проведення операції, щоб досягти стійкого результату та уникнути рецидивів, проходять курс підняття імунітету і п’ють вітаміни.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua