Висячі бородавки на тілі: лікування народними засобами, причини

Один з видів доброякісних утворень — висячі бородавки. Вони викликаються вірусом папіломи людини, тому є ще одна назва цих утворень — папіломи. У наростів є ніжка, вони хитаються на ній висять, відповідно у них така назва. Часто зустрічаються висячі бородавки під пахвою. Також виникають висячі папіломи на шиї і в паху. Коли новоутворення маленьке, воно не доставляє дискомфорту, але є випадки, коли може заподіяти незручності через косметичного дефекту і частого травмування.

Висячие бородавки на теле: лечение народными средствами, причины
Висячі бородавки виростають з-за вірусу папіломи людини і несуть естетичний дискомфорт.

Різновиди бородавок

Існують такі типи висячих бородавок:

 1. Ниткоподібний тип — розвиток такі новоутворення беруть із жовтих «шишок». Вони починають витягуватися, стають довгастими і звисають. Розміром вони до 10 мм. Бувають світло-коричневого, жовтого або темно-коричневого кольору. Локалізуються на шиї, обличчі, в пахвовій западині, в паху і під грудьми у жінок. Розміщуються поодиноко або у великих кількостях, нагадуючи півнячий гребінь.
 2. Пальцевидный тип — виглядає, як видовжене новоутворення на товстій основі. Розміром вони до 20 мм. Бувають тілесного чи рожевого кольору. Локалізуються на шкірі голови, а саме у зоні росту волосся. Розміщуються поодиноко.

Залежно від локалізації розрізняють такі види:

 1. Бородавки на шиї — часто травмуються про одяг, після чого з’являється біль, бородавка свербить і виникають неприємні відчуття. Внаслідок порушення цілісності структури папіломи, виникає зараження навколишнього тканини. Також влітку на них потрапляють ультрафіолетові промені, і це сприяє переходу в злоякісний тип освіти.
 2. Папілома під пахвою — може піддаватися травмування бритвою. Внаслідок пошкодження новоутворення розвивається запалення, і бородавка починає хворіти.
 3. Бородавки в паху вважаються менш небезпечними. Вони зовсім не приносять незручності, абсолютно не заважають.

Причини виникнення

Причина захворювання — вірус папіломи людини. Його носіями вважаються майже всі дорослі люди і більшість дітей. Заражаються внаслідок контакту з вірусоносієм або через предмети побуту. Захворювання не завжди і не у всіх протікає агресивно, вкриваючи все тіло папилломами. Щоб активувати клітини, потрібні спеціальні умови для розвитку хвороби.

Спровокувати зростання бородавок можуть такі чинники:

 • вагітність;
 • поріз при використанні бритви;
 • зниження імунітету;
 • вживання шкідливої їжі;
 • стрес;
 • вживання великої кількості алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Також нарости з’являються у жінок, які приймають оральні контрацептиви. Крім того, висячі бородавки на тілі іноді з’являються як ускладнення внаслідок перенесеного грипу, якщо неправильно лікували, з наступним порушенням роботи шлунково-кишковому тракті. Велику роль у появі цих утворень відіграє надмірна маса тіла у людей. На тілі у дітей папіломи практично ніколи не з’являються, але є ризик їх виникнення, якщо мати — носій вірусу.

Місця локалізації висячих бородавки на тілі

Висяча папілома може виникати на різних частинах тіла: як на обличчі, так і на ногах. Серед часто зустрічаються ділянок тіла, де з’являються такі новоутворення, знаходяться:

 • шия;
 • грудна клітка;
 • спина;
 • особа;
 • стопи, руки.

Новоутворення часто з’являються в шкірних складках. Ці місця більш вологі і шкіра тонка, ніжна область пахвами, у паху, під грудьми). Також бородавки можна побачити у роті, носоглотці, на зовнішніх статевих органах, промежині. Ще ці утворення з’являються в таких органах, як протоки молочних залоз, сечовід, сечовий міхур, голосові зв’язки.

Симптоматика та перебіг хвороби

Деякі висячі бородавки можуть викликати больові відчуття.

Висячі папіломи являють собою новоутворення на шкірних покривах або слизових оболонках у вигляді сосочкових розростань, які випинаються над оточуючими тканинами. До складу папіломи входить сполучна тканина, в якій розміщуються судини і внаслідок її травмування виникає кровотеча. Папіломи ростуть вгору назовні і мають форму розсіяних сосочків, що нагадують цвітну капусту. Колір шкіри, де розміщується папілома, не змінюється, а сама новоутворення набуває забарвлення від білого до темно-коричневого. У хворих зі зниженим імунітетом з’являються висячі бородавки по всьому тілу.

Симптоматика висячих бородавок різна. Папілома на стопі дуже болюча, особливо це проявляється при ходьбі. Також вона свербить. Ниткоподібні бородавки виявляють у більшості, що звернулися у віці старше 50-ти років. Їх можна легко травмувати, після чого вони можуть запалюватися і заподіювати біль, кровоточити. Бородавки на шиї і в пахвовій западині також часто травмуються, болять, кровоточать і сверблять.

Ознаки переходу в злоякісне утворення

Ознаки, які вказують на те, що бородавка приймає злоякісну форму:

 • збільшення розмірів освіти;
 • зміна кольору;
 • неприємні відчуття в місці розташування новоутворення;
 • з’явилося кровотеча;
 • запалення бородавки і місця навколо неї;
 • змінилася структура бородавки;
 • на поверхні освіти змінився шкірний малюнок.

Діагностика захворювання

Виділяють такі етапи діагностики:

 1. Консультація дерматолога та хірурга. Вони зберуть анамнез захворювання, і оглянуть освіти.
 2. ПЛР-діагностика ДНК вірусу — допоможе виявити вірус і з’ясувати вид.
 3. Біопсія для гістологічного вивчення.

Лікування захворювання

Консервативне лікування

Щоб прибрати бородавки, потрібно обов’язково звернутися до лікарів. Вони оглянуть новоутворення і в залежності від складності захворювання призначать консервативні або хірургічні методи лікування. Як консервативного пацієнтам призначають різні мазі, прижигающие препарати і ліки, що мають у складі саліцилову кислоту, це можуть бути пластирі. Вони ефективні, але вимагають тривалого застосування. У вигляді прижигающего і бактерицидної ліки призначають «Ферезол», «Суперчистотел». Ще призначають противірусні препарати«Амізон», «Анаферон»), імуномодулюючі засоби для підвищення захисних функцій організму («Ехінацея имуно», «Вітамін C Ацерола»).

Хірургічні методи

Щоб вивести бородавки, в якості хірургічного лікування застосовують лазерокоагуляцию. Випалюють наріст з допомогою променя високої енергії. Після проведеної процедури залишається тільки невелика ранка з прижженными краями, яка гоїться досить швидко, після чого не залишається сліду. Це безболісний метод.

Кріодеструкція — це метод, який ґрунтується на обробці новоутворення рідким азотом. Заморожені тканини поступово починають відмирати, внаслідок чого бородавка відпадає. Весь цей процес триватиме від двох тижнів до місяця. Якщо утворення великих розмірів, то може знадобитися 2-3 повторні обробки.

Радіохвильова коагуляція — цей метод проводиться за допомогою вольфрамової нитки. Процедуру роблять швидко (не більше 3-х хвилин), але перед проведенням потрібно обов’язково зробити анестезію, так як вона дуже болюча. Після того як бородавку видалять, рану обробляють спеціальною маззю і накладають пов’язку.

Метод електрокоагуляції — дуже ефективний спосіб, щоб прибрати висячі папіломи. Він ґрунтується на впливі на новоутворення електричного струму. Застосовують метод акуратно, так як при необережності на шкірі з’являються опіки. Така процедура проводиться швидко і без втрати крові. Після проведення такого методу на шкірі не залишаються рубці.

Хірургічне висічення застосовують для видалення бородавок великих розмірів. Перед тим як видалити новоутворення, пацієнтові роблять місцеву анестезію. Новоутворення видаляють за допомогою скальпеля і зверху накладають косметичні шви. Рану обробляють дезінфікуючим розчином і накладають асептичну пов’язку. Шви знімають вже через тиждень. Після проведеної операції на шкірних ділянках утворюється рубець.

Лікування народними засобами

 1. Систематично мазати новоутворення розчином «Йода» поки вона не присохнет і не відшарується.
 2. Перев’язувати висячу бородавку біля основи ниткою. Через пару днів вона засохне і сама відпаде.
 3. Припікати поверхня новоутворення соком чистотілу. Слід обережно проводити процедуру, тому що можна зробити опік ділянки шкіри, яка розміщується біля освіти.
 4. Зняти шкірку з 2-х лимонів, подрібнити і залити 100 мл оцту. Залишити настоюватися на тиждень. Потім процідити і настоєм, що вийшов, змащувати бородавку 2-3 рази на день.
 5. Взяти 3 ст. л. сухого полину і залити 1 ст. окропу. Наполягати потрібно не менше 2-х годин. Після цього наносити настій на бородавку 2-3 рази в день.
 6. Для лікування підходить змочування новоутворень соком з кислого яблука, ягід горобини, алое, помідорів.

Профілактика захворювання

Для профілактики захворювання обов’язково кожен пацієнт повинен покращити імунітет. Для цього потрібно вести активний спосіб життя, збалансувати своє харчування, позбутися шкідливих звичок. Після проведеного лікування лікуючий лікар додатково призначає пити противірусні засоби, спрямовані на придушення вірусу папіломи людини. При появі перших бородавок можна проводити лікування народними засобами в домашніх умовах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: