Засіб від бородавок в аптеці: противірусні препарати, пластирі, мазі

Відомо, що бородавки можуть проявлятися на шкірних покривах у кожної людини. Ось чому людей цікавить питання про те, яке найкращий засіб від бородавок впорається з цією проблемою ефективніше і швидше за інших. Існує різноманітність медичних препаратів для лікування бородавок. Розглянемо конкретні засоби.

Средство от бородавок в аптеке: противовирусные препараты, пластыри, мази
Для лікування бородавок в аптечній мережі представлено низку засобів прямого або непрямого призначення.

Про застосовуються медичні засоби

На цьому етапі складно орієнтуватися в достатку медичних препаратів, здатних видаляти бородавки. Засіб від бородавок в аптеці продається у вільному доступі. Але приймати його радять після консультації у лікаря і спеціального призначення. Пити по схемі, яка написана в інструкції. Одні коштують дешево, а інші — дорогі. Препарати від бородавки і папіломи видаляють зовнішні прояви хвороби, проте причина появи не зникає.

Викликає бородавки вірус папіломи людини. Тому в подальшому не виключена поява інших новоутворень на цьому або іншому ділянці шкіри. Для усунення бородавок, крім зовнішнього впливу, радять застосовувати курси відновлюючої терапії. Ця терапія допомагає зміцнити імунітет та опір вірусам. Однозначно назвати найефективніший засіб від бородавок не можна. Адже те, що одному добре допомагає, в іншого викликає не очікуване полегшення, а побічні реакції (алергію, висип, кашель, діарея, опіки шкірних покривів). На ціну також орієнтуватися не варто. Адже недороге ліки теж може бути не менш ефективним.

Виділяють такі основні групи ліків:

Група Найменування ліки
Противірусні «Панавир», «Арбідол», «Эргоферон»
Імуностимулюючі «Изопринозин», «Іммунал»
Некротизирующие «Вартек», «Вартнер»

Важливо! Медичні лікарські препарати від новоутворень виписує лікар-дерматолог, і приймати їх потрібно так, як написано в інструкції. Самолікування небезпечно для здоров’я!

Противірусні препарати

Це засіб для видалення бородавок ефективно впливає на вірус папіломи людини — збудника новоутворень. Гель «Панавир» — противірусний препарат на рослинній основі. Інтерферон, який є основним компонентом таких медпрепаратів, здатний знищити і мікробів, і віруси, а також не викликає звикання. Мазь «Віферон» можна намазувати на тіло не більше 4 разів на день. Противірусний гель «Панавир» прибирає новоутворення на тілі. Має властивість запобігати появі нових папілом і бородавок. Важливо, що після використання «Панавира» не залишається слідів і шрамів.

Аптечні імуностимулюючі засоби від бородавок

Імуностимулюючі засоби при бородавках активізують захисні функції організму.

Імуностимулюючі препарати займаються стимуляцією і виробленням стійкого імунітету. Вони повинні стимулювати і підвищити опірність організму при появі новоутворень. Таблетки від бородавок відносяться до таких засобів. Пити таблетки, не дотримуючись зазначених в інструкції доз і в неконтрольованому кількості, небезпечно для життя. Адже імуностимулятори провокують побічні ефекти: безсоння або сонливість, свербіж, позиви до блювоти. До імуностимулюючу ліків належать: гель «Віферон», мазь «Ридоксол», гель «Панавир». «Изопринозин» — кращий препарат проти бородавок і папілом цієї групи. Але імунні терапії проводять трьома частинами за схемою:

  • прийом (14 днів);
  • перерва (30 днів);
  • прийом (14 днів);
  • перерва (30 днів);
  • прийом (14 днів).

Антисептичні розчини

Ця група медичних ліків має локальний вплив на бородавку шляхом припікання новоутворення. Допоможе антисептик «Ферезол». Наносять речовина дуже дбайливо, щоб не зачепити здорові шкірні покриви. Бажано робити це якимось предметом (ватяна паличка, пензлик, зубочистка). Маленьке новоутворення досить обробити один раз. Великі потрібно обробляти спеціальним засобом кілька разів (до 4) після першого нанесення химраствора.

Антисептичними розчинами обробляють бородавки для висихання і запобігання зараження.

Його використовують при лікуванні підошовних бородавок. Шкіра на стопі жорсткіше і грубіше, ніж на інших ділянках тіла. Тому перед тим, як видалити новоутворення, проходять попередню підготовку. Стопу слід добре розмочити в мильно-содовому розчині. А потім ороговілі ділянки шкіри можна акуратно зрізати манікюрними ножичками. Після цього можна наносити антисептичні розчини на підошву ноги. «Веррукацид» — вдосконалена версія «Ферезолом». Він не так сильно травмує здорову шкіру, адже в комплекті є зручна піпетка. Це засіб проти бородавок, як і попередній, в аптеках можна придбати без рецепта лікаря. Характерно, що достатньо однієї краплі антисептичних розчинів для знищення папілом.

Можна також скористатися йодом, нашатирним спиртом або спеціальним розчином з хімічними компонентами («Кломак»), отрутами, фенолом («Веррукацид» або «Феррезол»). Але ці компоненти надають агресивний вплив на шкірні покриви при попаданні на неї. Тому застосовують розчини дуже делікатно і з великою обережністю. А при попаданні на шкіру поверхню, яка контактувала з антисептичним розчином, протирають етиловим спиртом.

Мазі, креми, гелі

Ці препарати відносяться до доступних медичних засобів. Ліки від бородавок у вигляді мазей, кремів і гелів має в основі активна діюча речовина — інтерферон. Зазвичай наносять спецзасіб тільки раз на добу або через день. Компонент ліки, проникаючи в шкірні покриви, надає противірусний ефект і бореться з вірусом папіломи людини. Можна скористатися такими препаратами, як «Оксоліновою маззю», «Віфероном», «Кремом Альдара» і «Имиквимодом». Їх наносять на шкірні покриви 1-2 рази на добу, а інші — через день. Деякі засоби для видалення новоутворень мають протипоказання за призначенням і викликають побічні ефекти.

Мазі, креми і гелі практично не токсичні. Але при використанні ці ліки можуть після себе залишити жирні плями. Важливо пам’ятати, що небажано перебувати на сонці після того, як на бородавку або папілому завдали мазь, крем або гель. Це зрідка може викликати опік шкірного покриву, на якому нанесено речовина. Після цього на місці виведеного новоутворення з’являється шрам.

Пластирі від бородавки і папіломи

Пластирі одночасно захищають і заліковують папіломи.

Противірусні препарати такого типу легкі в застосуванні: їх потрібно тільки наклеїти на шкірні покриви. У складі медичний препарат має сірку і саліцилову кислоту. Ці компоненти сприяють омертвіння клітин бородавки. Однак перед тим як приліпити пластир, місце навколо папіломи обробляють спеціальними ліками. Вирізати з пластиру шматочок по формі бородавок. Через півдня цей шматочок замінюють на інший. Пластир «Салипод» — найбільш відомий препарат цього класу. Це досить ефективні ліки від бородавок. Але застосування пластиру вимагає підготовки. А після використання пластирів іноді залишається плямочка рожевого кольору, яке скоро зійде.

Засоби для місцевого припікання

Криопрепарат «Криофарма» та аналогічні засоби

Найбільш ефективними аптечними ліками вважаються кріопрепарати. Але порівняно з препаратами інших груп вони коштують набагато дорожче.

Аптечні засоби від бородавки мають різний спосіб застосування. Існують кріопрепарати, до яких відноситься «Криофарма». Вони вважаються одними з найбільш щадних медичних засобів. Як діє препарат? З допомогою холоду кріосистеми бородавка заморожується. Активною речовиною ліки є закис рідкого азоту. Перші зміни з новоутвореннями відбуваються практично моментально. Вже через 2 тижні не залишиться слідів від виконаних маніпуляцій. Але у випадку давнього освіти процедуру знадобиться повторити через 14 днів. Аналогом засоби є «Вартнер Кріо». Однак у порівнянні з попереднім ліками, він може залишати сліди на шкірних покривах. Тому виключено нанесення засобу в області обличчя.

Олівець «Ляпіс» (аналогічне засіб «Циаркум»)

Средство от бородавок в аптеке: противовирусные препараты, пластыри, мази
Олівець «Ляпіс» застосовується в терапії багатьох новоутворень, і в т. ч. від бородавок.

Олівець від новоутворень — аптечні ліки від новоутворень. Воно має хімічну основу. «Ляпіс» — препарат широкого спектру дії. Лікування бородавок олівцем проводиться за такою схемою:

  • використання (1 день);
  • перерва (10 діб);
  • використання (1 день);
  • перерва (10 днів);
  • використання (1 день).

Він здатний одночасно і припікати новоутворення, і вбивати хвороботворні бактерії. Олівець маленький. Вимагає неодноразового нанесення на об’єкт. Але при лікуванні цим видом медикаментів можна ненавмисно отримати опіки того місця, на яке наноситься засіб. Ось чому слід обов’язково уникати області шиї та обличчя. «Ляпіс» — малоефективне ліки при одноразовому прийомі, але якщо дотримуватися схеми прийому — ефективність зростає на 50%.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: