Герпес в інтимній зоні у чоловіків: симптоми, лікування

Герпес в интимной зоне у мужчин: симптомы, лечение

Чоловіки, які практикують незахищений секс і часто міняють партнерок, нерідко страждають від герпесу в інтимній зоні. Вірус передається статевим або побутовим шляхом, а також через секрети. У період загострення в області ураження з’являються бульбашки, які викликають свербіж, печіння, почервоніння. Такий стан небезпечно для здоров’я, може призвести до безпліддя або дисфункції статевих органів. Як проявляється герпес в інтимній зоні у чоловіків, які методи його лікування і профілактики?

Причини

Герпес в інтимній зоні у чоловіків виникає в результаті інфікування. Передача можлива декількома шляхами:

 • Через незахищений статевий акт з носієм вірусу. Зараження може відбутися при оральному, анальному і вагінальному сексуальному контакті.
 • Шляхом перенесення інфекції з однієї ділянки тіла на інший.
 • Через предмети особистої гігієни, постільну чи натільну білизну, рушники.

Захворювання носить хронічний характер, тому, домігшись ремісії, важливо уникати факторів, що провокують загострення. До рецидиву герпесу в інтимній зоні можуть призвести стрес, зловживання алкоголем, куріння, вірусні або інфекційні захворювання, переохолодження або перегрів, надмірні фізичні навантаження. Всі ці фактори знижують захисні сили організму чоловіки, створюючи сприятливе середовище для вірусу.

Механізм розвитку

Герпес – це вірус, який вражає слизові оболонки та шкіру. Особливу небезпеку представляє урогенітальна форма, яка розвивається в області статевих органів.

Вірус герпесу стійкий до умов навколишнього середовища, живе поза людського організму протягом доби. Цим обумовлена можливість його передачі через предмети особистої гігієни.

Ризик зараження вірусом у чоловіків набагато нижче, ніж у жінок. Це обумовлено особливостями анатомічної будови статевих органів. У чоловіків площа тканин інтимної зони, через які може проникнути патогенний організм, менше. Крім того, збудник може вимиватися під час сечовипускання.

Потрапляючи в організм, вірус герпесу впроваджується в ДНК нервових клітин. Він досягає спинного мозку, де залишається недоступним для імунітету. Захворювання неможливо вилікувати. Всі методи лікування здатні лише купірувати симптоми, знизити активність вірусу.

Захворювання може протікати в пасивній і активній формі. У першому випадку чоловік виступає носієм вірусу, при цьому ознаки захворювання відсутні. При активній формі носій сам хворіє і може заразити інших.

Симптоми

Клінічна картина герпесу в інтимній зоні залежить від того, первинне це зараження або рецидив. На тяжкість перебігу хвороби впливає також стан імунної системи чоловіка.

При первинному зараженні перші ознаки з’являються через кілька днів.

 • Чоловік скаржиться на загальну слабкість, біль у м’язах і суглобах, свербіж, печіння в області поразки.
 • Спостерігаються хворобливі відчуття в попереку, незначне підвищення температури тіла, набряк статевого члена.
 • Через два дні після появи перших ознак з’являються висипання. Висипання представляє собою бульбашки, наповнені рідиною (прозорою або каламутній) або згустками крові. Висипання можуть локалізуватися на різних ділянках інтимної зони чоловіки.
 • Після виникнення везикул симптоматика загострюється. З’являються головні болі, збільшуються лімфовузли в області паху, будь-який дотик до ураженої області викликає гострий біль. При ослабленому імунітеті додатково можуть спостерігатися диспепсичні розлади, лихоманка.
 • Через кілька днів пухирці в інтимній зоні починають лопатися. На їх місці утворюються мокнучі виразки, які покриваються щільною сухою кіркою. Даний процес супроводжується печінням і сверблячкою. Якщо герпес вразив головку статевого члена, можливі проблеми з сечовипусканням.

При рецидиві герпесу в інтимній зоні бульбашки можуть бути відсутніми.

У період загострення хвороба перебігає не так яскраво. В інтимній зоні з’являється почервоніння і свербіж, а бульбашки виникають вкрай рідко.

Діагностика

Діагностикою урогенітального герпесу займається уролог або венеролог. На першому прийомі лікар збирає анамнез, уточнюючи образ життя, наявність шкідливих звичок і хронічних хвороб пацієнта. Чоловік повинен надати правдиву і повну інформацію про себе, а також точно описати симптоматику. Потім проводиться огляд статевих органів.

Для підтвердження діагнозу призначаються лабораторні тести:

 • ПЛР – дослідження біологічних рідин для виявлення вірусу герпесу;
 • ІФА – аналіз крові для виявлення антитіл до патогенних мікроорганізмів;
 • бактеріологічний посів для виявлення бактерій різних видів.

За результатами огляду та лабораторних тестів лікар ставить остаточний діагноз і призначає лікування.

Лікування

Для лікування герпесу в інтимній зоні застосовується медикаментозна терапія. Вона включає:

 • противірусні препарати,
 • антибіотики,
 • пробіотики і вітаміни.

Противірусні препарати

Обов’язково призначаються противірусні препарати для перорального прийому (Ацикловір, Фамциловир).

Противогерпесные мазі і креми (Ацикловір, Ацик, Герпевір, Панавир) використовуються локально для обробки місця ураження. Частота нанесення ліки визначається лікарем індивідуально в кожному конкретному випадку.

Противірусні препарати

В разі приєднання бактеріальної інфекції прописуються антибіотики – Амоксиклав, Тетрациклін, Ципрофлоксацин та ін Ліки чоловікові призначає лікар, враховуючи тип збудника. Він підбирає оптимальну дозу і тривалість терапії.

Герпес в интимной зоне у мужчин: симптомы, лечение

Пробіотики і вітаміни

Для підтримки роботи органів ШКТ, профілактики диспепсичних розладів призначаються пробіотики (Генферон, Арбідол). Зміцнити імунітет, прискорити одужання допоможуть вітамінно-мінеральні комплекси.

Правила безпеки

Також слід дотримуватися наступних правил:

 • На час лікування лікарі рекомендують утримуватися від інтимних контактів. Попередніх партнерів обов’язково варто поставити до відома про захворювання, щоб вони також пройшли обстеження.
 • З особливою увагою слідкуйте за особистою гігієною. Підмивайтеся чистою водою не менше трьох разів на день. Використовуйте нове мило, рушник і білизну.
 • Строго виконуйте всі рекомендації лікаря. Не припиняйте лікування раніше терміну навіть при значному полегшенні і придушення симптомів. Це може призвести до швидкого рецидиву хвороби.

Можливі ускладнення

Відсутність своєчасного лікування герпесу в інтимній зоні може призвести до розвитку ускладнень. Запущена хвороба провокує цистит, проктит, уретрит і простатит, викликає системні порушення в організмі. Герпес може стати причиною проблем із сечовиділенням і актом дефекації, а в особливо складних випадках викликає безпліддя у чоловіка.

Профілактика

Щоб уникнути зараження герпесом дотримуйтесь профілактичні заходи.

 • Використовувати бар’єрні методи контрацепції (презерватив). У разі пошкодження кондома після статевого акту промийте уретру Мірамістином.
 • Будьте уважні при виборі статевого партнера, уникайте хаотичних та випадкових зв’язків.
 • Раз на рік відвідуйте уролога і венеролога для профілактичного огляду.
 • Зміцнюйте імунітет, дотримуйтеся режиму сну і відпочинку, правильно харчуйтеся, ведіть здоровий спосіб життя.

Герпес в інтимній області викликає серйозний дискомфорт і больові відчуття, а в запущеній формі призводить до серйозних ускладнень у чоловіків. Захворювання купірується, але при зниженні імунітету або несприятливих факторах знову загострюється. Щоб уникнути серйозних наслідків, дотримуйтесь заходів профілактики і будьте уважні до свого здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua