Дієтолог пояснила, чому алкоголь призводить до швидкого набору ваги.

Дієтолог пояснила, чому алкоголь призводить до швидкого набору ваги.

У алкогольних напоях міститься не так багато кілокалорій, тому багато хто вважає, що пара келихів вина або пива не позначиться на фігурі. Однак ця думка помилкова. Спиртне викликає інтенсивне вироблення інсуліну, що сприяє відкладенню жирів і, отже, набору ваги. Про це розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатина.

В інтерв'ю вона зазначила, що у пиві та томатному соку міститься однакова кількість кілокалорій, проте на організм ці напої впливають по-різному. При вживанні алкоголю рівень глюкози в крові різко підвищується, через що починає виділятися інсулін — гормон, який не може вивести зайву глюкозу, проте активно допомагає накопичуватися жирам. Алкоголь має й інший побічний ефект. За словами Соломатіної, він порушує процес засвоєння їжі.

“Етиловий спирт (основа алкогольних напоїв. – Прим. Лайфа) – це токсин. На час знешкодження цієї речовини всі інші процеси в організмі сповільнюються. Печінка повинна переробити і вивести його з організму, поки етанол не пошкодив мозок людини. Тому етанол уповільнює швидкість переробки їжі”, – попередила дієтолог.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua