Як зменшити потяг до їжі: дієтолог назвала ТОП-5 ефективних способів

Як зменшити потяг до їжі: дієтолог назвала ТОП-5 ефективних способів

На своїй сторінці у соціальній мережі дієтолог Ольга Безугла поділилася важливими рекомендаціями про те, як зменшити потяг до їжі.

Що ж для цього потрібно?

  • Додайте білок та клітковину до свого раціону. Продукти, багаті на білок і клітковину, дають хороше почуття ситості, вимагають більше часу для перетравлення, і можуть знизити потяг їжі, завдяки фізіології травлення.

  • Пийте воду. Вода протягом дня та особливо перед їжею може допомогти зменшити апетит. Досить часто ми можемо плутати спрагу з голодом, коли наше тіло фактично зневоднене, тому, якщо ви відчуваєте голод між їдою достатньо склянки води.
  • Завжди снідайте. Незалежно від того, наскільки Ви любите чи не любите, потрібно постаратися сформувати звичку снідати. Перепустка сніданку може впливати на показники метаболізму, вуглеводного обміну і вашу відданість поїсти протягом дня і вибір продуктів для цього. Це часто призводить до нездорового вибору їжі. Сніданок, який багатий на клітковину і білок, допоможе контролювати рівень цукру в крові і запобігати бажанню щось з’їсти протягом дня.

  • Здоровий сон. Позбавлення сну має багато негативних впливів на організм, включаючи збільшення гормонів голоду, які змушують вас бажати перекус протягом дня. Щогодини неспання після опівночі призводить до неусвідомленого збільшення споживання на 150-200 ккал наступного дня. Недостатній сон викликає підвищення рівня гореліну і може зробити вас більш стійкими до інсуліну. У той же час гормон лептин, що виділяється жировими клітинами, який пригнічує апетит, сильно залежить від кількості сну.

  • Практикуйте різноманітність у їжі. У ряді наукових досліджень дефіцит поживних речовин може впливати на потяг до певних продуктів, це трапляється коли наш раціон досить одноманітний і превалюють тривалі звички вибору тих самих продуктів або страв. практикуючи Здорове розмаїття у Вашому раціоні Ви зможете забезпечити доступ більшості мікро і макронутрієнтів і профілактувати дефіцит.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua