Хто твій Ангел-охоронець (іменини 17 липня)

У стародавні часи, коли віра православна була на Русі непорушною, батьки при нареченні дитини думали не про красу звучання, оригінальність, моду на імена, вони вірили, що ім'я захищатиме дитину, допомагатиме у справах, якщо, звичайно, назвати дитину за Святцями. Хто він – Ангел-охоронець?

Це за каноном ім'я – це оберіг і заступництво вищих сил. У православній книзі на кожен день вказані імена, але не абияк: вони належать святим, шанованим церквою. День шанування теж невипадковий, важлива подія з цим святим відбулася саме цього дня (бачення, диво, явище, догляд). Нарікаючи дитину, батьки дають йому ангела-охоронця. Тому іменини називають днем Ангела.

Один день року

Православні іменини 17 липня відзначають 19 праведників та мучеників. Радітимуть ті, хто наречений:

 • Олексієм, Андрієм, Єфімієм, Богданом, Дмитром, Марком, Михайлом, Миколою, Федором, Федотом;
 • Олександрою, Анастасією, Марією, Мартою, Марфою, Ольгою, Феодорою, Тетяною.

Народжені 17 липня мають по-справжньому великий вибір імен. З ім'ям Ангела дитина успадкує її силу духу, риси характеру, чесноти. До речі, знаючи значення імені, часто виявляється, що його носії зовсім різні. Це тому, що різні святі за спиною стоять! Олексій за рік святкує іменини 50 разів, але 17 липня Ангелом-охоронцем хлопчику стане безневинно вбитий царевич Олексій. У Андрія – 37 іменин на рік, народжений 17 липня хранителем стане Андрій Боголюбський, Рубльов, Критський.

Про царські імена

День пам'яті царської родини – Миколи II, Олександри, Олексія, Ольги, Тетяни, Марії, Анастасії. Вони були прикладом благочестя, віри, любові. Повага, намагання покращити світ навколо були притаманні кожному. Живучи в достатку, діти доношували за старшими одяг. Усі визнані зразком смирення. Не втекли, страждали та прийняли смерть в Україні. У всіх з іменами страстотерпців іменини 17 липня, у зберігачі їм визначено царствених новомучеників.

Хто твій Ангел-охоронець (іменини 17 липня)

Вибираємо чоловіче ім'я

17 липня іменини чоловічих імен, поширених в Україні, хіба що Федот не дуже популярно. Що означає ім'я, який святий за ним стоїть у цей день народження – вивчаємо, думаємо, обираємо.

 • Олексій – давньогрецька, захисник. Активність, волю, інтуїція. Поступливий, творчий. Честолюбний. З близькими ніжними.
 • Андрій – давньогрецький, мужній, чоловік, відважний. Завжди душа компанії, комунікабельна. Розважливий, самолюбний.

Хто твій Ангел-охоронець (іменини 17 липня)

Благовірний князь Андрій Боголюбський (1174), син Юрія Долгорукого, зміцнення духовності Русі, передвістя самодержавства.

Андрій, архієпископ Критський, книжкова премудрість, глибоке знання догматів православної Церкви, святе богоугодне життя.

Андрій Рубльов – духовний син Сергія Радонезького, іконописець, розписував храми. Канонізовано церквою на рік 1000-річчя Хрещення Русі.

 • Богдан – давньоруський, даний Богом, Божий дар. Мрійник із розвиненою інтуїцією. Стриманий, притискний, сухуватий. При хрещенні назвуть Феодотом, грецьке «Даний Богом».

Феодот (Богдан) Римський, мученик. У 108 р. прийняв смерть за християнську віру.

 • Дмитро – давньогрецька, присвячена Деметрі (Богині родючості), землероб. Дуже добрий, активний, вольовий. Загострене почуття моральності.

Священномученик Димитрій Казанський, ієрей. Постраждав від репресій радянського режиму, прославлений святим у 2000 році.

Хто твій Ангел-охоронець (іменини 17 липня)

 • Юхим (Яхим) – давньогрецький, доброзичливий, прихильний. Справжній масовик-витівник, артистичний, творчий. Мрійник, не вистачає твердості.

Набуття мощей преподобного отця нашого Євфимія, Суздальського чудотворця. Понад сто років минуло, як поховали блаженного Юхимія, при перепохованні виявили, що тіло залишилося нетлінним.

 • Марк – грецьке Маркос, Марс, (лат. – молоток, франц. – маркіз). Любить читання. Прихований, у побуті невибагливий. До дітей та близьких суворий, одружується пізно.

Покровитель святкуючого 17 липня іменини Марка – служитель церкви Марк Гробокопатель, заступник слабким та приниженим.

 • Михайло – давньоєврейське, рівний Богу, подібний до Бога. Прагне жити в гармонії з людьми, догодити. Гостинний, чудовий друг, щедрий. Чутливий до краси, естетики.

Михайло Афінський, архієпископ.

Хто твій Ангел-охоронець (іменини 17 липня)

 • Миколай – давньогрецький, переможець народів. Прихований. Самовладання відмінне, дотримується правил і законів. Суворий до себе і оточуючим. Трудоголік.

Микола II, цар всієї Русі.

 • Федір (Теодор) – грецьке, Божий дар. Головні риси характеру – людинолюбство, філософствування.

Священномученик Феодор, єпископ Киринейський (Лівія, 284-305 р). Писав книги церковні, звертав до християнської віри, руйнував язичницькі жертовники.

Ім'я для дівчинки

Жіночі іменини 17 липня святкують носії найпоширеніших імен.

 • Олександра – давньогрецька, мужня, захисниця. Суперечлива, чоловічий склад характеру, щира, справедлива. Чи не терпить брехні.

Цариця всієї Русі Олександра.

 • Анастасія – давньогрецька, воскресла. Працьовитість, уява, доброта. Вірна дружина, любляча мати.
 • Марія – давньоєврейська, бажана, гірка, безтурботна. Працьовита, таємнича, критична. Вільнолюбна, товариська, оригінальна.
 • Марфа – давньоєврейське, пані, господиня, наставниця. Енергійна, егоїстична, неконфліктна. Горда, незалежна, чудова пам'ять, сильна духом. Працьовита, цілеспрямована.

Мати святого Симеона Дивогорського, блаженна, прославилася не тільки сином, а доброчесним життям, виявила велике терпіння у стриманості та подвигах посту. Допомагає лікувати хвороби. Іменини 17 липня святкує також Марта.

Хто твій Ангел-охоронець (іменини 17 липня)

 • Ольга – скандинавська, священна, мудра, ясна, фатальна. Сильна воля, інтелект, працездатність. Незалежна, цілеспрямована, вперта, тверда.
 • Тетяна – грецька, засновниця. Любить вчитися, розумна, самодостатня. Владна, вміє постояти за себе, елегантна, вихована. Енергія, оптимізм.

Іменини 17 липня відзначає Роза, але це ім'я, як і Марта, вважається католицьким.

Треба розуміти та пам'ятати

Важливий момент у цій історії – щоб отримати у хранителі святого, ім'я має надаватися при хрещенні. Тоді він буде поряд протягом життя, додасть сили у скрутну хвилину, вбереже від біди, захистить від мракобісся. Бажано знати життя свого небесного покровителя.

День народження – це фізична поява на світ, іменини – день народження духовна. Якщо людина просто знайшла у календарі святого, що носить таке ж ім'я, а таїнство хрещення не проходило, навряд чи це будуть його іменини. Святкувати можна, але розраховувати на заступництво не варто.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua