Кисетні зморшки: чому утворюються і як їх усунути

Кисетні зморшки – це борозенки, розташовані навколо губ. Часто заломи в цій зоні спостерігаються навіть у людей з ідеально гладкою шкірою обличчя. Причому позбутися від них досить складно.

Кісетние зморшки: чому утворюються і як їх усунути

Фото: pixabay.com

Чому утворюються кисетні зморшки?

Цей вид зморшок ще називають «зморшками курця», так як куріння – одна з основних причин їх утворення. Але є й інші чинники, що провокують їх виникнення.

В цілому, поява кісетних зморшок – нормальне вікове зміна шкірних покривів, тому від них ніхто не застрахований.

Вони утворюються в результаті скорочення мускулатури навколо рота, яке виникає при будь-яких рухах – в процесі розмови, прийому їжі, посмішки. Через активну міміки епідерміс сильно морщиться і з часом стоншується. Поступово заломи стають глибшими.

У чоловіків кисетні зморшки утворюються рідше, так як через частого гоління шкіра на обличчі потовщується і старіє повільніше, ніж у жінок.

Як боротися з кісетнимі зморшками

Якщо борозенки з’явилися недавно і ще не залягли глибоко, впоратися з ними можна за допомогою косметичних засобів.

  • Зволожуюча косметика. Добре зволожений епідерміс втрачає тонус не так швидко, як сухий. Найкраще вирішують задачу з зволоженням гіалуронова кислота, гліцерин і натрій РСА. Ці речовини відмінно вбирають вологу і утримують її в шкірних покривах.
  • Ретиноїди. Ретинол і продукти на його основі активізують синтез колагену в шкірі, що сприяє її оновленню та регенерації. Для максимального ефекту косметику з ретиноїдами потрібно наносити перед сном.
  • Гліколева кислота. Це засіб ефективно видаляє ороговілі клітини епідермісу і «стирає» дрібні зморшки. Однак дрібні молекули, з яких складається гліколева кислота, проникають в глибокі шари шкіри і можуть спровокувати роздратування і лущення. Тому, якщо ваше обличчя не підготовлене до контакту з кислотами, використовуйте засіб з низькою концентрацією цієї речовини. При появі проблем зі шкірою слід відмовитися від використання гліколевої кислоти.

Кісетние зморшки: чому утворюються і як їх усунути

Фото: pixabay.com

  • Вітамін С. Усуває дрібні заломи, освітлює шкіру, надає їй сяючий вигляд, завдяки чому зморшки і тіні від них стають менш помітними. Крім того, вітамін С пригнічує дію вільних радикалів, що руйнують колаген. Це допомагає підтримувати пружність шкірних покривів.
  • Крем з SPF-захистом. У 80% випадках вікові зміни на обличчі обумовлені впливом на шкіру ультрафіолету. Сонячне випромінювання руйнує колаген та еластин в шкірних покривах, викликаючи появу пігментних плям і зморшок. Тому завжди користуйтеся Санскрін з рівнем захисту не нижче 30.
  • Пептиди-міорелаксанти. Ці речовини корисні в будь-якому віці: вони сприяють розслабленню м’язів і зменшують їх рухливість. В результаті наявні мімічні зморшки розгладжуються, а нові не утворюються.

Якщо заломи навколо губ досить глибокі, косметика менш ефективна. Можуть знадобитися більш радикальні засоби – лазерні процедури, ботулінотерапія, хімічний пілінг, введення філерів і навіть хірургічне втручання.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua