Щоб “мотор” не барахлив: лікар розкрив секрети здорового серця

Щоб "мотор" не барахлив: лікар розкрив секрети здорового серця

Прості поради допоможуть зберегти здоров’я серця на довгі роки.

Хвороби серця залишаються лідируючою причиною смертності у всьому світі вже 20 років. Тому важливо з великою увагою ставитися до серця – головного робочого органу нашого організму та робити все можливе, щоб воно якомога довше залишалося здоровим.

У раціоні мають переважати рослинні жири, а тварини мають бути обмежені. Рекомендую проконсультуватися зі своїм дієтологом та кардіологом, здати біохімічний аналіз крові, щоб розуміти, наскільки ваш організм сприймає та накопичує шкідливі ліпопротеїди низької щільності.

Щодо фізичної активності — раджу всім тричі на тиждень легке кардіонавантаження по 30-90 хвилин. І незважаючи на те, що зараз усі активно пропагують біг, він підходить не всім. Як правило, наші пацієнти мають надмірну вагу, і біг може негативно позначитися на здоров’ї суглобів. Тому як фізнавантаження підійде велосипед, плавання, орбітрек”, – повідомив Михайло Тодуров.

Лікар зазначив, що якщо ви курите, то слід якнайшвидше кинути цю шкідливу звичку, оскільки курці ризикують отримати хвороби серцево-судинної системи вдвічі частіше, ніж люди, які не курять.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua