Як правильно піклуватися про своїх зуби? Що потрібно знати – рекомендації стоматологів

За результатами соціологів, приблизно 65 відсотків людей неправильно доглядають за ротовою порожниною. Згодом, це може обернутися досить серйозними наслідками та тривалим і дорогим лікуванням. Як показує практика, цього всього можна уникнути, якщо дотримуватись елементарних правил.

Як правильно чистити зуби?

Як правильно чистити зуби?

Чистити зуби потрібно двічі на день по 3-5 хвилин. Це те, що нам розповідають ще з дитячого садка, але чомусь багато людей не дотримується цього правила.

Чистити зуби вранці можна як до їжі, так і після. Якщо Ви віддаєте перевагу чистити зуби до їжі, виділіть приблизно 15 хв до прийому їжі, щоб не спотворювати смак присмаком зубної пасти. Після їжі обов’язково прополощіть рот ополіскувачем. Він прибере залишки їжі в роті. Якщо Ви віддаєте перевагу чистити зуби після прийому їжі, тоді використовувати ополіскувач не обов’язково.

Після вечірнього чищення зубів можна використовувати зубну нитку. Головне застосовувати її тільки по осі зуба.

Зубну нитку, зубну пасту, ополіскувач можна віднести до розряду косметики для чоловіків, і підійти до її вибору відповідально.

Зубна щітка також повинна підбиратися індивідуально. Оптимальним варіантом є зубна щітка середньої жорсткості. У разі якихось проблем, краще проконсультуйтеся з лікарем стоматологом.

Також зубну щітку необхідно правильно тримати в руці. Положення зубної щітки має бути як у ручки або олівця. Правильне натискання допоможе зберегти зубну емаль. Також важливо для збереження емалі правильно підібрати зубну пасту, наприклад, від бренду Marvis. Зубна паста більш лояльна до емалі, ніж зубний порошок, врахуйте це при виборі.

Після прийому їжі можна використовувати жувальну гумку. Перед вживанням вивчіть склад на наявність цукру, краще вибирати без цього компонента. Для кращого очищення порожнини рота, можливо, варто доглянути іригатор. Це допоможе прибрати невеликий наліт і дрібні зубні камені.

Що не варто робити зі своїми зубами?

Також є речі які не варто робити зі своїми зубами. Найгірші поради по догляду за зубами ТОП 6:

  1. Забувати про походи до стоматолога.
  2. Використовувати одну зубну щітку на кілька людей.
  3. Тривалий час використовувати одну зубну щітку (понад 3-4 місяців).
  4. Піддавати зуби різним випробуванням, наприклад, відкривання пляшки або горіха.
  5. Приймати гарячу або холодну їжу разом.
  6. Використовувати солодкі напої для ополіскування рота.

Правильний і своєчасний догляд за зубами допоможе Вам заощадити багато часу, грошей і нервів.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua