Прищики мовою у дитини: як лікувати, причини

Із-за алергії, травм слизової, грибкових і вірусних інфекцій виникають прищики мовою у дитини. Залежно від різновиду хвороби варіюється локалізація і тип висипань. Прищі приносять дітям сильний дискомфорт: вони сверблять, заважають ковтати їжу. Тому потрібно комплексне лікування проти угрів. Для профілактики відхилень варто ретельно стежити за чистотою рота.

Прыщики на языке у ребенка: как лечить, причины

Причини появи

Червоні пупиришки мовою у дитини часто викликані інфекційними захворюваннями порожнини рота (тонзиліт, ларингіт, фарингіт).

Таку ж реакцію викликає ангіна і скарлатина. Особливо сильно це проявляється при зниженні імунітету. Верхні шари слизової розшаровуються, і формуються гнійні або прозорі прищики. Інфекція поширюється по мові через травмування верхніх покривів органів під час прийому їжі.

Висипання можуть бути викликані алергічною реакцією. Її викликає гостра та гаряча їжа, засоби для очищення рота. Висип з’являється мовою у дітей, але далі поширюється на ясна і небо. Якщо у малюка розвивається герпес, то батьки можуть зіткнутися з прогресуванням вірусу на слизовій оболонці. У поодиноких випадках у дітей мовою проявляються прищі через зараження кандидоз (молочницю).

Якщо у малюка виникли проблеми з шлунково-кишковим трактом, то в ротовій порожнині можуть розвиватися прищі. Захворювання, спричинене неправильним харчуванням, впливом лікарських препаратів, що називається глосит. Через нього виникає висип. Інша хвороба порожнини рота — афтозний стоматит. Він розвивається внаслідок впливу на слизову рота шлункової кислоти, в результаті чого утворюються прищі. Висипання можуть бути при нестачі вітамінів в організмі.

Симптоматика

Найчастіше всі прищі викликають хворобливу реакцію. Такі висипання сверблять, ускладнюють прийом їжі і процес ковтання. При авітамінозі зменшується кількість слиновиділення, дитина відчуває слабкість та сонливість. При захворюванні шлунково-кишкового тракту можуть погіршуватися смакові відчуття, виникне чутливість до холодних або гарячих страв. Залежно від причини виникнення, розвиваються певні види прищів.

Прищі досить поширене явище, пов’язане з особливостями будови ротової порожнини.

Мовою у немовляти можуть прогресувати:

  • білі прищі;
  • жовті;
  • водянисті;
  • червоні.

Білі висипання виникають із-за молочниці або стоматиту. Білий прищ поширюється основи мови. Якщо такі висипання з’явилися на корені язичка, це свідчить про розвиток інфекцій в організмі дитини. Коли утворюються жовті прищі, то це говорить про запущеному випадку інфекційного захворювання. Водянисті прищі на кінчику мови — явна ознака герпесу.

Локалізація червоних висипань на слизовій говорить про розвиток певних хвороб. Якщо бульбашки з’являються на корені, то це алергія на продукти або побутову хімію. Червоні прищики на кінчику виникають після прийому гарячої та гострої їжі. Таку ж реакцію викликає опік поверхні. Освіти можуть свідчити про набряку судин тканин мови.

Герпетична інфекція

З-за зниженого рівня імунітету в організмі дитини розвивається герпес. З прогресуванням хвороба переходить з поверхні шкіри на слизову мови, щік і горла. Від цього в роті можна виявити водянистого виду прищі. Якщо вони лопаються, то починають хворіти. Формуються виразки, дитині стає важко ковтати.

Висипання з-за стоматиту

Патологія викликана зараженням стафілококом або стрептококом. Інфікування відбувається в період зниження імунітету. Герпетична форма захворювання виникає на корені органу. З’являються дрібні пухирчики, які викликають свербіж і печіння. Розвиваються виразки, коли вони лопаються, то починають сильно боліти. Це ускладнює прийом їжі. Афтозний стоматит має вигляд білого нальоту і локалізується на закінчення мови. У дитини підвищується температура тіла.

Стоматит поділяється на 2 види:

  • гострий;
  • хронічний.

Травма мови

Білі прищики говорять про підшкірному гнитті.

На 3 місяці життя новонародженого він починає брати в рот сторонні предмети. Особливо ця проблема посилюється, коли починають різатися зуби. Дитина може гризти предмет і травмувати мову. У подряпину потрапляють мікроби, які викликають запалення і висипання. Крім цього, можна обпалити слизову. В такому випадку теж виникає прозора висип. Прищики локалізуються на кінчику язика.

Кандидоз або молочниця

Через погіршення функціонування імунної системи організму дитини потрапляють грибкові інфекції. Однією з них є грибок роду Candidа. Він викликає розвиток молочниці. Захворювання супроводжується білим, сирним нальотом по всій оболонці рота. Під ним розвивається набряк. Нерідко прищики переростають у нариви і починають хворіти. Це негативно позначається на прийомі їжі.

Ангіна і висипання

Вживання шкідливої їжі або несвіжих продуктів призводять до постійних запалень у роті.

Червоні гнійники у кореневої основи поширюються через інфекційних захворювань, в тому числі і ангіни. Це досить хворобливі висипання, які заважають дитині ковтати їжу і воду. Загальний стан хворого погіршується: він стає примхливим, млявим, піднімається температура тіла. У разі ангіни у малюка промацуються запалені лімфовузли.

Алергічна реакція

Побутові засоби для очищення рота і їжа можуть дратувати поверхню мови і призводити до виникнення алергічних висипань. Стан слизової погіршується попадання на неї пилу або шерсті тварин. Алергія супроводжується появою білих плям на кінчику органу. Вони сверблять і заважають малюкові. Прогресуючи, висип поширюється на область ясен, піднебіння і щік.

Як лікувати?

Щоб зменшити спазми і больові відчуття, виписують знеболюючі препарати, наприклад, «Метрогіл Дента» або «Солкосерил». Якщо прищі були викликані інфекцією, то приймають антибактеріальні ліки і антисептики. Позбавитися від герпесу допомагають противірусні медикаменти. Лікувати кандидоз треба протигрибковими засобами. З харчування слід прибрати речовини, які викликають алергію. Обов’язково треба дотримуватися особисту гігієну порожнини рота. Якщо алергічно прищі з’явилися у грудної дитини, то треба змінити раціон матері, щоб зупинити захворювання.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua