Як усунути постакне за допомогою професійної косметики

Якщо ви страждали від акне, вам може здатися, що гіршої проблеми для шкіри й бути не може. Проте виснажлива боротьба з висипами та нормалізація себорегуляції — лише половина шляху. Усунення постакне — ще довший процес, що потребуватиме вашого терпіння та наполегливості. Хороша новина в тому, що за правильно організованого догляду ваші зусилля не будуть марними.

Як усунути постакне за допомогою професійної косметики

Природа постакне

Постакне — це сліди, що залишаються на шкірі вже після лікування висипів. Вони діляться на три типи різного походження й складності лікування:

 • постзапальна еритема;
 • дисхромія;
 • рубці.

У результаті запального процесу в місці виникнення акне розширюються та спазмують капіляри, накопичуються лейкоцити для боротьби з інфекціями. Коли криза минає, на місці комедона «автоматично» утворюються нові судини або може бути порушена мікроциркуляція крові, що спричиняє еритему — плями червоного чи синюшного відтінку. Основна причина дисхромії — розладу пігментації — ультрафіолет, що посилює запальні процеси й спричиняє гіперпігментацію за відсутності належного захисту від сонця.

Рубці виникають через порушення відновлювальних процесів шкіри, наприклад, через дефіцит заліза чи недостатнє споживання рослинних жирів, необхідних для нормального живлення клітин та синтезу колагену. Спроба механічної «чистки» вугрів лише посилює ризик виникнення всіх форм постакне.

Для боротьби зі шрамами найвірогідніше доведеться звернутися до професіоналів та апаратної косметології, оскільки домашній догляд малоефективний. Проте завдяки використанню професійних засобів, представлених на EVA PRO, можна впоратися з першими двома проблемами.
Як усунути постакне за допомогою професійної косметики

Переваги професійної косметики

Професійні засоби вирізняються високою концентрацією та інтенсивністю дії, потребують обережності, щоб не виникло небажаних реакцій, тому їх використовують лише кваліфіковані фахівці. Щоб підтримувати й покращувати результат між салонними процедурами, багато виробників професійної косметики пропонують альтернативну «спрощену» продукцію для самостійного домашнього догляду з наступними перевагами:

 • орієнтованість на вирішення конкретних проблем;
 • урахування під час розроблення типу шкіри та наявних проблем;
 • гармонійно скомбіновані лінійки засобів;
 • чітко визначені концентрації активних компонентів.

Базові етапи догляду

Не існує єдиного чарівного засобу, який враз усуне постакне. Найкоротший курс триватиме 3–6 місяців і міститиме цілий комплекс заходів. Щоденний порядок дій майже ніколи не змінюється, проте варто враховувати й деталі.

Як усунути постакне за допомогою професійної косметики

Очищення

Якщо ви пройшли шлях боротьби з акне, то знаєте, що засіб для вмивання має бути pH-збалансованим і без агресивних ПАР. Такі продукти не пересушують шкіру, підтримують її захисний барьер, не провокують надмірну роботу сальных залоз. Також на цьому етапі можна використовувати гідрофільну олію, яка добре впорається не лише з водостійкою косметикою, а й із вʼязким себумом та сальними нитками. Додаткові кислотні пілінги допоможуть позбутися ороговілої та загрубілої шкіри, посилять процес регенерації.

Тонізація

Деякі косметологи не вважають тонізацію обовʼязковою, проте тоніки, тонери та лосьйони здатні забезпечити додаткове зволоження та відчуття свіжості. Можна обрати продукти з мʼякими AHA-кислотами для стимуляції оновлення шкіри.

Базові засоби

Для основного догляду можна обрати креми або/та сироватки для шкіри з постакне, боротьби з пігментними плямами чи освітлення. За необхідності додайте засоби для точкової боротьби з висипаннями. Продукти з SPF віднині — ваш найліпший товариш, без якого ви не вийдете з дому.

Як усунути постакне за допомогою професійної косметики

Головні активні компоненти

Обираючи засоби, не намагайтеся охопити весь спектр корисної дії й максимальну кількість компонентів. Серед ефективних активів оберіть 1–3 основних, що принесе значно більше користі.

 • AHA-кислоти (гліколева, азелаїнова, коєва, молочна, фітинова) відлущують ороговілі клітини, в яких накопичився зайвий пігмент, стимулюють регенерацію, можуть регулювати виробітку себуму.
 • Бензоїн пероксид надає антибактеріальну та себорегулювальну дію.
 • Вітамін C освітлює шкіру.
 • Ретиноїди стимулюють активне оновлення.
 • Альфа-арбутин та 4-гексидрезорцинол нормалізують синтез меланіну й впливають на рівномірний розподіл пігментів, вирівнюючи тон.
 • Ніацинамід скорочує транспортування меланосомів, запобігаючи гіперпігментації, активізує природную гідратацію шкіри, синтез церамідів та колагену для її укріплення.

Можливо, вам не вдасться правильно підібрати необхідну комбінацію з першого разу, тому найліпше звернутися до косметолога. У будь-якому разі надмірне почервоніння чи лущення, печіння й свербіж свідчать про необхідність змінити один чи декілька засобів. Ця боротьба буде довгою, але гладенька, ніжна та сяйниста шкіра стане гідною винагородою.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua