Як правильно малювати стрілки – покрокова інструкція для початківців

Як правильно малювати стрілки – покрокова інструкція для початківців

Стрілки – це універсальний прийом у макіяжі, який підходить усім без винятку. Навчитися їх малювати зовсім нескладно, потрібно лише запастися терпінням і міцелярною водою, адже вперше їх доведеться переробляти кілька разів. Спеціально тобі ми підготували лайфхаки, які допоможуть швидко навчитися правильно малювати стрілки.

Огляд коштів

Як правильно малювати стрілки – покрокова інструкція для початківців

Фото автора Marcelo Chagas: Pexels

Універсальної рекомендації зі стрілок немає, як і немає одного засобу, який би підходив усім. Для малювання стрілок використовують різні косметичні продукти, кожен вибирає свій коханий.

Дивно, але часто буває так, що дівчина може із заплющеними очима намалювати ідеальні стрілки підводкою, а ось олівцем вони виходять не завжди. Або навпаки: олівцем володіє віртуозно, а підведенням не може вивести тонкий кінчик. Загалом, тобі доведеться визначити свої уподобання. Для цього краще перепробувати одразу кілька коштів та зупинитися на одному.

Що використовується для малювання стрілок:

 • Підведення – дозволяє вивести найтоншу стрілку, відмінно підходить для класичних тонких стрілок.
 • Олівець – вважається найпростішим варіантом, з ним навіть новачкові легко впоратися. Чудово підходить для чітких графічних стрілок.
 • Фломастер – щось середнє між підведенням та олівцем. Тонку стрілку вивести їм складно, але він ідеально підходить для великих чітких ліній. Вирізняється підвищеною стійкістю.
 • Тіні – використовуються для димчастих стрілок, тонкі чіткі лінії ними вивести не вдасться.

Є ще кайал, але для стрілок віком він не використовується. Цей олівець підходить для промальовування слизової оболонки. Можна використовувати в тандемі з будь-яким із перерахованих вище засобів.

Основні моменти

Перш ніж перейти до малювання, необхідно визначитися з формою стрілки. Виділяють дві основні форми:

 • класична – найтонша стрілочка з потовщенням на зовнішньому куточку ока, хвостик прямий та гострий;
 • тонка – тонка лінія по верхньому віку виводиться в найтонший гострий хвостик;
 • котяче око – приблизно з середини століття стрілка малюється товсто, виводиться в піднятий досить широкий куточок.

Форма хвостика може бути будь-якою. Традиційно стрілку роблять трохи піднесеною – так погляд здається більш розкритим. Стрілка, хвостик якої дивиться вниз, підходить тільки для очей з піднятим зовнішнім куточком. У решті випадків вона надасть обличчю сумного і втомленого вигляду.

Як правильно малювати стрілки – покрокова інструкція для початківців

Як намалювати ідеальні стрілки?

Стрілка за нижнім віком візуально звужує очі. Щоб цього уникнути, лінію за нижнім віком роблять м'якою та розтушованою, в основному тінями, у той час як по верхньому віку малюють яскраву чітку стрілку.

Загалом при виборі форми потрібно керуватися тільки розрізом очей. Правильно сформований хвостик стрілки може скоригувати форму ока. Так, маленьким очам підходить довгий широкий хвостик – так очі виглядатимуть більше.

Стрілка олівцем: покрокова інструкція

Рекомендуємо почати освоювати малювання стрілок саме олівцем, тому що з ним найпростіше працювати. Давай навчимося малювати класичну стрілку.

 • Нанеси на повіки базу під тіні або консилер. Ретельно розтушуй. Це необхідно для того, щоб олівець лягав легше і виглядав яскравіше.
 • Олівець добре заточи, тобі потрібен дуже гострий край. Щоб було простіше точити, поклади його на 20 хвилин у морозилку. Грифель замерзне і легше заточуватиметься.
 • Дрібними штриховими рухами профарбуй міжвіковий простір по верхньому віку. Так при малюванні стрілок не залишиться порожніх проміжків, які роблять образ неохайним. Фарбуйте прямо по слизовій оболонці.
 • Проведи тонку лінію від внутрішнього куточка ока до зовнішнього. Щоб вона точно вийшла рівною, малюй короткими штрихами.
 • Тепер формуй хвостик. Щоб отримати однакові хвостики на лівому та правому оці, малюй його з відкритими очима, дивлячись у дзеркало прямо. Якщо ти заплющить око, щоб вивести хвостик, швидше за все стрілки вийдуть різними.
 • В кінці зроби тонку ніби насічку олівцем від кінця хвостика вгору, щоб підняти стрілку.

Класична стрілка зазвичай досить широка у зовнішнього куточка та тонка у внутрішньому куточку. Щоб зробити її товстішою, просто починай проводити лінії від зовнішнього куточка до центру повік, прямо по намальованій лінії.

Причому бажано товщати стрілку на двох очах синхронно: провела лінію на правому оці, одразу ж проведи таку саму лінію на лівому. Так макіяж вийде симетричним.

Стрілка фломастером і підводкою малюється так само. Різниця лише у насиченості відтінку. Справа в тому, що олівець завжди виглядає м'якше, ніж стійкі гелеві підводки та фломастери. Олівцем простіше працювати, оскільки його легко підправити.

З іншого боку, підведенням виходять тонші лінії. Якщо хочеш тонку делікатну стрілку, вибирай саме підводку.

Стрілка тінями

Намалювати стрілку тінями дуже просто, мабуть, простіше, ніж олівцем. Для цього тобі потрібні добре пігментовані тіні і тонкий пензлик.

Як намалювати стрілку тінями:

 • Проведи тонку лінію від внутрішнього краю ока до зовнішнього.
 • Постав пензлик перпендикулярно зовнішньому куточку ока, притиснувши його до шкіри плашмя – так ти сформуєш хвостик стрілки.
 • Набери ще трохи тіней на пензлик і проведи лінію від кінчика стрілки до середини віку. Заповни порожній простір тінями. Кінчик трохи загострі.

Стрілка тінями виходить димчастою та м'якою. Відмінний варіант для щоденного макіяжу, якщо не бажаєш перевантажувати образ.

Стрілки для навислого століття

Нависла повіка – поширене явище. Часто володарки навислого століття уникають стрілок, оскільки вони або зламуються, або зовсім непомітні. Крім того, неправильна стрілка здатна зробити образ втомленим та сумним.

Головне правило малювання стрілок на навислому столітті – це піднятий куточок. В цьому випадку необхідно вчинити так: почни вести лінію від внутрішнього куточка ока по війному краю, але в центрі століття підніміть її і веди пряму лінію до зовнішнього куточка ока.

Хвостик стрілки почни формувати від вій. Виведи його нагору і з'єднай з лінією, проведеною за віком. Зафарбуй проміжки, загостри хвостик – ось і все готове.

Така стрілка необов'язково має бути широкою. Її можна зробити тонкою, головне правило – малювати трохи вище війного краю і обов'язково підняти хвостик.

Як зробити симетричні хвостики

Основна проблема новачків – відсутність симетрії. Провести лінію по віку не складно, а ось зробити два абсолютно однакові гострі хвостики стрілки, та ще й олівцем, вдається не багатьом.

Тримай лайфхак: використовуй банківську картку чи лінійку. Визнач, де хочеш, щоб закінчувалася стрілка. Постав там крапку олівцем. Повтори для другого ока. Потім візьми картку і додай до зовнішнього куточка ока так, щоб вона проходила через намальовану точку. Потім просто проведи лінію олівцем під лінійку від краю вій до крапки.

В результаті хвостики вийдуть чіткими, рівними та симетричними. Тобі залишається тільки підправити нерівності та з'єднати хвостик із рештою стрілки.

Як бачиш, правильно малювати стрілки зовсім нескладно. Потрібно лише трохи практики та правильна послідовність дій. Пробуй, все обов'язково вийде.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua