Як правильно робити контуринг обличчя та носа косметикою та пензлем

Як правильно робити контуринг обличчя та носа косметикою та пензлем

Тебе все влаштовує у твоєму обличчі. Ні? Чим ти незадоволена? – Кирпатий ніс. Занадто пухкі щіки, та й чоло можна трохи вже. Ти знаєш, що жінок, задоволених своєю зовнішністю, практично немає, навіть серед визнаних найкрасивішими. Наприклад, Мерлін Монро не подобалося її підборіддя, надто м'яке і невиразне. Анжеліна Джолі вважає свої губи надто великими.

Сандра Буллок незадоволена формою носа. Але далеко не всі готові вдатися до пластики для виправлення ситуації. А Кім Кардашьян показала, як може змінюватись зовнішність завдяки скульптуруванню. Вона продемонструвала свої фотографії у соцмережах до та після того, як над нею попрацювали візажисти.

Що таке контуринг

Як правильно робити контуринг обличчя та носа косметикою та пензлем

Фото автора MART PRODUCTION: Pexels

За останнє десятиліття контуринг стає все популярнішим, і вже не треба бути зіркою Голлівуду, щоб приміряти на себе цю унікальну техніку. Суть її в тому, щоб скоригувати або візуально виправити риси обличчя, використовуючи макіяж, граючи при цьому світлом і тінню.

Спочатку ця методика використовувалася візажистами, щоб загострити ніс або підкреслити різкі, жорсткі вилиці подіумних моделей. Але за роки вона змінилася настільки, що у жінок (і чоловіків) з'явилася можливість за допомогою засобів макіяжу підкреслити переваги та приховати недоліки зовнішності.

Що це за кошти

Насправді, спеціальних засобів не треба. Візьми тональний крем, консилер, пудру, рум'яна та тіні для повік. Умова, яка повинна неухильно дотримуватися – тон засобів повинен бути на одну-дві одиниці темнішими або світлішими за твою шкіру. Тоді ти легко зможеш малювати потрібні тобі лінії та конструювати свою зовнішність.

Тобі знадобляться інструменти:

 • плоска скошена кисть;
 • спонж;
 • набір щіточок;
 • кутова пухнаста кисть.

Відразу скажу: в якісь моменти найвідповіднішим «інструментом» виявляться пальці рук, тонкі, м'які, чутливі, що відчувають усі нерівності та шорсткості обличчя.

Починати вчитися контурингу краще з розсипчастих засобів: їх легко розтушовувати, вони створять ефект матової шкіри. Є можливість використати кілька тонів. Однак на занадто сухій шкірі вони можуть підкреслити лущення і виявити дрібні зморшки.

Кремові текстури не забивають зморшки та складочки на обличчі, зорово зменшують пори. Колір більш насичений, витрачаються економніше. Але є і складні нюанси: розтушовувати їх потрібно дуже ретельно, домагаючись природного результату, і вони мають властивість скочуватися та створювати небажаний блиск.

Досвідчені візажисти радять спочатку створювати контури кремоподібними основами, і поверх «закріплювати» їх розсипчастими засобами.

Як правильно робити контуринг обличчя та носа косметикою та пензлем

Сучасний контуринг від візажиста

Можна використовувати хайлайтер як завершальний етап. Однак потреби завжди в ньому немає. Все залежить від мети, моменту та стилю. Якщо тобі потрібне природне приглушене свічення, тоді блиск ні до чого. Якщо ж ти хочеш оживити образ ніжними відблисками або ти наносиш вечірній макіяж, будь ласка, використовуй цей перламутровий засіб.

Як вибрати колір

Підбираючи косметику для нанесення штрихів контуру нудно орієнтуватися на свій колір шкіри і дотримуватися правил:

 • Тобі знадобляться кошти на 1-2 тони темніші від твоєї шкіри, і на 1-2 тони світліші.
 • Подскуловую зону ідеально коригують кольором власної тіні. Вийде це, швидше за все, не відразу. Не переймайся, трохи досвіду, і ти підбереш свій тон.
 • Подтон кошти повинен відповідати твоєму, тобто холодні – холодному, теплі – теплому. Наприклад, нанеси на холодний підтон типу «зима» оранжеві штрихи, і вони будуть схожі на брудну пляму, а сірувато-коричневі відтінки ляжуть ідеально.
 • Не прагну брати занадто темні кошти, вони будуть виглядати неприродно.
 • Якщо збираєшся скористатися хайлайтером, пам'ятай, для холодного рожевого підтону підійде сріблястий, а оливкового – золотистий.

Основні лінії за типом особи

Скажу по секрету, що єдиної схеми нанесення ліній для створення правильного контурингу просто немає. Це зрозуміло. Адже ми всі різні – на щастя – і принцип нанесення цих ліній буде суто індивідуальним.

Є лише техніка, а як її застосовувати, вирішуватимеш ти сама. Лінії не повинні впадати у вічі, а бути ретельно розтушовані і виглядати природно.

 • Кругле обличчя

Основну увагу треба звернути на бічні частини обличчя. Кошти краще взяти матові. Скульптор на 2 тони темніший потрібно нанести на бічні лінії чола. Провести його з боків обличчя, цим візуально звузити його.

Хайлайтер візьми без шиммера, постав овальні плями на середину чола і підборіддя, а також під очі у формі трикутника.

 • Овальне обличчя

Спочатку звернути увагу на лінію росту волосся. Затемнивши цю ділянку штучною тінню, ти зробиш чоло трохи нижче, а обличчя не таким витягнутим. Текстуру краще взяти пудрову, вигляд буде природним.

Обробляючи вилиці, бронзер наноситься не в саму ямку під вилицею, а трохи нижче, приблизно на півсантиметра. Така хитрість зробить нижню частину обличчя трохи менше.

Потім підборіддя знизу, не затушовуючи вбік, він начебто підніметься і округлить зовнішність.

Світлі штрихи залиш на яблучках щік і розтягни їх у напрямку вух. Ця лінія допоможе зробити обличчя ширшим.

 • Квадратна особа

Лоб звузиться і закруглиться, якщо нанести скульптор з його боків. Підборіддя стане візуально легшим, коли додасться темний контур з боків нижньої щелепи. Розтушувавши засіб уздовж вилиць, ти загостриш їх.

Висвітлюючи Т-зону та ділянки під очима, візуально «витягнеш» його вперед.

 • Трикутне обличчя

Дівчатам з широким лобом і звуженим підборіддям важливо створити видимість вужчої верхньої частини голови, а нижню зробити трохи ширше. Затушуй темним скроневу зону та місця виступу вилиць. Вони підуть у тінь і не кидатимуться у вічі. Підборіддя та його бічні частини, навпаки, виділили світлішими тонами.

Контуринг носа

Зовсім не обов'язково проводити повністю всю процедуру корекції образу, якщо тебе не влаштовують якісь конкретні моменти твоєї зовнішності. Це може бути форма носа: то дуже довгий, то задертий догори, то горбинка надто виступає.

Опишу кілька прийомів, як візуально змінити форму носа:

 • Думаєш, надто довгий? Нанеси темний коректор на кінчик, розтушуй. Сама здивуєшся, як змінилася зовнішність.
 • Якщо нанести темні тіні з боків носа і розтушувати, він виглядатиме значно вже.
 • Вдернутий носик опустить плямку, поставлену на кінчик.
 • А трохи підняти допоможе поперечна лінія вище кінчика носа.
 • Ніс «картоплею» — це про тебе? А хочеться витонченіший. Тоді спинку носа зроби світлішою, а темніші штрихи проведи з боків і на крилах носа.
 • Ось що всі не люблять, так це горбинку. Притемні її і вона стане не така помітна.
 • Якщо розтушувати лінію по верху носа рівня брів, він стане більш вузьким і довгим.
 • Розтушування до рівня куточків очей, навпаки, зробить ніс трохи коротшим.

Завдяки контурингу, ти зможеш зробити риси обличчя м'якшими або, навпаки, гострішими. Підкреслити виразні вилиці або приховати занадто «солодкі» щічки, «прибрати» підборіддя, що виступає, або підняти носик. Все в твоїх руках. І головне, не потрібні жодні пластичні операції. Декілька помахів пензлем і ідеальне обличчя готове!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua