Перші ознаки старіння шкіри обличчя у жінок та поради щодо їх запобігання

Перші ознаки старіння шкіри обличчя у жінок та поради щодо їх запобігання

Перші зморшки … У якому віці вони з'являються? Чи потрібно щось із цим робити? І які методи вибрати із широкого вибору методів та засобів косметології? Сьогодні ти дізнаєшся про відповіді на ці запитання і навіть трохи більше.

Як шкода, що наша шкіра не як у малюків

Перші ознаки старіння шкіри обличчя у жінок та поради щодо їх запобігання

Фото автора Heitor Verdi: Pexels

Чому у немовлят шкіра виглядає наповненою, сяючою, бархатистою? Її так і хочеться доторкнутися.

Шкіра немовляти відрізняється від шкіри дорослого:

 • шари шкіри значно тонші, ніж у дорослого, тому вона така ніжна;
 • немає пігменту, що захищає від УФ випромінювання – шкірний покрив рівного тону;
 • вона містить більше вологи – через це виглядає більш зволоженою;
 • через тонку шкіру просвічуються судини – надаючи здоровий рожевий відтінок.

Поступово шари шкіри товщають, особливо поверхневий роговий шар, шкіра повноцінно запускає всі обмінні процеси, механізми захисту – стає зрілою і виглядає вже інакше.

Які перші вікові зміни відбуваються у шкірі

З віком у дермі відбуваються зміни в обміні речовин:

 • Цикл оновлення шкірних шарів продовжується з 21-25 днів до 35-45 днів. І цей процес розпочинається вже після 25 років;
 • Починає сповільнюватись метаболізм у шкірі;
 • Зменшується еластичність шкіри, оскільки колаген та еластин втрачає свою пружність;
 • Зменшується кількість вологи, за рахунок того, що зменшується кількість гіалуронової кислоти, що виробляється.

В результаті це призводить до:

 • Поява перших мімічних зморшок;
 • Тьмяному кольору обличчя;
 • Темним колам навколо очей;
 • Зниження еластичності шкіри.

Які фактори впливають на стан нашої шкіри

Внутрішні

Однією з найважливіших чинників вважатимуться генетику. Наша стать, національність, спадкові особливості фізіології шкіри, спадкові захворювання – все це є сприятливими факторами для старіння шкіри та визначає початок вікових змін.

Зовнішні

Проте, є й хороша новина, вважається, що понад 75% причин, що призводять до старіння шкіри, – це зовнішні чинники, серед яких:

 • Вплив сонця.

Перші ознаки старіння шкіри обличчя у жінок та поради щодо їх запобігання

Омолодження особи: що вас старить?

Одним із основних зовнішніх факторів старіння вважають вплив сонця. Ультрафіолет, проникаючи в шкіру, викликає утворення вільних радикалів, які руйнують клітини шкіри та інші структури, порушуючи процеси регенерації. Надмірна інсоляція призводить, до так званого, фотостаріння – коли ушкоджуються колагенові волокна, зменшується вироблення гіалуронової кислоти і шкіра виглядає в'ялою.

Для запобігання цим змінам потрібно дотримуватися ряду простих правил:

 • Перебувати на пляжі краще в періоди не найактивнішого сонця – до 11 та після 16;
 • На пляжі використовувати сонцезахисні засоби із захисними фільтрами – для тіла SPF рекомендується від 30, для обличчя вище 50;
 • Захищати голову та обличчя від прямих променів сонця головним убором із полями;
 • Не зловживати солярієм – не забувати – воно має такий самий вплив, як і сонячні промені;
 • Не варто нехтувати використанням денних косметичних засобів із вмістом сонцезахисних факторів. Якщо немає схильності до пігментації, для повсякденного використання може бути достатньо засобів із фільтрами 15-30. З появою пігментних плям – як мінімум вище 30.

Хоча впливу сонця і непросто уникнути, його все ж таки можна мінімізувати, виробивши деякі прості звички, наприклад, не виходити з дому без головного убору.

 • Притягнення землі

Те, що робить нас стійкими та утримує на поверхні землі, робить нашу шкіру менш еластичною. Це проявляється зміною овалу обличчя, опущенням повік. Шкіра, м'язи та зв'язки стають менш еластичними, вони розтягуються.

У вираженій мірі ці явища з'являються вже в більш зрілому віці, наприклад, після 40-45 років. Але у віці 25 років вже можна виявити у себе нечіткий овал обличчя. З косметологічних методів у таких випадках добре допомагають курси масажу обличчя, гімнастика для обличчя. Поліпшити стан шкіри на ранній стадії появи можуть пілінги, і мезотерапія.

 • Висока мімічна активність

Говорячи про фактори, що призводять до появи ознак старіння шкіри, не можна не сказати про міміку. Їй ми користуємося постійно – ми посміхаємось, сумуємо, сердимося, розмовляємо. Мімічні рухи відбуваються м'язами на нашому обличчі, які одним кінцем кріпляться до кісткових структур, а іншим до шкіри. Саме тому, шкіра, при міміці, розтягується або збирається в зморшки – утворюються мімічні поверхневі зморшки, поступово вони заглиблюються, перетворюючись на глибокі статичні зморшки.

Як боротися із мімічною активністю? Це практично неможливо. Деякі люди можуть контролювати міміку (наприклад, не хмуритися), зменшуючи можливість появи глибоких зморшок, але це не завжди і не для всіх можливо. У ситуації, коли потрібно прибрати зморшки або навіть запобігти їх появі, хороший ефект дають уколи Ботокса або Диспорту.

 • Чиста вода

Останнім часом багато почали говорити про вплив випитої води на обмінні процеси, процеси старіння та зовнішній вигляд. Нестача води може призводити до зневодненості, сухості шкіри, різкого зниження рівня вологи в шкірі – появи в'ялості шкіри, дрібних зморшок. Є безліч рекомендацій щодо кількості рідини, що приймається. Але найголовніше – потрібно прислухатися до себе, вміти визначати почуття спраги, розуміти, коли організму потрібно більше рідини.

 • живлення

На процеси старіння в організмі загалом і, як наслідок, у шкірі впливає і наше харчування. При неправильному, не збалансованому харчуванні в організмі може виникнути дефіцит необхідних для нормальної життєдіяльності елементів, накопичуються токсини, шкідливі компоненти. Це, ще більше, уповільнює процес засвоювання їжі, обмін речовин в організмі і може призвести до зміни кольору обличчя, уповільнення обмінних процесів у шкірі.

 • Спосіб життя

Порушення в способі життя – недостатня кількість сну, відпочинку, стреси на роботі або вдома, велика кількість фізичних навантажень або навпаки їх відсутність – призводять до виснаження резервів організму, підвищення схильності до захворювань.

Дуже важливо для відновлення сил сон, в ідеалі, понад 8 годин на добу, регулярно та вчасно харчуватися, давати організму необхідну кількість відпочинку та фізичного навантаження. І важливо пам'ятати, що сформувати собі правильні звички за способом життя зможемо тільки ми самі.

Правильний догляд за шкірою

Ну і звичайно, не можна не сказати про основу профілактики перших ознак старіння шкіри – щоденний регулярний догляд за шкірою за допомогою косметичних засобів. Правильно підібрані – за типом шкіри та проблемою – якісні домашні засоби допоможуть підтримувати її у здоровому стані, надовго відсунути вікові зміни та дозволять щодня радіти своєму відображенню у дзеркалі.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua