Що таке пресотерапія для ніг – які показання до процедури при варикозі

Що таке пресотерапія для ніг - які показання до процедури при варикозі

Пресотерапія ніг – це самостійна і дуже корисна лікувальна процедура для поліпшення кровотоку в кінцівках, зняття пастозности тканин, набряків. Але вона застосовується і в якості додаткової міри, якщо мова йде про корекцію целюліту або жирових пастках – локальних накопичень липоцитов.

Суть маніпуляції – апаратна методика з використанням стисненого повітря, лімфодренаж, який знижує навантаження на лімфатичні судини. Оскільки вони ліниві за своєю природою, на відміну від артерій, наприклад, з віком негативні зміни в них відбуваються в першу чергу. Тривале перебування на ногах, сидяча робота – це все ризик для застою в лімфососудах ніг, а значить, для формування варикозу і набряків нижніх кінцівок. Пресотерапія покликана вирішити ці проблеми.

Механізм дії

Що таке пресотерапія для ніг - які показання до процедури при варикозі

Фото автора cottonbro: Pexels

Пресотерапія нижніх кінцівок ліквідує застійні явища в ногах, звільняючи необхідний простір для артерій. При цьому істотно поліпшується кровотік, що активує обмін речовин в тканинах. Якщо сказати зовсім просто, то пресотерапія усуває тканинної ацидоз, тобто прибирає зайву кислотність, балансує накопичення продуктів метаболізму.

З віком кислотність тканин посилюється, що провокує швидке зношення організму і знижує його опірність інфекціям, стресів. Розвивається гіпоксія негативно діє на судини, порушує харчування і кіслородоснабженіе тканин, стає тригером зашлакованості кровотоку.

Пресотерапія ніг сьогодні – апаратна процедура, вона має імпульсний режим впливу на клітини, тобто, по суті – це лімфодренажний масаж, який забезпечує плавне і ефективне звільнення лімфатичних судин від лімфи.

Можна назвати маніпуляцію практично панацеєю від набряків. Після двох-трьох процедур зникає важкість у ногах, з'являється легкість, візуально – проходить набряклість, відтінок шкіри ніг стає природним. Все це результат поліпшення кровообігу в нижніх кінцівках.

А як діє пресотерапія при целюліті? Вона прибирає набряклість гіподерми (підшкірно-жирової клітковини), в результаті рельєф шкіри стає рівним. Якщо до пресотерапії додають липолитические, судинні або ліфтінгові обгортання, ефект потроюється.

Різноманітність обгортань з лікувальними травами, водоростями, парафіном дозволяє працювати з кожним пацієнтом строго індивідуально, виходячи з першопричини захворювання. Наприклад, судинні зірочки коригуються засобами, які зміцнюють судини, набряки знімаються прессотерапієй в поєднанні з судинними препаратами, целюліт прибирають ліполітікі.

Пресотерапія ніг показана і чоловікам, і жінкам, особливо, якщо причина пастозности, застою лімфи – захворювання органів малого таза.

Показання та протипоказання

Пресотерапія нижніх кінцівок корисна як з естетичної точки зору, так і в якості оздоровчої процедури. Судини багато визначають в нашому житті, а з віком, вони не стають сильнішими, їм потрібно допомагати.

Показань багато, за кількістю розв'язуваних прессотерапієй проблем:

 • варикоз;
 • венозна недостатність;
 • імунодефіцит;
 • стрес;
 • синдром хронічної усталості4
 • безсоння;

Що таке пресотерапія для ніг - які показання до процедури при варикозі

Що таке пресотерапія? У чому виражається ефект?

 • травми, перенесені операції;
 • виснажливі фізичні навантаження;
 • постінсультні стан;
 • реабілітація після ліпосакції;
 • втома і набряклість ніг;
 • обмінні порушення на клітинному рівні;
 • целюліт;
 • втрата тонусу, в'ялість шкіри;
 • локальні жирові відкладення: галіфе, вушка.

Звичайно, вплив стисненим повітрям протипоказано при тяжкій соматики: гострий інфаркт або порушення мозкового кровообігу, тромбофлебіт, пухлини, патологія серця і судин. Не рекомендується пресотерапія вагітним і годуючим мамам. А ось при цукровому діабеті пресотерапія в делікатному режимі коригує ангіотрофіі, що виникли на тлі порушення харчування і кіслородоснабженія тканин.

Місячні теж не є протипоказанням до пресотерапії, але серйозні декомпенсовані ендокринопатії – так. Крім того, табу для пресотерапії – інфекції та розлади психіки.

хід процедури

Пресотерапія ніг – комфортна для пацієнтів. Легкість в ногах покращує якість їх життя. А починається все з первинної консультації і огляду лікаря, де підбирають відповідну індивідуальну програму корекції і виключають протипоказання.

Крім того, оцінюють стан ніг, обсяг жирових накопичень, ступінь венозного застою, гіпоксії тканин, атрофії шкіри, її в'ялість, зміна форми тіла. Проводять щипкові тести для визначення щільності жиру.

За пару годин до процедури обмежується прийом їжі. Крім того, під час маніпуляції інтенсивне виводиться рідина, тому краще, щоб сечовий міхур був порожній. Костюм для пресотерапії – це окремі манжети, які в нашому випадку надягають на ноги. Усередині манжети поділені на осередки, заповнені повітрям. Весь сеанс пацієнт зручно лежить на спині, читаючи книгу або розважаючись з гаджетом. Лікар вибирає необхідний режим, пацієнт відчуває хвилеподібний тиск.

Сам сеанс пресотерапії займає близько півгодини або трохи більше. Це залежить від обраного режиму впливу і бажаного результату. Наявність сильних набряків передбачає імпульсний режим. Починають з мінімальної інтенсивності для виключення гіпоксії.

Якщо перевищити оптимальну потужність, то при наявності великого набряку є ризик здавлювання артерій і погіршення стану пацієнта. Скарги на те, що після процедури болять ноги – свідоцтво помилки лікаря по обраному режиму. Максиму тиску – 120 мм ртутного стовпа.

Якщо все зроблено правильно, можна підключати обгортання для посилення лімфодренажу. В результаті на тлі поліпшення харчування і кіслородоснабженія тканин додатково активується кровотік, відбувається детоксикація тканин, ліфтинг-ефект, йде ламкість судин, посилюється стійкість ніг до навантажень, зникають локальні жирові відкладення, набряки.

Після процедури встають повільно, полежавши спокійно кілька хвилин. На шкіру наносять спеціальний судинний крем, зміцнюють сироватки, зверху – ліфтинговий препарат. Курс: 10-15 сеансів з перервою в два дні.

Що таке пресотерапія для ніг - які показання до процедури при варикозі

Фото взято з відкритих джерел

Повтор тільки через півроку, але пару раз на рік рекомендують проходити пресотерапія в профілактичних цілях і для зміцнення імунітету. Такого ж результату можна досягти, якщо провести не менше 30 сеансів ручного масажу.

Побічні ефекти

При відсутності помилок і протипоказань, ніяких побічних ефектів не спостерігається. Але! Через стимуляції лімфотоку і виведення зайвої рідини може спостерігатися часте сечовипускання. Активація кровотоку, в свою чергу, може спровокувати сильну кровотечу при місячних.

Вибір режиму впливу по максимуму може спровокувати точкові гематоми, але вони розсмокчуться самостійно. Перерозподіл лімфи і крові в судинному руслі викликає набряки, але вони не кримінальні, і статус-кво відновлюється без додаткових зусиль з плином часу.

реабілітація

У період відновлення ніяких обмежень немає. Потрібно стежити за питним режимом, оскільки це збільшує ефективність процедури. Після маніпуляції у пацієнта настає комфортне відчуття легкості, напруга в ногах йде. Якщо пресотерапія поєднувалася з обгортання, то вважається, що краще не мити тіло протягом 4 годин, оскільки активні інгредієнти ще працюють.

Крім того, естетичне благополуччя шкіри гарантується використанням зволожувачів, контрастним душем і дозованим фізичним активністю. Дотримання таких нюансів допомагає отримати виражений клінічний ефект при мінімальній кількості процедур.

Курс пресотерапії гарантує стабільний метаболізм, але його потрібно підтримувати профілактичними процедурами. Проте, результатом пресотерапії ніг стає зниження дозування класичних гіпотензивних препаратів, поліпшення стану шкіри, її підтягнутість. А цілеспрямований вплив на область сідниць і стегон допомагає усунути ознаки целюліту.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua