Видалення волосся над верхньою губою – як краще позбутися жінці

Видалення волосся над верхньою губою - як краще позбутися жінці

Зайве волосся на обличчі дівчини – делікатна проблема, про яку не прийнято говорити вголос. Але якщо проблема існує, то її треба вирішувати, а не ігнорувати. Давай розберемося, як видалити волосся над верхньою губою самостійно без шкоди здоров'ю та нервовій системі.

Голити чи забути: що робити з вусиками

Видалення волосся над верхньою губою - як краще позбутися жінці

Фото Victoria Alexandrova on Unsplash

Мати вусики над верхньою губою – це нормально не лише для чоловіків, а й для жінок. Інша справа, що здебільшого у дівчат йдеться про тонкий непомітний гармату, а не про повноцінні вуса.

Але якщо цей пушок вийшов з-під контролю, спочатку потрібно розібратися зі здоров'ям, а не вирішувати проблему косметичними засобами. Отже, чому волосся над губою раптом стало занадто помітним:

 • ендокринні порушення;
 • порушення обміну речовин;
 • дисбаланс гормонів;
 • захворювання органів репродуктивної системи;
 • генетична схильність.

З генетичною схильністю все зрозуміло, допомогти у вирішенні може лише видалення волосся. У решті випадків необхідна медична допомога. Якщо раптом вусики над губою раптом стали впадати в очі, хоча раніше були непомітні, рекомендуємо зайнятися здоров'ям.

Методи видалення волосся

Як і у випадку з волоссям на інших частинах тіла, вусики можна видалити домашніми способами або в салоні. Популярні методи боротьби з рослинністю на обличчі:

 • шугарінг;
 • віск;
 • крем;
 • тридинг;
 • апаратні методики;
 • вищипування.

Деякі методи доступні і вдома, і в салоні – тут все залежить від твоїх умінь і сміливості. Наприклад, шугарінг можна виконати самостійно. Це ж стосується видалення волосся воском.

А ось за фотоепіляцією чи лазерною епіляцією необхідно звернутися до фахівця. Ці методи позбавлять тебе волосків на довгі роки, але мають обмеження. Наприклад, фотоепіляція на обличчі не проводиться, а лазерна можлива лише в тому випадку, якщо волоски досить жорсткі та темні. Від гармат на обличчі вона не позбавить.

Видалення волосся над верхньою губою - як краще позбутися жінці

Як забрати жіночі вусики?

ТОП-5 найкращих способів видалення волосся на обличчі

Перш ніж перейти до найкращих способів, давай поговоримо про найменш ефективні.

Бритва проти волосся на обличчі – самий сумнівний метод, що викликає низку питань. З одного боку, модниці вже давно користуються звичайною бритвою для видалення пушкового волосся перед макіяжем, оскільки це дозволяє візуально покращити структуру шкіри.

З іншого боку, якщо волосся над верхньою губою досить товсте і темне, бритва зробить тільки гірше. Ні, від неї вони не зростатимуть густіше – це лише стара страшилка, міф давно розвіяний. Але через гострий зріз волоски можуть колотися і навіть стають більш помітними, так як верхню частину, яка найчастіше світліша через вигоряння на сонці, ти успішно зрізаєш.

Загалом, якщо не хочеш отримати роздратування на обличчі та сумнівний результат, залиш бритву своєму хлопцю, а сама зверни увагу на інші варіанти.

Ще один поганий варіант – епілятор. По-перше, це справді боляче. По-друге, він рве волосся пучками і робить це досить агресивно. В результаті буде почервоніння, подразнення та пошкодження шкіри. По-третє, пушкові волоски захоплюють не всі епілятори, тому є шанс, що взагалі нічого не вийде.

Найкраще видаляти волосся на обличчі будинку ниткою, цукровою пастою, воском, кремом або пінцетом. Кожен метод має плюси і мінуси.

Шугарінг

Видалення волосся цукровою пастою, мабуть, є одним із найпоширеніших методів епіляції. Переваг у нього багато:

 • натуральний склад пасти;
 • простота використання;
 • відсутність протипоказань;
 • довготривалий результат.

Після шугарінга волосся не вростає (ну майже), шкіра довго залишається гладкою. Крім того, цукрову пасту можна використати на будь-якій частині тіла.

У домашніх умовах ти легко опануєш бандажну техніку. Втім, для видалення волосся над верхньою губою саме вона рекомендована.

Що знадобиться для процедури:

 • цукрова паста;
 • шпатель;
 • паперова смужка;
 • хлоргексидин;
 • заспокійливий бальзам після епіляції.

Пасту вибирай найм'якшу, якщо волоски тонкі та світлі. Розігрій її трохи, щоб вона стала податливою, але пам'ятай, що гарячу пасту на обличчя не наносимо.

Обробити шкіру хлоргексидином, витри насухо і нанеси зовсім трохи пасти. Наносимо її проти росту волосся. Зверху приклей паперову смужку, розгладь руками та одним різким рухом відірви у напрямку зростання волосся. Три хвилини та вусиків немає.

Залишки пасти змий водою і на шкіру нанеси заспокійливий засіб. Можна використати звичайний гель алое.

Волосся не турбуватиме тебе 2-3 тижні. Мінусів лише два: біль та роздратування. Смикати волосся з коренем – це не найприємніша процедура, але терпимо. Однак після епіляції шкіра протягом кількох годин залишається червоною, тому в день процедури не плануй важливих зустрічей.

Воскові смужки

Другий за популярністю метод видалення волосків – це воскові смужки. Купити їх можна у будь-якому магазині, обов'язково бери смужки, призначені саме для вусиків.

Користуватися ними просто. Спочатку продезінфікуй і знежирюй шкіру, тут на допомогу прийде розчин хлоргексидину. Смужку нагрій у руках і приклей до шкіри по росту волосся. Наберися сміливості, видихни і різким рухом відірви смужку в протилежний бік, тобто проти зростання.

Переваги методу: швидко, надійно та надовго. Волосся не відросте мінімум 2 тижні.

Мінуси такі ж, як у шугарінга: це боляче та некрасиво. Шкіра залишається червоною кілька годин, тому не забудь її заспокоїти спеціальним засобом після епіляції або гелем алое.

Трідінг

Найпростіша, найдешевша і найлегша техніка видалення тонких пушкових волосків на обличчі – це тридинг. Суть процедури полягає у видаленні волосся ниткою. Її потрібно скрутити особливим чином і просто пройти кілька разів зонами росту волосся. У процесі волоски накручуються на нитку і, слідуючи за твоїми рухами, легко віддаляються прямо з коренем.

Переваги процедури:

 • не потрібно нічого купувати;
 • зовсім не боляче;
 • без подразнення шкіри;
 • без протипоказань;
 • результат на кілька тижнів.

Нестача всього одна: з першого разу мало хто розуміє, що треба робити. Щоб освоїти техніку, тобі знадобиться терпіння і усидливість, але результат того вартий.

Крем для депіляції

Наступний за популярністю та ефективності спосіб – це крем. Користуватися ним просто, процедура займе не більше, ніж кілька хвилин. Крем буквально випалює твої волоски і послаблює фолікули, тому з кожним разом вони виростають тоншими та блідими.

Мінус – хімічний склад та неприємний запах. Крем може спричинити алергію і навіть хімічний опік, тому користуйся з обережністю. З неприємним запахом не все так просто, тому що він в'їдається в шкіру і відчуватиметься як мінімум 2 дні.

Якщо вирішила спробувати крем, вибирай саме той, який призначений для обличчя та суперчутливої шкіри. Якщо пробуєш вперше, перед використанням за призначенням обов'язково проведіть тест на чутливість.

Пінцет

Це метод для терплячих, тому ми залишили його наостанок. Суть проста – береш пінцет і видираєш їм усі волоски, один за одним. Перший мінус очевидний: довго та нудно. Потрібно запастися терпінням та купою вільного часу.

Другий мінус: ризик появи врослого волосся. Це відбувається, якщо ти смикаєш волосок не під тим кутом. Крім того, після процедури шкіра залишається червоною та роздратованою, тому вимагає догляду. Незважаючи на всі мінуси, пінцет залишається одним з найпопулярніших методів видалення волосся на обличчі.

Є ще народні способи, подібні до натирання шкіри перекисом водню та знебарвлення волосся. Але вони настільки сумнівні, що ми не рекомендуємо ризикувати здоров'ям. Вибирай один із перерахованих способів і волоски не турбуватимуть тебе по кілька тижнів.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua