Зустрічай зиму з ідеальною шкірою без пігментації

Куди ж подіти ту пігментацію після весняно-літнього періоду від впливу сонячних променів, якщо хочеться гарного личка ще й взимку? Звісно ж, усувати її. Як робити це ефективно – ми розповімо.

що таке пігменація

Пігментні плями на обличчі – це проблема, яка з’являється через порушення процесу утворення пігменту меланіну (меланогенезу). Пам’ятай, саме меланін відповідає за захист твоєї шкіри від згубного впливу ультрафіолетових променів, коли воно потрапляє у надлишку.

Ще до різновиду пігментації на обличчі можна віднести і такі прояви, як мелазма з хлоазмою. Мелазма – це вже великі порівняно зі звичайною пігментацією коричневі плями, що локалізуються безпосередньо на підборідді, лобі, щоках та над верхньою губою. Зазвичай вона притаманна вагітним. Хлоазма на обличчі – це майже те саме, але з’явитись вона може, незалежно від віку та статевої приналежності. Серед популярних типів пігментації ще ластовиння і лентиго.

Якщо тебе турбують всі ці прояви меланіну на шкірі, ми дамо поради, як з ними впоратися, поділимося секретним та вкрай ефективним методом видалення пігментації з PicoSure, а також відкриємо завісу таємниці про причини виникнення пігментних плям. Тож, осінь-зиму зустрінеш точно з бездоганною шкірою!

Чому з’являються пігментні плями на обличчі?

Отже, порушення меланогенезу дійсно можна зустріти в кожної людини. Але, для появи пігментних плям причин є багато. Тобто, для створення умов саме порушення цього меланогенезу (процесу утворення меланіну), є чимало факторів.

Причини появи пігментних плям. Сонце як причина проблем зі шкірою

Основні причини-фактори, чому з’являються пігментні плями:

  • Тривале перебування на сонці – одна з головних причин, яка найчастіше провокує порушення вироблення пігменту меланіну в шкірі. Захист шкіри від сонця – обов’язковий цілий рік!
  • Робота гормонів – зміни в організмі, які пов’язані з гормональним фоном, та ще й провокують порушення обміну речовин, порушують і вироблення меланіну. Не забувай завжди контролювати свій гормональний стан!
  • Вік – процес старіння шкіри, який, напевно, тебе лякає. Але, чи заспокоїмо ми, сказавши, що вікова пігментація з’являється майже у всіх у певному віці? Тож, десь с 40 до 50 років пігментація може проявитися, особливо в зоні рук, обличчі та шиї. Щоб приховати перші натяки на “соковитий вік”, радимо користуватися професійною антивіковою косметикою та салонними апаратними процедурами. І те, і те обов’язково має підбирати тільки твій косметолог.
  • Різні процедури – так-так, навіть догляд за шкірою і іноді незначне механічне пошкодженні дерми може призвести до утворення пігментних плям. Цікаво як? І через неправильне використання освітлювальних засобів, і лікування, наприклад, акне (коли можна завдати опік шкірі). Зі шкірою взагалі потрібно бути дуже уважною!
  • Запальний процес – будь-яке подразнення або дерматит чи екзема, акне у гострій фазі можуть також призвести до появи пігментації. Нерідко вона трапляється вже після лікування тієї чи іншої проблеми такого роду.

ВАРТО ЗНАТИ: Види і локалізація пігментних плям різні через те, в якому саме шарі шкіри знаходиться скупчення меланіну. Цікаво, що скупчення меланіну у верхніх шарах провокує якраз дрібну пігментацію по типу родимок або ж веснянок (ластовиння). А от у більш глибоких шарах – великі темно-коричневі плями, іноді вже набагато більші за площею, ніж ті ж веснянки. Детальніше про все, про що точно варто знати, тобі розповість професійний косметолог-дерматолог у клініці естетичної медицини Goravsky в Києві.

Пігментні плями

Поради щодо видалення пігментних плям

Порад, як прибрати пігментацію за 3 дні раз і назавжди – не буде. Але будуть реальні поради щодо методів, які допоможуть тобі максимально прибрати прояви пігментації та ефективно запобігати її появі знов. Тримай ці поради в пам’яті, і шкіра скаже тобі дякую!

Влітку необхідно уникати сонячних променів та використовувати сонцезахисний крем з фактором, який максимально захищає від них. Освітлювати шкіру та використовувати доглядові засоби для її регенерації (оновлення) влітку взагалі не варто. Принаймні часто. В осінньо-зимовий період, навпаки, процедури, що оновлюють та відлущують епідерміс будуть доречні.

Поради щодо догляду за шкірою при пігментації

Тримай базові, але працюючі методи щодо видалення пігментних плям:

  • Доглядові процедури з відбілювання та регенерації шкіри.Це різноманітні кислоти, пілінги, дермабразія, апаратне шліфування. Іноді це навіть депігментуюча терапія у вигляді засобів, де у складі є вітаміни групи В, аскорбінова кислота, койева або ще азелаїнова. Саме вони пригнічують вироблення меланіну. Особливо класно усі ці процедури працюють комплексно. Які саме поєднувати і як – вже визначає лікар.
  • Лазерне видалення пігментації.Лікування пігментних плям за допомогою лазера – це прицільна точність та ефективність, яку ти просто не зможеш не помітити. Результат однозначно відразу помітний і він приголомшливий. Серед усіх лазерів най-най зараз є PicoSure. Він надкороткими пікосекундними імпульсами руйнує меланін у шкірі без теплового впливу на клітинні структури. Саме це відрізняє його від інших лазерів і робить абсолютно унікальним, інноваційним та результативним. Комфорт під час такої процедури ти точно оціниш і взагалі забудеш, що прийшла щось там видаляти лазером.

Лазерне видалення пігментації

ВАЖЛИВО: Конкретна методика лікування, яка підійде саме тобі, буде вибрана після консультації з фахівцем та здачі всіх необхідних аналізів, які він швидше за все призначить, щоб зрозуміти першопричину пігментації. При виборі лікар враховує і враженість пігментації, і її форми та розміри, і розташування та характер плям тощо.

Для профілактики пігментації варто завжди перед виходом на вулицю наносити на шкіру захист від сонця у вигляді крему з SPF, засмагати тільки в безпечні години (до 10:00 ранку та після 15:00), не забувати про капелюх або кепку, а також ще й правильно харчуватися (наситити раціон антиоксидантами), включити спорт у щоденну звичку для підтримки здорового гормонального фону і повноцінно доглядати за шкірою (очищати, тонізувати, робити зволожуючі маски для обличчя тощо).

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua