Бородавка кровоточить: як зупинити кров, причини

Якщо людина зауважив, що бородавка кровоточить, важливо визначити причину виникнення такого ускладнення, і вжити адекватні заходи з усунення проблеми. У цьому випадку краще звернутися до лікаря, який допоможе підібрати ефективний спосіб лікування та запобігти розвитку ускладнень. Розглянемо, із-за якихось причин може кровоточити бородавка, яку першу допомогу надати самому собі в разі пошкодження, і які є способи догляду за таким шкірним новоутворенням?

Бородавка кровоточит: как остановить кровь, причины
Бородавок не властиво кровоточити, але якщо це відбувається — імовірно вона була травмована або йде процес ускладнення.

Причини виникнення кровоточить бородавки

Основна причина, з-за якої на тілі людини утворюються бородавки — папіломавірус, поширюється контактно-побутовим шляхом. Потрапляючи в організм людини, він знаходиться в пасивному стані, але при зниженні захисних властивостей імунної системи, вірус активізується, і на тілі утворюються грубі, шорсткі нарости-бородавки, які підносяться над шкірою, можуть хворіти, свербіти і свербіти.

Різновиди бородавок

Види бородавок Характеристика
Проста Утворюється на будь-яких ділянках тіла людини, вражає як дорослих, так і маленьких дітей. новоутворення має щільну структуру, діаметр коливається до 5 мм, поверхня шорстка, бугриста, від темного до блідо-рожевого забарвлення.
Плоска Утворення неправильної форми, що має гладку та рівну поверхню, що виступає над рівнем шкіри. Частіше утворюється у маленьких дітей, чий імунітет ще не до кінця сформований. новоутворення має властивість запалюватися і свербіти.
Підошовна Утворюється на стопах ніг, має жовтуватий відтінок, грубу, нерівну поверхню, яка розтріскується. Якщо новоутворення вчасно не видалити, воно вростає в глибокі шари шкіри, а при ходьбі людини турбує дискомфорт і біль.
Ниткоподібних Утворюється на м’яких, ніжних тканинах (область навколо очей, шиї, під пахвами, в паху). новоутворення має розміри не більше 1 мм, на шкірі кріпиться завдяки тоненькій ніжці. При пошкодженні рясно кровоточить і запалюється.
Загострена кондилома Утворюється на слизових тканинах порожнини рота, носоглотки, на статевих органах.

З-за чого кровоточить?

Часта причина кровоточивості бородавки — травмування.

В першу чергу, кров’янисті виділення з бородавки з’являються в результаті механічного пошкодження. Бородавка пошкоджується легко, особливо якщо вона сильно виступає над поверхнею шкіри і розташована в місцях, які часто стикаються із зовнішніми подразниками. Якщо людина самостійно намагається позбутися від бородавки, кровотеча може розвинутися, так як новоутворення забезпечена кровоносними судинами. Ні в якому разі не варто намагатись самому позбутися від новоутворення використовуючи народні методи. У результаті травмування освіти, в ньому можуть розвинутися патологічні зміни, які спровокують ракове переродження. Крім кровоточивості, будуть присутні такі симптоми:

  • розростання освіти;
  • зміна забарвлення на темніший;
  • освіта запалення, яке не вдається прибрати звичними способами;
  • бородавка свербить, болить або свербить.

Коли бородавка кровит безпричинно, це може бути наслідком її переродження в ракову пухлину. Якщо у людини є хоча б 2-3 симптому, варто негайно звернутися до лікаря за консультацією.

Як зупинити кров?

Варто зауважити, що самому в домашніх умовах заборонено видаляти, зрізати, випалювати і перев’язувати нитками бородавки. У більшості випадків ситуація обмежується запаленням з приєднанням бактеріальної інфекції. Якщо вчасно почати лікування, проблему можна усунути. Але бувають випадки, коли пошкодження новоутворення провокує розвиток ракового ускладнення, тоді лікування набагато важче, а небезпечні наслідки.

Якщо людина пошкодив бородавку, і з неї йде кров, перед тим, як їхати в лікарню, варто надати самому собі першу допомогу, і зупинити кров з бородавки. Пошкоджене освіту спочатку обробляють перекисом водню, а потім змащується антисептичним засобом, але не зеленкою або йодом, так як в лікарні лікарю буде складно повноцінно оцінити ситуацію і ступінь пошкодження. Після того, як рана буде оброблена, на неї накладається бактерицидний пластир, який вбереже ранку від попадання інфекції. Якщо ранка перестала боліти і кровоточити, все одно варто звернутися в лікарню, де лікар оцінить загальну ситуацію, і підбере максимально безпечний спосіб видалення залишків тіла бородавки.

Можливі ускладнення

Кровоточива бородавка — джерело інфікування і зародження небезпечного ускладнення.

Якщо кров’яну бородавку не почати вчасно лікувати, розвиваються важкі ускладнення, деякі з них можуть коштувати людині життя. При попаданні з бородавки крові на здорові тканини, вірус папіломи може поширитися на здорові ділянки шкіри, в результаті чого з’являться нові утворення. При неправильній обробці ранки і недостатньому знезараженні, розвивається запалення, з якими важко боротися. З бородавки починає сочитися кров’яна рідина та гній. Але найстрашнішим ускладненням є переродження пошкодженого новоутворення в ракову пухлину шкірних покривів. Якщо патологія не буде виявлена і вилікувана вчасно, ситуація може закінчитися летальним результатом.

Догляд за шкіряними утвореннями

Щоб новоутворення не викликало небезпечних ускладнень, краще від нього позбутися в лікарні. Але якщо з тих чи інших причин візит до лікаря в найближчий час неможливий, важливо захищати бородавку від пошкодження. Якщо утворення виникло на обличчі в чоловіка, варто вкрай обережно голитися і проводити інші гігієнічні процедури, так як високий ризик травмувати бородавку. Якщо бородавки виросли в місці, яке постійно контактує з одягом та іншими предметами, варто заклеювати місце освіти спеціальним пластиром, який допоможе захистити від механічного пошкодження. Але всі ці заходи тимчасові, і при будь-якій необережності можна поранити або відірвати наріст, тому, як тільки з’явиться можливість, сходіть на консультацію до дерматолога.

Видалення утворень

Для видалення кровоточивої бородавки краще вдатися до лазерної терапії.

Якщо кров’яниста бородавка довго не гоїться, лікар порадить її видалити. Метод видалення буде залежати від ступеня розростання новоутворення, а також від того, чи присутні в ньому ракові клітини. Якщо лікар виявив, що новоутворення має злоякісну природу, проводиться хірургічне видалення новоутворення, разом з навколишніми здоровими тканинами. Так вдасться уникнути рецидиву та ускладнення.

Якщо бородавчастий наріст доброякісної етіології, доктор порадить лазерне видалення, яке є самим безпечним і безболісним і ефективним методом. На утворення локалізоване впливає пучок лазерного випромінювання, яка випалює тканини бородавки, в результаті чого вона пропадає. Не варто намагатися вдома самостійно видаляти новоутворення, так як це небезпечно.

Профілактика

Так як бородавчасті нарости виникають на тілі із-за попадання в організм вірусу папіломи людини і його активізації в результаті зниження імунної системи, важливо підтримувати на високому рівні захисні функції організму, і зміцнювати його. Зробити це можна завдяки вживання вітамінних і мінеральних комплексів, які пропише лікар, грунтуючись на результати діагностичного дослідження.

Крім зміцнення імунітету, варто стежити за чистотою тіла, ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, робити все для того, щоб організм перешкоджав проникненню вірусів і інфекції всередину. А також варто стежити за своїм статевим життям, так як вірус папіломи передається статевим шляхом. Для цього існують методи контрацепції, які допоможуть уберегтися від потрапляння в організм патогена. Дотримуючись нескладні заходи профілактики, вдасться захистити себе від освіти бородавчастих наростів і ускладнень, спричинених ними.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: