Бородавка на носі: як вивести, видалення, лікування

Бородавки на обличчі — неприємне освіта, доставляє естетичний дискомфорт людині. Бородавка на носі — естетична проблема, що стає причиною розвитку комплексів, невпевненості в собі і створює незручність при догляді за шкірою обличчя. При частому сякання в період хвороби травмується, що провокує зараження крові та оточуючих тканин. Причина формування — впровадження в організм вірусу папіломи людини. ВПЛ — поширене вірусне захворювання, яке передається контактним шляхом або через предмети користування. У віці до 30-ти років 80% населення — вірусоносії папіломи. Діагностує захворювання лікар-отоларинголог при огляді, а лікуванням займається дерматовенеролог. Видаляють освіти в порожнині носа і його напередодні лазерним методом або кріодеструкцією.

Бородавка на носу: как вывести, удаление, лечение
Бородавки на носі або напередодні носа потребують медикаментозного лікування, а при необхідності — професійного видалення.

Причини формування

Нарости напередодні і в порожнині носа утворюються при попаданні в організм різних типів папіломавірусу. У медицині налічують 120 генотипів вірусу, життєдіяльність яких проходить у верхньому епідермальному шарі. Проникнувши в організм людини, ВПЛ провокує появу нарости на тілі. Проникають патогенні мікроорганізми в організм при зіткненні з шкірою хворого, при сексуальних контактах або непрямим шляхом через предмети гігієни, постільну та натільну білизну. Можлива внутрішньоутробна передача від матері, зараження в процесі пологів і при грудному вигодовуванні.

Інкубаційний період триває протягом 3-6 місяців до 2-3-х років, а іноді 10 років і довше. Поява симптомів починається при порушенні роботи імунітету. Більшість людей переносять вірус, при цьому не маючи зовнішніх симптомів. З такої причини вірус поширений серед населення. Бородавки на носі по вигляду нагадують півнячий гребінець або гілку капусти брокколі. Головні причини утворення бородавок напередодні носа і всередині органу:

Бородавки в області носа проростають з-за вірусу ВПЛ у людини з ослабленим імунітетом або при збої в роботі інших органів.
 • ослаблений імунітет після перенесеної вірусної або бактеріальної інфекції;
 • діагностовані хвороби, що пригнічують роботу імунітету (ВІЛ-інфекція, СНІД, онкологічні захворювання);
 • проживання в екологічно забрудненому регіоні або в регіоні з підвищеним радіаційним фоном (поблизу промислових заводів, шахт і атомних електростанцій);
 • низький рівень розвитку гігієнічної культури;
 • гормональні перебудови — вагітність, період лактації, перехідний вік і клімакс;
 • ендокринні порушення;
 • цукровий діабет;
 • гіпергідроз;
 • надмірна робота сальної залози;
 • нервові порушення і депресії;
 • шкідлива звичка — носі колупатися.

Види бородавок на носі

Локалізація Характеристика
Бородавки в носовій порожнині Такі новоутворення відносять до інвертованого або переходноклеточному типу. Утворюються бородавки з глибини носової порожнини, відрізняються рівною поверхнею і зовні схожі на поліпи. Надмірне зростання патологічних наростів такої локалізації порушує нормальне носове дихання. Важке ускладнення – впровадження аномальних клітин в кісткову тканину носа або в пазухи, з їх подальшим руйнуванням. У 5% випадків відбувається трансформація бородавок в злоякісні пухлини.
Бородавки напередодні носа Утворюються з шкірного епітелію, а за будовою і зовнішнім виглядом схожі на нарости інших частин тіла.

Класифікація в залежності від зовнішнього вигляду

Бородавка на носу: как вывести, удаление, лечение
Носові бородавки за формою можуть нагадувати шишку, плоский наріст або нитевидное освіта.
 • Вульгарні або прості бородавки. Бородавка на носі такого зовнішнього вигляду схожа на маленьку напівсферичну вузлову шишку, яка покрита ороговілої кіркою. Розміри варіюються від 0,5 до 1,5 сантиметра.
 • Плоскі нарости — слабо підносяться над рівнем шкіри ущільнені новоутворення. Частіше з’являється 2-3 і більше наростів, крім передодня носа, вражають область щік і підборіддя.
 • Ниткоподібні — бородавки, які характеризуються витягнутої циліндричної формою і рваними краями. Ростуть формування вгору і досягають довжини 0,2—0,5 сантиметра. Характерна локалізація — переддень носа і носогубні складки.

Клінічна картина

Патологічні формування в області носа утворюються з епітеліальних клітин, у підстави бородавки формується ніжка. Колір папілом від блідо-рожевого і сірого до темно-коричневого. Освіти щільні на дотик і покриті грубою шкірою. Формуються частіше на перегородці носа, по межах носових отворів і стають причиною порушення дихання через перекривання носових каналів.

Бородавки відрізняються широкою основою і легко травмуються. При випадковому сдирании бородавки місце відриву обробити перекисом, зеленкою або йодом, щоб перешкоджати проникненню бактерій. Проникненню бруду в порушену бородавку провокує поширення захворювання на здорові тканини. Щоб визначити тип наросту зверніться до дерматолога або дерматовенеролога.

Є небезпека?

Носові бородавки здатні ускладнювати дихання, нести загрозу зараження через травми і розвитку ракової пухлини.

Головна небезпека формування наростів, викликані папіломавірусом — ризик трансформації бородавок в злоякісні пухлини. Таке трапляється, якщо бородавки постійно травмуються під час догляду за шкірою обличчя або постійно зрізаються під час гоління. Особливість локалізації напередодні носа робить наріст відкритим до впливу сонячних променів і морозному повітрю, що також відносять до факторів, що провокує переродження патології.

Постійне порушення цілісності покриву папіломавірусних наростів призводить до запалення і поширенню освіти на здорові тканини, присутня ймовірність ризику зараження крові. Патологічний ріст наростів в порожнині носа погіршує носове дихання, аж до повного перекривання носових каналів, що тягне за собою порушення в роботі органів дихання.

Діагностика

При виявленні наростів в порожнині носа або напередодні зверніться за допомогою до лікаря-дерматолога, який проведе візуальний огляд бородавки за допомогою дерматоскопу (приладу з оптичною конструкцією, який дає збільшене зображення патології). Першорядний аналіз, який призначається при підозрі на впровадження в організм папіломавірусу — полімеразна ланцюгова реакція, так званий ПРЦ-метод. Використання методу допомагає підтвердити вірусну природу наросту шляхом відділення ДНК або РНК папіломавірусу з аномальних клітин. Для проведення аналізу достатньо маленького зразка біологічного матеріалу. Інші методи:

 • ВПЛ Digene-тест — дослідження, що володіє чутливістю до клітин вірусу, допомагає визначити ризик трансформації освіти в ракову пухлину;
 • гістологічний та цитологічний методи застосовують при підозрі на переродження новоутворення;
 • диференціальна діагностика проводиться, щоб відрізнити наріст від невуса, кератоми або гемангіоми.

Лікування наростів

Терапію носових бородавок краще довірити професіоналам, оскільки самолікування може негативно позначитися на естетиці обличчя.

Після проведення діагностики та постановки діагнозу лікар підбирає лікування в залежності від типу наросту, розмірів і локалізації. Сучасна медицина розробила багато способів безболісних і ефективних способів видалення бородавок. Лікувати паппиломавирусные нарости на носі і його напередодні потрібно комплексним підходом і, крім видалення зовнішніх патологій, пацієнту призначаються процедури щодо поліпшення роботи імунної системи. Сильний імунітет блокує клітини вірусу і вони втрачають здатність розмножуватися і формувати новоутворення. Категорично не рекомендується самостійне видалення патології.

Медикаментозні препарати

 • «Изопринозин» — противірусний препарат, що нормалізує недостатню роботу і дисфункції імунітету, що перешкоджає розмноженню клітин папіломавірусу. Курс лікування — 10-14 днів, залежно від стану імунітету. Повторний курс проводиться через місяць. Не рекомендується в період вагітності.
 • «Віферон» — противірусну та імуностимулюючу ліки, випускається у формі мазі, свічок і гелю.
 • «Криофарма» — препарат на основі рідкого азоту, руйнує освіту.
 • «Суперчистотел» — лужної препарат, що викликає некроз уражених тканин.
 • «Коломак» — молочна кислота в складі препарату руйнує бородавку, а саліцилова кислота перешкоджає проникненню мікробів.
 • Пластир «Салипод» — дерматотропное засіб, який допомагає прибрати бородавку напередодні носа.
 • «Солкодерм» — розчин на основі кислот, що викликає некроз аномальних тканин.
 • «Веррукацид» — комплексний засіб, до складу якого входить фенол, прижигающий наріст.
 • Крем «Вартек» — викликає відмирання уражених тканин. Застосовують протягом 5-ти днів.

Як вивести: професійне видалення

Безпечним і ефективним методом позбутися від бородавки на носі вважається лазерне видалення. Використання лазера допомагає вивести поверхневе новоутворення і видалити корінь бородавки, при цьому не порушуючи цілісність здорових тканин. Видалення бородавки на носі або носовому напередодні відбувається спрямованим променем лазера, який її руйнує. Досить однієї процедури, яка проводиться під місцевим наркозом. Інші апаратні методи видалення:

Бородавка на носу: как вывести, удаление, лечение
Видалення носових бородавок потрібно в разі новоутворень великих розмірів або при їх розростання.
 • Випалювання рідким азотом — кріодеструкція. Моментальне заморожування формування до мінус 196 градусів. Неможливо застосовувати на кінчику носа і на переніссі, з-за того, що процедура залишає помітний шрам.
 • Висічення електрострумом — метод електрокоагуляції. Процедура проводиться з використанням неактивного свинцевого електроду, який притискається до ураженої ділянки і активним електродом, що виконують видалення. Триває процедура 1 хвилину.
 • Оперативне висічення. Якщо лікар призначає хірургічне висічення, це означає, що інші методи не зможуть впоратися з патологією.

Що робити вдома, якщо з’явився наріст?

Засіб Застосування в домашніх умовах
Сік чистотілу З надламаної гілки чистотілу видавлюють яскраво-помаранчевий сік, який наносять на бородавку напередодні носа. Акуратно використовують в порожнині носа, бо як при вдиханні можна обпалити слизову оболонку.
Відвар полину Для приготування відвару беруть 3-4 ложки подрібненої трави заливають склянкою окропу на 2-3 години. Потім змочену у відварі ватний диск притискають до бородавки.
Каланхое Листя каланхое подрібнюються до однорідної маси і компрес з такої маси залишають на носі на 2-3 години.
Золотий вус Лист рослини розрізається вздовж і з боку м’якоті закріплюється на нарості.
Мед і цибульний сік Вичавлений з ріпчастої цибулі сік змішують з медом і компресом наносять на ніч.
Сік картоплі З свіжої картоплі вичавити сік і систематично наносити його на освіту

Профілактика

Існує багато шляхів потрапляння папіломавірусу в організм, але почнуть розмножуватися патогенні мікроорганізми чи ні, залежить від стану імунітету. Сильний імунітет перешкоджає розмноженню вірусу в організмі. Раз упровадившись в організм, клітини ВПЛ залишаються в ньому назавжди і активізуються при збоях роботи імунної системи. Тому головний спосіб профілактики — підтримка роботи імунітету. Для цього частіше проводите час на свіжому повітрі, відмовтеся від вживання шкідливих продуктів. Дотримуйтеся обережності при відвідуванні людних місць — басейнів, аквапарків та саун. Не торкайтеся до слизової оболонці носа брудними руками, ретельно обробляйте антисептичними розчинами утворилися напередодні і в порожнині носа ранки. Так як часта причина появи бородавки на носі у дитини — колупання пальцем у носі, поясніть малюкові, до чого це призводить.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: